Obserwacja dziwnego obiektu nad Kaliszem

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Sneer
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-19, 16:51

Obserwacja dziwnego obiektu nad Kaliszem

Post autor: Sneer »

Wczoraj (3.7.2010) ok. 19:30 widziałem bardzo dziwny obiekt lecący nad północnym Kaliszem, w okolicach Kanału Bernardyńskiego. Na podstawie tego co widziałem mogę zdecydowanie wykluczyć śmigłowiec bądź znane nam samoloty. Z góry zaznaczam, że na potwierdzenie moich obserwacji mam jedynie zeznania dwojga świadków, niestety żadnych zdjęć czy filmów lecz mam nadzieję,że ktoś jeszcze w Kaliszu mógł to widzieć. Do rzeczy: Był to obiekt lecący z zachodu na wschód na wysokości, na jakiej zazwyczaj latają śmigłowce lub awionetki. Na początku było widać mniej więcej jego kształty, lecz trudno mi powiedzieć co to było gdyż zachodzące, silnie świecące słońce było tak nisko nad horyzontem, że oświetlało ten obiekt niejako od dołu, powodując silne odbicie od jego powierzchni. Już wtedy obiekt ten wydal mi się dziwny (jak już pisałem ciężko było określić kształt ale porównałbym to do stalowego cygara) więc obserwowałem go dalej, nadal będąc przekonany, że jest to samolot albo śmigłowiec; nadmienię, że nie słyszałem żadnego dźwięku. Następnie zaczęło to dosłownie zmieniać kształty. w ciągu sekundy z organicznego, metalowego obiektu zmieniło się to w świetlne smugi układające się przez jakieś 10 sekund w różne geometryczne kształty, na koniec stając się świetlnym punktem, który wykonał manewr w kształcie litery Z a następnie zaniknął.

Można próbować wyjaśnić to mocnymi odbiciami światła od spodu samolotu bądź śmigłowca ale to w żaden sposób nie wyjaśnia manewru w kształcie litery Z ani zmiany obiektu w smugi, co ciężko opisać słowami, lecz sam patrzałem na to jak zahipnotyzowany
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Obserwacja dziwnego obiektu nad Kaliszem

Post autor: IteratorZX81 »

Przeszedł w nadświetlną ;). A tak poważnie, to bez zdjęć ciężko będzie stwierdzić co to jest. A co do obiektu, to mógłbyś go dokładniej opisać? Ew., jeśli masz zdolności artystyczne, narysować go tak jak wyglądał podczas zmiany? Nawet rysunek by pomógł, chociaż zdjęcia by były lepsze.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Obserwacja dziwnego obiektu nad Kaliszem

Post autor: Darnok »

Chinski lampion, który się wypalił- wesele było w sobotę, puścili lampion, wiatry na takich wysokościach są zmienne i gwałtowne, więc zygzakował. Na koniec się wypalił i spadł.
Awatar użytkownika
Sneer
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-19, 16:51

Re: Obserwacja dziwnego obiektu nad Kaliszem

Post autor: Sneer »

Dobrze wiem, że taką obserwację bez zdjęć można potraktować jedynie jako ciekawostkę. Jak już pisałem trudno było określić kształt ze względu na silne odbicia światła od jego spodu, dopóki NOL zdecydowanie był obiektem a nie smugami przypominał stalowy walec. Jak już pisałem przemiana w smugi trwała sekundę. Oczywiście nie były to jakieś gigantyczne smugi, ich długość mogła wynosić max 10- krotność obiektu, który miał rozmiary śmigłowca, bądź kadłuba samolotu (jak wiadomo rzeczywiste rozmiary są trudne do określenia w przypadku gdy nie znamy odległości od obiektu). Smugi układały się w różne geometryczne kształty (np niedomknięty trójkąt czy trapez bez jednego boku). nie zrobiłem zdjęcia komórką gdyż trwało to mniej niż 10s, a ponadto stałem wryty w ziemię przemianą obiektu i tym co się z nim stało.

Lampion możemy wykluczyć na pewno. Widziałem to zanim zaczęło zmieniać kształty i na pewno nie było lampionem. Było na pewno metalowe. Poza tym to "zygzakowanie" było zbyt gwałtowne i układało się w pewne kształty, było bardzo jasno.
Ostatnio zmieniony 2010-07-05, 01:15 przez Sneer, łącznie zmieniany 1 raz.
tomader
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-04, 07:36

Re: Obserwacja dziwnego obiektu nad Kaliszem

Post autor: tomader »

witam ja tez widziałem ten obiekt a nawet 2 obiekty nie stety nie zdązyłem nawet zdjecia zrobic to było koloru czerwonego i smigało bardzo szybko powiedziałem o tym znajomym ale nie wiezyli he he a jednak wczoraj cos się działo nad kaliszem ..pozdrawiam

-- 2011-09-04, 06:48 --

mam nadzieje ze ktos zrobił zdjecia lub nagrał film bo to napewno nie był samolot ani smigłowiec leciało z dużą predkoscią i bezszelestnie znikneło za blokiem obserwowałem to na ulicy kruczej pobiegłem za blok i byłem w szoku nic nie było leciało w strone górnosląskiej od parku przyjazni

-- 2011-09-04, 06:52 --

napewno nie balon ani lampion te 2 obiekty leciały w tym samym kierunku jeden po drugim . myslałem ze mam dezawi he he ale to się działo naprawde i ciesze się ze jeszcze ktos to widział było koloru czerwonego myslałem ze meteor ale jak zobaczyłem ten 2 obiekt to wymiekłem:))))

-- 2011-09-04, 06:55 --

sori bo na date twojego postu nie spojzałem ja wczoraj obserwowałem te 2 obiekty około 20:30
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Obserwacja dziwnego obiektu nad Kaliszem

Post autor: Dagmara »

Nie wiem co jest bardziej przerażające, cała ta historia, czy Twoja ortografia, a o samej interpunkcji już nawet nie wspomnę...
Wracając do tego typu opowieści, tyle osób pisze o światłach, tajemniczych obiektach widzianych za dnia i nocą i jakimś dziwnym trafem nikt nigdy nie ma przy sobie aparatu, nawet w telefonie, aż wierzyć się nie chce.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”