Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Wróżby, przepowiadanie przyszłości
Nefertari
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-17, 22:48
Lokalizacja: Wrocław

Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Nefertari »

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 97810.jpg/
Dała mi to kiedyś przyjaciółka. Czy po rozcięciu rzemyka mogłoby się to nadać na wahadełko do wróżenia? :) Nie wiem co to jest za kamyczek, ale czytałam, że niektórzy robią wahadełka 'domowej roboty' z naprawdę wielu przedmiotów.
Z góry dziękuję za pomoc. :D
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Dagmara »

Ten kamyczek nie bardzo się nadaje na wahadło, ponieważ jego ściany nie są symetryczne.

Nefertari pisze: Nie wiem co to jest za kamyczek
To chyba Czaroit, ale pewna nie jestem ze względu na słabszą jakość fotki.

Widzę, że jesteś z Wrocławia, jeśli masz możliwość to możesz wybrać się na wycieczkę do Polanicy Zdrój, tam w sklepach z minerałami dostaniesz gotowe już wahadełka z kamieni pół szlachetnych za mniej więcej 25, 30 zł.
Nefertari
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-09-17, 22:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Nefertari »

Dzięki za odpowiedź :))
No tak, zdjęcie z kamerki internetowej.
Cóż czytałam że niektórzy robią z nitki i pierścionka np. albo z torebek od herbatyxD.. choć ja nie jestem co do tego przekonana. Słyszałaś o tym?
Być może kupię gotowy, zastanowię się nad tym :)
sosnowiczanin

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: sosnowiczanin »

obstawiam jakiś kamień barwiony, agat ?

jestem zwolennikiem wahadełek z plastikowego koraliku.
reszta jest ok tylko bardziej do leczenia.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Dagmara »

Żaden agat i nie koniecznie sztucznie barwiony, jedynie to jeszcze może być fluoryt, ale mniejsza o to.

A co do Twojego pytania Nefertari, to matka mojego dawnego chłopaka zrobiła sobie wahadełko z obrączki, którą to zawieszała na srebrnym łańcuszku.

Wracając do wahadeł z minerałów to odradzam do wróżb kupna wahadełka z kryształu górskiego, ponieważ to bardzo wrażliwy minerał przeważnie służący do odnajdywania negatywnych energii w danych pomieszczeniach, żył wodnych itd.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: UFOszaman »

Wahadełko jest czymś w rodzaju " anteny ", która odbiera różne fale, energię - wysyłaną przez naszą podświadomość jak również przez wszystko co nas otacza.A z czego jest zrobione to zależy od " wróżącego " z tym że długość tego " sznurka " powinna wynosić 30 cm.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Dagmara »

Nie wiem po co odkopywać tak stary temat, skoro użytkowniczka już na forum się nie pojawia od września 2011 roku.
Długość sznurka nie musi wynosić 30 cm, wszystkie moje wahadła, ich łańcuszki, sznurki wynoszą ok. 20 cm.
Sam materiał również jest ważny, z którego dane wahadło jest wykonane, najważniejsze to aby nie było za lekkie i było w miarę możliwości symetryczne.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Arek »

Ufoszaman
Witam na forum.
Moje wachadełko też było nitką z pierścionkiem, wstępne próby pokazały że funkcjonuje w 100%, aż sam byłem zaskoczony......Poruszało się w każdym kierunku o którym myślałem
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: UFOszaman »

Ja także witam kolegę Arka.
Widzę, że wahadełko kolegi spełniło swoja rolę, ponieważ potwierdza to co pisałem wcześniej, że materiał z czego jest zrobione wahadełko nie jest aż tak ważne, a ważny jest sam " wróżący " i jego myśli i cel wróżenia.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Dagmara »

UFOszaman pisze: Widzę, że wahadełko kolegi spełniło swoja rolę, ponieważ potwierdza to co pisałem wcześniej, że materiał z czego jest zrobione wahadełko nie jest aż tak ważne, a ważny jest sam " wróżący " i jego myśli i cel wróżenia.
Weź pod uwagę najważniejszy fakt, iż pierścionek do lekkich aż tak bardzo nie należy, zapewne był złoty, albo srebrny.
Z lekkiego materiału choćbyś pęk nie zrobisz skutecznego wahadełka i nie mam tu na myśli wróżenia itd. tylko ogólną pracę z tym przedmiotem do przykładowo radiestezji.
Moja znajoma świetnie się o tym przekonała, kiedy ją uczyłam jak pracować z wahadłem.
Przez zbyt lekki przedmiot mogą występować silne drgania, przez co odczyt zazwyczaj okazuje się błędny.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: UFOszaman »

No tu się częściowo mogę zgodzić z Koleżanką - bo faktycznie gdyby ciężarek był za lekki to mógłby wpaść w drgania i być narażony na czynniki zewnętrzne jak powiew wiatru czy przeciąg.
Ale " sznurek " może być zrobiony z każdego materiału.A kształt wahadełka i żeby był symetryczny, to jedynie w radiestezji może być istotny ( np. wierzchołek ostrza skierowany w dół ).
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Dagmara »

Sznurek może być z różnego materiału, jedno moje wahadło jest przykładowo zawieszone na włóczce przeplatanej, także łańcuszki, żyłki, mulina, włóczki mogą jak najbardziej być. Jednak osobiście odradzam każdemu cienkich nici krawieckich, bo jak wiadomo taka nitka szybciej ulega zużyciu i nie trudno o zerwanie ciężarka.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: UFOszaman »

Czy koleżanka Dagmara wie coś na temat poniższy i czy to jest prawda ?
Oto temat:
Kolega, który się tym zajmuje powiedział że " sznurek z włóczki czy z nici nie może być bo on sam w sobie się " energetyzuje " i wtedy zakłóca prawidłowy tok działania wahadełka ?
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: Dagmara »

Zastanawiające, najpierw piszesz, że sznurek może być każdego materiału, a teraz przetaczasz przykład kolegi, który twierdzi wręcz przeciwnie, czyżbyś był niepewny swej wiedzy?

Odpowiadając na zadane pytanie, to ja z 5 lat pracowałam na wahadełku, które to było zawieszone na przeplatanej włóczce i nigdy się na nim nie zawiodłam, a stosowałam je właśnie w przypadku wróżb.
Nigdy nie miałam jakichkolwiek zakłóceń, odczyty były prawidłowe, tak więc uważam, że wahadło jak najbardziej może być zawieszone na takim materiale-tworzywie.
Ważne tylko aby ''sznurek'' nie był za długi, czy za krótki.
Awatar użytkownika
UFOszaman
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 143
Rejestracja: 2012-10-06, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Komentarze: 1

Re: Czy to się nada jako wahadełko do wróżenia?

Post autor: UFOszaman »

Ok, opinii swojej nie zmieniam.Chciałem tylko się upewnić czy mam racje w tej kwestii.
Ilu ludzi jest na tym świecie tylu ludzi może mieć różne teorie.Dzięki za Koleżanki opinie.
Ja sam krótko zajmowałem się " wahadełkiem " a dotyczyło to radiestezji.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Przepowiednie i wróżby”