Ghost Rockets

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy

Ghost Rockets

Post autor: Arek » 2017-10-05, 17:30

Rusza następna wyprawa!!
Od II wojny światowej, tak zwane „widmowe rakiety” są integralną częścią szwedzkiego folkloru jeżeli chodzi o UFO. Najwięcej z nich pojawiło się zaraz po zakończeniu wojny, ale i póżniej dochodziło do takich przypadków. Od kilku lat szwedzcy naukowcy szukają takiej rakiety która wpadła w 1980r. do jeziora Nammajaure. W 2014 r. przy pomocy radaru udało się zlokalizować w tym miejscu dziwny solidny obiekt, teraz badacze planują następą ekspedycję.
Clas Svahn z „UFO Sverige“ odnosi się do zapisu z radara "To z pewnością solidny,koniczny obiekt zanurzony w błocie dna jeziora. Widoczne są warstwy kilku-metrowych osadów na dnie Nammajaure. Zakres wyszukiwania jest całkowicie jednorodny, z wyjątkiem niewielkich nierówności, jak można by oczekiwać w normalnych okolicznościach. Przedstawiono tylko charakterystyczne poziome linie osadów. Ale w lewej części obrazu coś uderza lekko w górę. Oznacza to przynajmniej, że tutaj coś jest". Naukowcy jeszcze nie chcieli mówić o wynikach badań, jednakże, ponieważ sam obraz nie ujawnia dokładnie tego obiektu. "Warto odnośnie tego szczegółu przeprowadzić dalsze dochodzenia " - kontynuje Svahn.
Warto przypomnieć świadków: para Liz i Bo Berg 31 lipca 1980r. krótko przed południem usłyszeli dżwięk jakby silników samolotu odrzutowego, który przeleciał nad ich głowami , cylindryczny obiekt tracił na wysokości , kręcił się dookoła aż usiadł na wodzie. „Wzięliśmy nasze lornetki i zobaczyliśmy, że obiekt usiadł na wodzie i powoli tonie, pokazały się bąbelki”, powiedział Bo Borg później. Para oszacowała długość stalowo-szarego obiektu na 3 do 4 metrów i opisywała jego kształt jak rakieta. Sprawa została następnie zbadana nie tylko przez szwedzkich badaczy UFO, ale także przez wojsko, opatrzona "niewyjaśnione" i "tajne" trafiła do akt.
Grupa Svahna rozpoczęła już przygotowania do zimowej wyprawy na Nammajaure, w ostatnich dwóch latach, ale nie można było przeprowadzić badań z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych i chorób uczestników.
"Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy mogli wrócić do jeziora. Jeśli lód będzie wystarczająco gruby, chcemy zbadać teren za pomocą radaru naziemnego, a następnie mieć nadzieję na stworzenie obrazu 3D obiektu. Kiedy dokładnie ta wyprawa rozpocznie się, zależy nie tylko od pogody ".

Obrazek

http://www.grenzwissenschaft-aktuell.de ... e20170921/
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość