Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Darnok »

Rozumiem, że człowiek nie potrafi rozumować jak obcy, ale mógłby chociaż trochę spróbować.
Czyli przyznajesz mi rację i przeczysz sam sobie
NIE POWOŁUJCIE SIĘ NA ZACHOWANIE LUDZKIE!!!
Nie pokażą? Jeśli czegoś się boisz to wyeliminujesz to, żeby potem nie sprawiało Ci problemu
Ksenofobiczne kraje ucinają kontakty z innymi i pilnują swoich granic (Korea północna)
czy poczekasz aż to urośnie w siłę i wyśle armady w kosmos ku Twoim koloniom zagrażając im?
Jeżeli cywilizacja potrafi już do nas dolecieć, to znaczy, że są na tyle rozwinięci, że ich nigdy nie dogonimy. Przynajmniej nie w tym tysiącleciu.

Zauważmy, że formy nie-mechaniczne, biologiczne mają hm... jakby to powiedzieć mniejszą możliwość na odbycie podróży kosmicznej w dalsze zakątki galaktyki. A na Marsie szaraków nie ma.
Robotów też nie ma. Więc nie musimy zakładać tak bardzo złożonych scenariuszy- może są takie mechaniczne cywilizacje, ale głównym celem powinno być szukanie tych biologicznych, które przynajmniej opanowały radio. I nie chodzi tutaj o czat, tylko o przekazanie "cześć, nie jesteście sami". To jest główny cel naukowców i mam nadzieję, że jeszcze za mojego życia uda się to osiągnąć. Jak nie znaleźć cywilizację, to przynajmniej planetę z życiem.
3331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-19, 16:07

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: 3331 »

Nie powołujcie się na zachowanie ludzkie, spróbujcie rozumować jak obcy. Tu nic sobie nie przeczy.
Korea Północna...

Człowiek wielokrotnie pokazywał, że wcale nie musi posiadać przewagi, aby cokolwiek wygrać, a przynajmniej zadać jak największe straty.

Rodzaj Sondy von Neumanna "Berserk". Ty mówisz o sondzie Bracewella.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Darnok »

Nie powołujcie się na zachowanie ludzkie, spróbujcie rozumować jak obcy. Tu nic sobie nie przeczy.
Nie możemy spojrzeć na coś, jak kosmici, ponieważ nie mamy pojęcia, czy jesteśmy nawet na tym samym poziomie abstrakcji, ergo nie możemy nawet tego symulować. Chociażby te Twoje maszynowe potwory, mogą myśleć tylko zerojedynkowo.
3331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-19, 16:07

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: 3331 »

'zerojedynkowo'
Chodzi Ci zapewne o prawda/fałsz, dobro/zło, dobrze/źle, słusznie/niesłusznie, tak/nie itp? Czy raczej o coś innego/zbliżonego?

Skoro nie możemy nawet symulować to oznacza, że musimy polegać na danych statystycznych, w których:
100% znanych nam ras inteligentnych dąży do samozagłady
100% znanych nam ras inteligentnych nie jest zdolnych do lotów między systemami gwiezdnymi
100% znanych nam ras...
Problem polega na tym, że zawsze będzie to 100%, ponieważ znamy tylko jedną rasę inteligentną - ludzi.
Z tego wynika, że przy obecnym stanie rzeczy nic zrobić nie możemy, a kosmici są bardziej obcy niż by się wydawało. Jak to się chyba teraz mówi: jesteśmy w kropce.

Dobra, Darnok i reszta, zeszliśmy chyba trochę z tematu. Ponawiam więc pytanie:
Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO? Dlaczego nie odtajniają raportów od obsługi radarów, które kiedyś "złapały" NOLa, a jeśli nawet to ten raport, to jedna wielka, czarna kreska? Czy ktoś wie gdzie można zdobyć (na ksero lub tylko do przeczytania) dokumenty o UFO (chodzi o raporty wojskowe z kontaktów, raporty policyjne, raporty MiBów[?] itp.)?
Ostatnio zmieniony 2010-11-03, 23:03 przez 3331, łącznie zmieniany 3 razy.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Darnok »

Czy raczej o coś innego/zbliżonego?
Raczej o brak możliwości losowych funkcji (no chyba, że to komputery kwantowe), inaczej brak spontaniczności. To bardzo ważna cecha żywych istot. Chodziło mi raczej o sposób przetwarzania informacji, ale to też się łapie pod to, co napisałeś.
100% znanych nam ras inteligentnych dąży do samozagłady
Nie znam takich. Jeżeli chodzi o ludzkość to sam fakt, że tutaj piszesz oznacza, że się mylisz.
Problem polega na tym, że zawsze będzie to 100%, ponieważ znamy tylko jedną rasę inteligentną - ludzi.
Dlatego właśnie miałeś rację pisząc za pierwszym razem, a przeczyłeś sobie potem- ale wtedy nie byłoby sensu o tym dyskutować, więc trzeba myśleć "po naszemu". Inaczej się nie da, prawda?
Czy ktoś wie gdzie można zdobyć (na ksero lub tylko do przeczytania) dokumenty o UFO (chodzi o raporty wojskowe z kontaktów, raporty policyjne, raporty MiBów[?] itp.)
Były gdzieś na forum, z rok temu.
Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO? Dlaczego nie odtajniają raportów od obsługi radarów, które kiedyś "złapały" NOLa, a jeśli nawet to ten raport, to jedna wielka, czarna kreska?
Bo często te informacje są tajne- nie sam fakt, że przeleciał NOL, ale chociażby rozmieszczenie radarów, personel itd.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Arek »

Czy ktoś wie gdzie można zdobyć (na ksero lub tylko do przeczytania) dokumenty o UFO (chodzi o raporty wojskowe z kontaktów, raporty policyjne, raporty MiBów[?] itp.)?
Odtajnione obserwacje NOL-i znajdziesz w sieci. Od dobrych 2 lat parę państw odtajniło swe "to i owo", są tam bardzo ciekawe przypadki, niestety raczej trzeba umieć po angielsku by to przeczytać. Jeżeli będą problemy z odnalezieniem to daj znać, pomogę
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Heimdallur »

Znalazłem w Internecie informacje na temat nowej książki, opisującej (i w pewnym sensie przygotowującej) świat do odtajnienia informacji o UFO. Więcej informacj nt. A.D. After Disclosure: The People's Guide to Life After Contact TUTAJ
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: IteratorZX81 »

Fajne, tyle że mnie nie stać. Poczekam na skan (nawet angielski), bo mnie zwyczajnie nie stać. Chociaż wtedy to może być musztarda po obiedzie.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Arek »

Tutaj jedne z ostatnich odtajnionych po angielsku
http://www.nationalarchives.gov.uk/ufos/

Mam jeszcze z "Geipana" ale to po francusku
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: NM_ONE »

Nasz rząd i tak by nie ukrył ^^"
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: IteratorZX81 »

Oj zdziwiłbyś się. Nie mogę za dużo powiedzieć, żeby do pierdla nie trafić za tajemnicę państwową, ale na google maps albo geoportalu poszukaj dużych rozmytych plam na północ od lublina.
Awatar użytkownika
wasp
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-22, 08:55

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: wasp »

Tematem zajmowała się jedna z komórek WSI. PSP wdrożyły pewne procedury i wzory raportów dotyczących obserwacji zjawisk nieweryfikowalnych. Kolejne rządy nie zajmowały się tematem, co innego BBN - część danych w postaci notatek trafiało do Pierwszego.
To co napisałem trzeba traktować jako wyssane z palca - nikt tego nie potwierdzi.
Powód milczenia, marginalizowania i pomijania - jeszcze o tym opowiem.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Spooky Fox »

wasp - wszystko ładnie pięknie, tylko już w którymś temacie z kolei piszesz coś, co było już w nim wcześniej napisane. Proszę Cię - przestań.
Awatar użytkownika
wasp
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-22, 08:55

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: wasp »

Spooky Fox pisze:wasp - wszystko ładnie pięknie, tylko już w którymś temacie z kolei piszesz coś, co było już w nim wcześniej napisane. Proszę Cię - przestań.
Chyba masz rację. Muszę po prostu parę rzeczy pozbierać sobie do kupy. W temacie od dawna istniały pewne sprzeczności, te sprzeczności nasilają się im bardziej jestem w to wpychany. Chciałbym wierzyć, że nie jestem wykorzystywany do szerzenia dezinformacji - ale tak właśnie może być. Widzę teraz taki kształt rzeczy, w którym powoli zaczynam się gubić a jednocześnie zyskałem nagle przymus opowiadania. Wcześniej nie rozmawiałem z nikim o moich pewnych... doświadczeniach, nie publikowałem, a portale i fora tyczące tematu omijałem z daleka. Coś się stało... i chcę aktywnie przyłączyć się do waszej społeczności.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Spooky Fox »

Musisz tylko uważać, bo to, co opisujesz, pasuje mi bardziej do paranoi aniżeli do szerzenia dezinformacji. Więc dobrą rzeczą dla Ciebie będzie "pozbieranie rzeczy do kupy"
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Ruskof »

Nie przychodze "z calym" tematem,ale powiem wam,ze temat powinien brzmiec :

Dlaczego WOJSKO nie informuje ludzi o UFO...

Dlaczego?Juz byly tony tematow o tym,chyba moderatorzy się ze mna zgodza...A jak nie scisle o tym,to poruszalismy ta kwestie w nich.
Rzady/Wojsko (kto jak woli) nie ujawniaja informacji o UFO zeby spoleczenstwa nie przestraszac,zeby plotek nie bylo bo wiadomo jacy ludzie mocni sa w plotkach.Uslysza i kropli wody,a zrobia z niej fale.
rojalista-1410
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2011-01-05, 03:46

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: rojalista-1410 »

Witam!
Osobiście nie wierzę w żadne historie o tzw. UFO jak i w samo UFO. Tak się składa, że rzekomi świadkowie i im podobnie, którzy zarzekają się, że widzieli coś takiego są albo podstawieni jak mniemam albo w ogóle nie możliwe jest aby do nich dotrzeć. Dla mnie to jest oczywista sprawa, że są różne projekty wojskowe. Każdy kraj ma swoje tajemnice militarne i inne, a to co wiemy to tylko to co przeciekło albo chcą abyśmy wiedzieli. Wiem o tym, że USA posiada już od wielu lat latające obiekty obserwacje niewielkich wszak rozmiarów ale niektórym wydaje się, że widzą obiekt pozaziemski.
Ja osobiście nie nie widziałem nic i nie znam nikogo kto by coś zobaczył. Niech chcę nikomu zadawać kłamu i wiem, że ludzie mogą widzieć różne rzeczy, które są dokładnie takie jak opisują ale źle je interpretują sądząc, że są to obiekty pozaziemskich cywilizacji.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: ifar15 »

rojalista-1410 pisze:Niech chcę nikomu zadawać kłamu i wiem, że ludzie mogą widzieć różne rzeczy, które są dokładnie takie jak opisują ale źle je interpretują sądząc, że są to obiekty pozaziemskich cywilizacji.
skrót UFO nie oznacza obiektów pozaziemskej cywilizacji
Claude
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2010-05-23, 03:26
Komentarze: 5

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Post autor: Claude »

rojalista-1410 pisze:Osobiście nie wierzę w żadne historie o tzw. UFO jak i w samo UFO[...]
Ja osobiście nie nie widziałem nic i nie znam nikogo kto by coś zobaczył...
Chłopie, mało widziałeś, mało wiesz... tragiczne połączenie braku doświadczenia z ignorancją. UFO to nie kwestia wiary, a WIEDZY!
Każdy zatwardziały sceptyk wie, że UFO (w definicji encyklopedycznej: unidentified flying object) istnieje i jest jak najbardziej realną kwestią. Doczytaj, doucz się, a później pisz, bo teraz piszesz bzdury.

Sam widziałem 2 razy UFO (zawsze z innymi świadkami) - raz w górach Sowich, a raz w Rzymie (armada). Nie wiem czy byli to Kosmici, ale manewry jakie dokonywały te obiekty (szczególnie armady) byłyby zabójcze dla pilotów...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”