666 Znamie Bestii co o tym sądzicie???

Wróżby, przepowiadanie przyszłości
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Assassinio pisze:nie wierz we wszystko co przeczytasz..
Nie wierzę Ci! :P

Ale odrzucając związek 3x6 z takimi chipami i tak cholerstwo takie może okazać się nad wyraz szkodliwe, kolejny krok w globalizacji i wielkiej unifikacji świata pod rządami jednej, bądź grupy osób.

Jeżeli za mojego życia zostanie to wprowadzone to ni chuhu nie dam sobie tego wcisnąć, i niech sobie walą bzdury że hamuję postęp itd., mam zbyt wielką paranoję ;P
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

Co wy tak z tymi chipami rozumienie tego moze byc zopelnie inne w koncu biblia moze miec wiele znaczen a kto wie ktoro jest prawdziwe
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

liczba 666 jest symbolem, podobnie jak 144 tysiące wybranych do walki pod wzgórzem pod Megido (Armagedon), co ma oznaczać poprostu wielkie ilości. Wszystko to symbole. Teologowie od wieków pytają, rozważają co to może oznaczać. Najpierw miała być ta liczba 666 zapisem imienia Nerona, ale zmarło mu się. Potem Twierdzono tak wiele razy, że to symbol liczbowy imienia wielkich i strasznych władców. Ale to tylko symbol. Nie jest nam narazie chyba dane wiedzieć co on oznacza.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Post autor: cleric »

Mawerick, przychylam się do Twojej opinii, wydaje mi się najlogiczniejsza :P
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

[hide]
cleric pisze:najlogiczniejsza
pierwszy raz w życiu.... chlip[/hide]
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Zła wiadomość dla satanistów, ludzi oczekujących na apokalipsę oraz zespołów heavy metalowych i ich fanów. Badania nad najstarszą istniejącą kopią Nowego Testamentu wskazują, że demoniczna numerologia będzie musiała zamienić liczbę "666" na "616".

Dr Ellen Aitken, historyk wczesnego chrześcijaństwa na McGill University: - Uczeni sprzeczali się o tę kwestię już od dawna. Teraz wygląda na to, że oryginalną liczbą bestii jest 616.

Badanym przedmiotem jest cieniutki fragment papirusu zawierającego część Objawienia (Apokalipsy) św. Jana. Zapisany w języku greckim papirus ma ponad 1500 lat. Podczas gdy późniejsze wersje NT wymieniają jako liczbę bestii trzy szóstki, najstarsza kopia Pisma zawiera liczbę 616. - To bardzo wczesne potwierdzenie liczby, wcześniejsze, niż wszystkie, jakie dotąd znaliśmy. Jest starsze od kopii dotychczas uważanej za najstarszą o jakieś 100 lat – mówi dr Aitken.

Jej zdaniem współcześni badacze przychylają się do opinii, że sama liczba raczej ma niewiele wspólnego z diabłem. Bardziej prawdopodobnym jest, że to numeryczna zagadka w języku greckim, wskazująca czyjeś imię. - To numeryczne puzzle - twierdzi Ellen Aitken. - Większość uważa, że odnoszą się one do Nerona - dodaje.

Badacze uważają, że Objawienie jest w znacznym stopniu polityczną krytyką, w której imiona zamieniono w liczby, aby uchronić autorów pism i wczesnych chrześcijan od represji. - To bardzo polityczny dokument. To krytyka polityki i społeczeństwa Imperium Rzymskiego, jednak zapisana w zakodowanym języku i zagadkach - uważa pani doktor.

Źródło - http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 638883.htm
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

Hunter pisze:espołów heavy metalowych i ich fanów
Hunter.. cholero jedna, co ty masz wszystkich metali za satanistow? boze.. moher w postaci forumowej
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

Assassinio pisze:cholero jedna
ładnie powiedziane

podpisuje się pod powyższym, wszystkimi łapami
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Słuchajcie... ja dałem tylko tekst i chodziło mi jak najbardziej o liczbę, a nie o metalowcach. Tak więc nie JA mam wszystkich metali za satanistów, tylko AUTOR tegoż tekstu. Tyle.
Scriptor718
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2006-10-29, 17:09
Lokalizacja: Zielona Góra

666 a nie 616!

Post autor: Scriptor718 »

Witam wszystkich forumowiczów, przedstawię się krótko, jestem autorem cytowanego tekstu "666 a Samuel" chciałem tylko powiedzieć/napisać, że teoria, że liczba 616 jest bardziej prawdziwa niż 666 jest tyle samo warta jak teoria macieja giertycha, że Daniken się mylił, ta pierwsza to celowe działąnie kościoła katolickiego, którego koniec jest bliski a ta druga to chory wymysł chorego tatusia chorego romka ale do rzeczy, przedstawię dowód kabalistyczy na to, że 666 jest Prawdziwą Liczbą Bestii o to on:

nauka kabalistyczna odrazu wykazuje, ze jest to bzdura, 616 nie moze byc liczba bestii poniewaz 666 to ThRIVN = BESTIA i nic tego nie zmieni, ze 666 jest Najwyższa Liczbą Słońca, kwadrat magiczny Słońca ma 36 elementów, gdy zsumujemy to 1+2+3..36 otrzymuje się 666 a nie 616!

Thau = 400
Resh = 200
Yod = 10
Vav = 6
Nun = 50

400 + 200 + 10 + 6 + 50 = 666

666 a nie 616!

pozdrawiam
SCRIPTOR 718
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

co nie zmienia faktu, że jaka by to liczba nie była jest to zwykła bujda.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Co do krytyki zespołów metalowych to pojechali po krawędzi wieśniaki (autorzy tekstu). Ale moim zdaniem zbyt wiele sięmówi o 666, żeby tak nagle zrezygnować z niego na rzecz 616.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Dimmu Borgir- zespół który się przyznaje do satanizmu...
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Posty: 1142
Rejestracja: 2006-03-20, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Assassinio »

może i są może nie, główna idea tego to to że 99,9% zespołów metalowych TO NIE SATANIŚCI. I metale to też nie są satanisci, dlatego wszystkich giertychow co to uwazają że metal-szatan mam ochote..... no wiadomo no :D
Raziel
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2006-08-31, 19:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Raziel »

Assassinio pisze: mam ochote..... no wiadomo no :D
Złożyć w ofierze ? :diabel2: ^^

Niech Roman G. się schowa bo ten jego sposób nowej edukacji działa wstecz. Niech on się lepiej nie spotyka z Ojcem Dyrektorem bo się boję czego będą na religii nauczć :shock:
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Raziel pisze:Złożyć w ofierze
a nawet jeśli, to czy jest w tym coś złego? A tak na serio to co to za powiązanie- ubiera się na czarno- to satanista...Chore i nietolerancyjne. Proponuję wprowadzić takie skojażenia z kolorem białym i różowym.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Przepowiednie i wróżby”