Koniec Kościoła Katolickiego...

Wróżby, przepowiadanie przyszłości
black_ozzy

Post autor: black_ozzy »

a jaki bajer nawet nie wiedziałem że tam można robić. Ale się wygłupiłem :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:nauczyciele już tak mają zwłaszcza polonići i historycy
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Po prostu tego nie wiedziałeś ;) [sory że się czepiam... nie montujmy offtopa kolejnego]
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Do tego:

hamujący jakiekolwiek postępy, czy to w nauce, czy w innych dziedzinach życia... :roll:
Eugi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 21
Rejestracja: 2005-04-08, 18:52
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Eugi »

Szczerze to niewiadomo. Coraz więcej jest ateistów, więc może kościół powoli podupada...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Wedle przepowiedni następnym papieżem ma być murzyn :? W "spisie" dokonanym rzekomo przez świętego Malachiasza imię następnego papieża po Janie Pawle II jest zamazane, widnieje tylko napis "De Gloria Olivae" ("Ku chwale Oliwki" - według interpretacji następcą Karola Wojtyły ma być albo Grek, albo kardynał o ciemnym kolorze skóry)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Ja słyszałem, że teraz papież ma być "czarny" ... hmm...co prawda wśród kandydatów znajduje się nigeryjczyk, ale czarny nie musi wcale oznaczać murzyn, prawda? równie dobrze jego imię (te prawdziwe, a ine papieskie) może oznaczać czarny...albo może mieć na nazwisko Czarny :P zależy jak to interpretować
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Wątpię żeby na papieża trafił nam się ktoś o imieniu Joe Black :lol:

Wie ktoś może, kim będzie ostatni papież :?:
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Podobno ostatni ma być włochem...3 od końca miał NIE być włochem, 2 od końca miał być CZARNY ( nie, że ma być odrazu murzynem...moim zdaniem to zbyt oczywiste ), a ostatni miałby być włochem, tym, który ujrzy koniec świata...jak dla mnie to nie będzie nic w stylu PIERDUT i nas nie ma, tylko wszystcy przestaną wieżyć w religie Chrześcijańska...
ivrystd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2005-03-28, 17:58
Lokalizacja: lublin

Post autor: ivrystd »

faktycznie, większość przepowiedni wskazuje na to, ze zyjemy w czasach przelomowych
całą sprawe uwiarygadnia fakt ze wszystkie one razem ze sobą przeplatają się i łaczą w logiczną całość

przebiegunowania ziemi czy tez częsciowe wyginiecie zycia na niej ma miejsce w dziejach naszej planety dość regularnie
my zyjemy w okresie niejako zagrozonym, chociaz wiadomo ze wydazrenia te moga mieć miejsce z dokładnoscią do setek tysięcy a nawet milionow lat

co do kosciola katolickiego to wiadomo ze jezeli ziemianie nie wyginą to kosciol będzie trwał
w historii naszej wiary mamy szereg upadkow i wzlotow znaczenia religii dla ludzi
od dluzszego czasu wielu ludzi pzrepowiada kosciolowi kryzys ale narazie go nie widac
byc moze za jakis czas po smierci papieza kosciol straci swoj autorytet,
juz teraz w polsce nie mamy zbyt wiel takowych jednostek, a i kler jako całośc nie prezentuje się za dobrze
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Przed chwilą w wiadomościach gadali coś o czarnym i białym dymie nad kaplica sykstyncska, ktory ma niby poleciec z komina podczas konklawe...może ten tekst o "czarnym" papiezu to chodzi o ten dym...nie slyszalem calych wiadomosci, ale cos tam gadali, ze jak nie wybiora papieza to poleci czarny dym, a jak wybiora to bialy...a papieza maja wybrac w ciagu 3 tyg....pytanie co jak nie wybiorą?!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Tak jest przy każdym konklawe. Więc do dymu raczej bym tej przepowiedni nie "przyklejał"
Eugi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 21
Rejestracja: 2005-04-08, 18:52
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Eugi »

Wiele jest teori że jeżeli "czarny" zostanie papieżem to będzie koniec świata. W takim razie co się stanie z ateistami?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

wiara w Chrystusa i Boga będzie istnieć jeszcze baaardzo długo ale "na papierku" a jak będzie z tą PRAWDZIWĄ wiarą dożyjemy zobaczymy :P
Przed chwilą w wiadomościach gadali coś o czarnym i białym dymie nad kaplica sykstyncska, ktory ma niby poleciec z komina podczas konklawe...może ten tekst o "czarnym" papiezu to chodzi o ten dym...nie slyszalem calych wiadomosci, ale cos tam gadali, ze jak nie wybiora papieza to poleci czarny dym, a jak wybiora to bialy...a papieza maja wybrac w ciagu 3 tyg....pytanie co jak nie wybiorą?!
[shadow=red]heh ty naprawde NIGDY nie czytałeś, oglądałes jak się papieża wybiera? a nie oglądałeś reportażu o wyborze Karola Wojtyły na papieża? (w prawie każdym kanale o tym było)[/shadow]
ps. Oburzją mnie posty typu "Jan Paweł II dziecko szatana". Czy kartka w ścianie płaczu to gest medialny? po co miał burzyć stereotypy papieża skoro miał być marionetką kogoś "ważniejszego" (jeżeli taki ktoś istnieje" i po co wybierali człowieka z komunistycznej polski!? według mnie głupie są wypowiedzi tego typu.Aha i skoro Papież był zły to sztan mu pomógł w uleczeniu ludzi (z tego co wiem tylko prawdziwi a nie "pozorni" święci to potrafili)
ps2.Niech się nikt nie obraża na mnie ja tylko swoje opinie pisze :) i podobno ostatnim papież ma mieć na imię Piotr a gdyby tak to wszystko złożyć to żeby był gwarantowany koniec świata to musiałby to być czarny rosjanin który wybierze imię Piotr
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Darnok pisze:[shadow=red]heh ty naprawde NIGDY nie czytałeś, oglądałes jak się papieża wybiera? a nie oglądałeś reportażu o wyborze Karola Wojtyły na papieża? (w prawie każdym kanale o tym było)[/shadow]
Wiesz...jakoś mnie to nigdy nie interesowało
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

gadacie o konklawe a nawet nie wiecie co to jest (nie chodzi mi tu o wszystkich)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Eugi pisze:Wiele jest teori że jeżeli "czarny" zostanie papieżem to będzie koniec świata. W takim razie co się stanie z ateistami?
Po ciemnoskórym ("czarny" to według mnie obraźliwe określenie - proszę nie używajcie go) ma być jeszcze jeden Włoch podobno. Co ciekawe, będzie on nosił imię Apostoła - a zwać się ma Petrus II Romanus (Piotr II Rzymski).

Więc raczej na papieża z Rosji nie mamy co liczyć...

Przypomniała mi się historia, którą czytałem w książce "Przepowiednie końca świata i dobre dla Polski" wydaną przez KAW w 1990 roku. Tam było coś takiego, że w czasie modlitwy Anioł Pański (czy czegoś w tym guście - w każdym razie w niedzielę) papież Pius XII rzekomo miał wpaść w trans... po przebudzeniu, z wielkiemi oczami wybałuszonemi, wypowiedział coś w stylu "mój następca albo jeden z kolejnych dożyje Apokalipsy i będzie szedł po trupach swych kapłanów"
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

najlepiej by było żeby czarnoskóry rosjanin o imieniu Petrus II Romanus wszedł teraz na tron Piotrowy to się doczekamy apokalipsy :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Chciałbyś... :roll:
Eugi
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 21
Rejestracja: 2005-04-08, 18:52
Lokalizacja: Słubice

Post autor: Eugi »

Dokładnie...No ale co z ateistami? Jeżeli nie wierzą to czemu mają zginąć? To ma być coś w stylu kary?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Przepowiednie i wróżby”