UFO nad Żurominem

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
michal2603
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-06, 13:45

UFO nad Żurominem

Post autor: michal2603 »

W ostatnim czasie w mojej miejscowości (Żuromin, woj. mazowieckie) doszło do kilku obserwacji UFO. Pierwsza miała miejsce we wtorek, 2 czerwca 2010r. Kolega, wracając od swojej dziewczyny zauważył na niebie obiekt w kształcie spodka, z jednym czerwonym światełkiem po środku i kilkoma białymi, które "biegały" po obwodzie spodka. Obiekt powisiał w powietrzu, a później odleciał, wykonując niewiarygodnie ostre zakręty. W tym samym tygodniu w piątek moja siostra wraz z koleżanką widziały ten sam obiekt mniej więcej w tym samym miejscu co kolega. Obydwóch obserwacji dokonano około godziny 23. Następne spotkanie odbyło się przedwczoraj (4 września 2010r.) około godziny 21. Ten sam kolega wraz z dziewczyną zauważyli świecący na pomarańczowo obiekt. Jego wielkość pozorna i jasność dorównywała lampom ulicznym. Obiekt poruszał się zygzakowatym torem, dokoła niego latało niczym świetliki około 7 zielonych światełek. Obserwacja trwała kilka minut zanim kolega zwiał do domu. Następnego wieczora (wczoraj, 5 września 2010 r.) wraz z tym samym kolegą zaobserwowałem latający spodek, z 4 pomarańczowymi światełkami na obwodzie, poruszający się jakieś 100 - 200 m nad ziemią z prędkością około 150 km/h. Obiekt miał około 10 m średnicy. Po 10 sekundach znikł za drzewami. Ta obserwacja także miała miejsce o 21. Dziś ruszamy z kamerą i aparatem, spodziewamy się znowu coś zobaczyć. to jest cholernie dziwne.
Awatar użytkownika
krzysiek_18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2005-05-09, 16:39
Lokalizacja: Opole

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: krzysiek_18 »

Postaraj się o umieszczenie na zdjęciach, filmie jakiś punktów odniesienia(latarni, drzew, budynków) wtedy materiał jest wiarygodniejszy :) . Możesz komentować to co się aktualnie dzieje, gdyż na filmie niekoniecznie będzie to tak dokładnie widoczne :p . Na koniec wrzuć to na jakąś darmową bazę. Życzę owocnego polowanka :D

P.S. Nie zapomnij zdjąć zaślepki z obiektywu :mrgreen:
michal2603
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-06, 13:45

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: michal2603 »

i po polowaniu. udało nam się dostrzec jedynie obiekt świecący stałym, żółtym światłem, wolno poruszający się po niebie. na 99% to była ISS. zobaczę jeszcze co się nagrało ale raczej będzie bez rewelacji. co oczywiście nie zmienia faktu, że wczoraj widziałem latający spodek
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: Arek »

Próbuj dalej, na pewno ci się uda , jeżeli lata tam tak często

pozdrowienia
Awatar użytkownika
krzysiek_18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2005-05-09, 16:39
Lokalizacja: Opole

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: krzysiek_18 »

Ale stary post napisałeś zaraz po 21. Wcześniej informowałeś o tym, że obiekty latały o tej właśnie godzinie, więc prawdopodobnie Twoje ufo latało w trakcie pisania owego postu :p
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: Arek »

Ale stary post napisałeś zaraz po 21. Wcześniej informowałeś o tym, że obiekty latały o tej właśnie godzinie, więc prawdopodobnie Twoje ufo latało w trakcie pisania owego postu :p
Nie wierz temu zegarowi tutaj.
Mój 1 post pokazany jest jako napisany o 04:50, a wtedy byłem jeszcze w pracy, dokładnie godzinę póżniej napisałem posta. Być może także na Twoim kompie masz ustawione tak jak ja
Awatar użytkownika
krzysiek_18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2005-05-09, 16:39
Lokalizacja: Opole

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: krzysiek_18 »

Masz rację. Trzeba soie odpowiednią strefę czasową ustawić w edycji profilu.. :p Dokładnie w ustawieniach forum..
michal2603
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-06, 13:45

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: michal2603 »

ufo widzieliśmy o 21.05 - 21.10, obserwowaliśmy do 21.30 a jak pisałem posta to było już po 22
Awatar użytkownika
krzysiek_18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2005-05-09, 16:39
Lokalizacja: Opole

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: krzysiek_18 »

No ok, sprawa z godzinami jest już, moim bynajmniej zdaniem, wyjaśniona. :) Jak tam dalsze obserwacje z obiektywem? Masz już coś? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: IteratorZX81 »

Krzysiek, proszę cię zajrzyj na tą stronę.

Co do tematu, to bez zdjęć ciężko stwierdzić. Zrób jakieś, nawet komórką, to będziemy się zastanawiać. Swoją drogą, to będę musiał się tam kiedyś wybrać.
michal2603
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-06, 13:45

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: michal2603 »

sorry, ale teraz nic nie mam. nie moge prowadzic zadnych obserwacji bo wyjechalem, wracam w przyszly poniedzialek. moze kumplowi udalo się cos nagrac ale nie mam jak się z nim skontaktowac w tej chwili wiec nie wiem. dam znac jak bede mial cos nowego
Awatar użytkownika
krzysiek_18
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2005-05-09, 16:39
Lokalizacja: Opole

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: krzysiek_18 »

IteratorZX81 pisze:Krzysiek, proszę cię zajrzyj na tą stronę....


Tak, nie ma ludzi doskonałych. Postaram się w przyszłości już więcej nie grzeszyć, myląc te dwa pojęcia. Większości ludziom ten błąd by nie przeszkadzał, jednak z doświadczenia każdy wie, że na wielu forach znajdzie się zawsze jakiś rodzynek, który ma w głowie słownik poprawnej polszczyzny i wszelkie byki wytyka forumowiczom, stawiając ten fakt na piedestale. Czy Ty IteratorZX81 jesteś taką osobą, czy po prostu lubisz czasem komuś wytknąć błąd? Pozdrawiam.

Co do tematu; Czekamy z niecierpliwością na jakąś dokumentację.
michal2603
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-06, 13:45

Re: UFO nad Żurominem

Post autor: michal2603 »

Siema! Dawno nic się nie działo w temacie. Ostatnio miało u nas miejsce kilka kolejnych obserwacji. Informacje o tym pojawiły się nawet w lokalnej gazecie, a do Internetu ktoś wstawił filmik :
http://kurierzurominski.pl/40028,UFO-na ... video.html
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”