MOTHMAN - sprawa i opinie

Wróżby, przepowiadanie przyszłości
Podleś Mucha
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2004-11-14, 18:05
Lokalizacja: Warshau

MOTHMAN - sprawa i opinie

Post autor: Podleś Mucha »

Witam.

Dziwię się, że nikt nie poruszył jeszcze spraw proroctw Człowieka - Ćmy - Mothmana, czy raczej Mothmanów. To dość ciekawa sprawa, choć w pewnym sensie niebezpieczna (hehe będziemy mieli microsmaczek).

Cóż tu napisać... sprawa została dość szczegółowo objaśniona w fabularnym filmie opartym na faktach pt. "Przepowiednia" z Richardem Gere w roli głównej... :) Na pewno jest to nieco zfabularyzowana wersja, ale oparta jest dość śliśle na książce gościa, który sprawę badał. Nie chcąc opisywać całej sprawy powiem tylko pokrótce: Mothman to postać, nazwana tak dlatego, że wyglądem przypomina humanoidalną, wysoką ćmę (czy raczej człowieka-ćmę). Pojawia się ona przed czasem jakieś dużej katastrofy i nawiedza ludzi, mówiąc im przepowiednie dotyczące wymienionych tragedii. Najczęściej są to przepowiednie na tyle konkretne i niejasne zarazem, że nie można zapobiec katastrofie. Mothman ma szczególne zdolności - wydaje się, że egzystuje na wyższym od naszego poziomie. Dokonane były próby "sprawdzenia" jego "wszechwiedzy" - w książce i póĽniej w filmie na jego temat wymieniona jest scena, kiedy zadaje się pytanie Mothmanowi o jakiś losowy wers z zamkniętej książki a on (przez telefon na który zadzwonił :) ) podaje dokładny cytat. Nie wyjaśniona została sprawa Mothmana - i dopóki na stronie nie pojawi się jakiś artykuł na jego temat, odsylam choćby na tę stronę.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2004-11-17, 10:11 ]
Aj waj... :) Zapomniałem dodać, czemu sprawa ta jest często brana za niebezpieczną... Otóż nazwa MOTHMAN nie dotyczy tylko nazwy tej postaci. Znane są przypadki, gdy nadmierne zainteresowanie Mothmanem przyciągało go jak ćmę do interesujących się nim nadmiernie osobników - zapewne radował go fakt, że będzie mógł się z nimi "prościej" skontaktować i wykorzystać ich do swoich przepowiedni... :lol:
Skye

Post autor: Skye »

Ty się chyba za dużo filmów naoglądałeś... CandyMan'a pewnie też znasz ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Skye Mothman to nie jest jakaś tam zmyślona postać, tylko faktycznie istniejące stworzenie... a na podstawie historii z nim związanej powstał film
Podleś Mucha
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2004-11-14, 18:05
Lokalizacja: Warshau

Post autor: Podleś Mucha »

Skye istotnie jest Strażnikiem Porządku... cóż, gdybyśmy opierali się tylko na maksymalnie realnych relacjach to... nie byłoby tej strony. Jestem za rozsądkowym katalogowaniem zjawisk, ale nie torpedujmy od razu teorii Mothmana - świadków było wielu. Jak wyjdzie na jaw, że byly to żurawie skąpane w błocie z wkręconymi przez sadystyczne dzieci z USA żarówkami zamiast oczu, to wtedy powiemy że nie ma to sensu. UFO to też tylko światla na niebie i ew. materiał dla histerycznej czasami Strefy 11 "NIE DO WIARY" gdzie ekipa TVN-u jeĽdzi po okolicznych wsiach zawracając głowy starym ludziom z przewidzeniami... A CandyMana oglądałem, oczywiście :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Dobrze by było gdyby ekipa S11 zajęła się tą sprawą... ale oczywiście na cel biorą Brazylię, USA tudzież stare babcie Polki :evil:
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Ja nie wiem jak można kwestionować istnienie mojego krewnego :P :P :P :P :D :D Dobra, wracając do tematu, znam artykuł, do którego link podałeś i relacje świadków są potwierdzane przez wielu ludzi. Co do starych babć- Polek, to wątpię, żeby któraś z nich go widziała :P
leszek

Post autor: leszek »

Wiadomo,ludzie różne rzeczy zmyślają a szczególbie babcie :D Nawiasem mówiąc widziałem ten film o którym wspominałeś ("Przepowiednia") i uważam ,że naprawdę trzeba go zobaczyć.Co do człowieka ćmy...może ktoś taki istnieje ale nawet jeśli to pewnie jest to jakaś mutacja z Czarnobyla
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

Jaki tam Czarnobyl, Mothmana znano juz w czasach prehistorycznych o czym świadczą malowidła skalne. Aż strach się nimi interesować, po tym jak zostało napisane, że owe Ćmoki mają zwyczaj zajmowac się ludzmi którzy się nimi bardzo interesują. Gdzie ja słyszałam taki tekst "Żauważyłaś ich, a oni zauważyli Ciebie". Aj, chyba przestanę szukac o nich info w necie... :?
leszek

Post autor: leszek »

masz jakieś linki?...a tak to zastanawiam się czy nie podchodzi to pod wampiry?
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

Raczej nie. Co prawda opis Mothmana jak ulał pasuje do Wampira z Highgate, cmentarza w Londynie, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Nie sądzę żeby Mothmani byli smakoszami ludzkiej krwi :)
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Usagi pisze:Mothmana znano juz w czasach prehistorycznych o czym świadczą malowidła skalne
Cogito pisze:Jakoś nie doceniacie tych ludzi prehistorycznych, może ich wyobraźnia poniosła... albo najedli się grzybków, albo roślinek.
Właśnie :P Poza tym... To ile wg Ciebie, Usagi, żył taki Mothman? Nieśmiertelny chyba by musiał być, żeby przetrwać do lat (bodajże) sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Trochę nielogiczne. Tym bardziej, że Mothmana zaczęto zauważać w konkretnych latach- nie wcześniej, co świadczyłoby o tym, że albo ludzie są ślepi, albo poprostu wcześniej tego paskudztwa nie było.

Osobiście to jakaś śmieszna wydaje mi się być cała ta historia. :D
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

A wiesz co mnie wydaje się śmieszne? Iż myslisz że Mothman jest tylko jeden i że to on przetrwal tyle lat. To dopiero jest nielogiczne. A nawet jesli to Motyś nie musi byc istotą materialną. Może to jakis byt, a skad wiesz ile byty astralne mogą żyć?
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Nie chce mi się powtarzać, ale gdyby było ich więcej, to ludzie zauważyliby to coś wcześniej. Poza tym jedna z hipotez wskazuje na to, że to jakaś krzyżówka genetyczna powstała na skutek eksperymentów na ludziach. Dlaczego by od razu zakładać, że to jakiś byt astralny? Być może... Ale nie warto wyciągać dość niepewnych wniosków, podczas gdy zajmowało się tym wielu naukowców i jakoś żaden nie wpadł na pomysł z bytem astralnym. Tylko nie mów jeszcze, że naukowcy się nie znają :lol:

Poza tym to, co powiedziałam:
Croppka pisze:Osobiście to jakaś śmieszna wydaje mi się być cała ta historia.
Odnosiło się do całej historii Mothmana, a nie do tego, co powiedziałaś. :P
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

Jest wiele istot które mimo iż żyją wokół nas jeszcze nie zostały zauważone. Czy myslisz że cała nasza wiedza może składać się jedynie z tego co odkryją i potwierdzą naukowcy? Istnienie UFO tez nie zostało jeszcze potwierdzone, chociarz widywało je tysiące ludzi. Nie słucham się naukowców bo nie dysponują wiedzą absolutną, nie wyręczam się nimi, bo próbuję sama się czegoś dowiedzieć, a z tego co dowiedziałam się o Mothmanach, zakładam że istnieją. Pozatym wątpię czy naukowcy potwierdzają chociarzby cos takiego jak byt astralny, bo jak już badają cos niewytłumaczalnego, zawsze chcą znalezć jakieś racjonalne wyjaśnienie, nawet nie próbując patrzec na to z otwartym umysłem.
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Usagi pisze:Pozatym wątpię czy naukowcy potwierdzają chociarzby cos takiego jak byt astralny, bo jak już badają cos niewytłumaczalnego, zawsze chcą znalezć jakieś racjonalne wyjaśnienie, nawet nie próbując patrzec na to z otwartym umysłem.
Otóż, tu się mylisz. Gennadij Iwanowicz Szypow, rosyjski fizyk, wykładowca na Uniwersytecie Moskiewskim stworzył Teorię próżni, która sprawdza się w praktyce. W oparciu o przemyślenia Alberta Einsteina doszedł do wniosku, że muszą istnieć nieznane rodzaje energii. Energia ta, może przenikać cały wszechświat i znajdować się w każdym punkcie czasoprzestrzeni. W pewnym sensie potwierdza to nawet istnienie Wszech-wszystko Energii, którą nazywamy Bogiem. Teoria ta jakoby potwierdza również istnienie duszy ludzkiej, co ciągnie za sobą w pewnym aspekcie również byty astralne.

Także- wszystko zależy od naukowca i tego, czym się interesuje. Niektórzy wolą zajmować się tym, co potwierdzone i sprawdzone. Jednak nie wszyscy- a ci należący do wąskiej grupy nie wszystkich, zazwyczaj nie są wysławiani za swoje teorie, co ciągnie za sobą fakt, iż większość z nas poprostu nie ma o nich pojęcia.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Croppka pisze:Tylko nie mów jeszcze, że naukowcy się nie znają
naukowcy się nie znają

zgadzam się z tym, co Usagi napisała
Croppka pisze:Gennadij Iwanowicz Szypow, rosyjski fizyk, wykładowca na Uniwersytecie Moskiewskim stworzył Teorię próżni, która sprawdza się w praktyce.
ta teoria, zauważ, potwierdza istnienie świata niematerialnego, duchowqego, astralnego :) i jak już chyba gdzieś pisałam, informacje jaki nam Szypow zaserwował, pokrywają się w sporej części z ustaleniami Instytutu Monroe, badającego takie zjawiska jak OOBE, LD, a również świat astralny, buddyczny, mentalny, Anupadaka, Adi i resztę :)
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Leśna pisze:potwierdza istnienie świata niematerialnego, duchowqego, astralnego
O tym też mówię, bo Usagi twierdzi, że dzisiejsza nauka stąpa zbyt mocno po ziemi, a naukowcy nie wierzą w nic nadprzyrodzonego, bo nie potrafią tego udowodnić. Pokazałam jej tylko, że się myliła :)
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

bo to jeszcze zależy, jacy to naukowcy :)
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Przerażające - człowiek ćma.. jak się interesuje tymi, którzy interesują się nim, to ja o nim zapomnę i mam nadzieję, że nigdy nie wpadnie na pomysł przepowiadania mi przyszłości.. :P
Podleś Mucha pisze: na tyle konkretne i niejasne zarazem
no to albo jasne albo nie jasne :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Przepowiednie i wróżby”