23.04.2010 Gdynia dziwne zjawisko "obiekt?"

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
bezimiennyGDYNIA
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-26, 14:15

23.04.2010 Gdynia dziwne zjawisko "obiekt?"

Post autor: bezimiennyGDYNIA »

nie mam zdjęć,ani filmu,opisuje tutaj pewne zdarzenie z przed kilku dni!
pisałem do kilku kolesi od "ufo" -.-" jednak zero odzewu,przedstawie wam sytuację
Kopia listu który wysłałem 2 osobom ! wiem że bez konkretnych dowodów "jak zdjęcia czy film" jestem niewiarygodnym świadkiem jednak i tak postanowiłem opisać co było.

Witam

jeżeli nie mogę uzyskać odpowiedzi gdzie mam szukać?
a więc to może wydać się dziwne lecz szukam sensu w pewnym zjawisku,proszę aby przeczytać to do końca
otóż trzy dni temu z 23.06.2010 na 24.06.2010 o godzinie 00:50 ( w przybliżeniu ) siedzieliśmy ze znajomymi (razem zemną 4 osoby ) na podwórku przed
domkiem znajomego(nic nie piliśmy,nic nie zażywaliśmy).
nagle z nieba z ogromną prędkością leciał obiekt ( sytuacja do złudzenia
przypominała spadającą gwiazdę [ meteor spalający się w atmosferze ] obiekt leciał z północy ) a że takie
zjawiska są ogólnie ciekawe ,szybko krzyknąłem "spadająca gwiazda"
obiekt miał intensywne białe światło i był okrągły nagle jego prędkość
zmalała o jakieś 75% staliśmy jak wryci obserwując coś ,czego prawdopodobnie nie zobaczymy już nigdy,chłonąłem te kilka sekund ( trwało to około 10-15 sekund) pełen zachwytu ale jednocześnie niezrozumienia .Obiekt zwolnił bardzo szybko z prędkości lecącego z krańców nicości meteorytu do 75-80% tej prędkości,nadal jednak bardzo szybkiej. Obiekt (tak nazywam to co widziałem) był tak jak by matowo biały po bokach z czerwonymi ,może pomarańczowymi okręgami, obiekt na niebie miał może z 4cm ale leciał bardzo wysoko (mogę przypuszczać że miał jakieś 40-50metrów szerokości jakieś 30metrów długi) zaznaczam że

światła nie migały,i nie było przy tym ani decybela dźwięku, obiekt było
widać wyraźnie lekko półkolisty coś jak by "ćma" albo zaokrąglony trójkąt na rogach.
Obiekt leciał w linii prostej po czym odbijał raz w lewo raz
w prawo jak by robił uniki ( skręcał z niemożliwymi
prędkościami i kątami ) Wiem że brzmi to dosyć idiotycznie,szukałem jakichś informacji odnośnie tej że nocy! niestety żadnej informacji nie znalazłem.Nawet jestem gotów przypuszczać że był to "PIORUN KULISTY" one podobno zmieniają prędkość,kierunek lotu wysokość,a nawet podobno potrafią zawisnąć w miejscu,ale powstają podczas burz... u nas niebo było bardzo czyste widać było wszystkie gwiazdy!!.Moje odczucia do przeżytej sytuacji były
takie jak bym oglądał film sincefiction! niewiarygodne zjawisko ! do
tej pory nie mogę znaleźć wytłumaczenia na prędkość.Raz szybka,raz wolna,znów szybka i za ułamek sekundy wolna?
sposób lotu,był paraboliczny ale nie do końca,wiem że tak gwałtownie potrafią skręcać owady jednak zjawisko które widział nie zmieniało wysokości lotu ani kierunku leciał prosto ,skręcając nie wracał na pozycje lecz zostawał raz bardziej wychylony od linii (linii czyli trasy lotu) a raz mniej (przy tych "skrętach" prędkość znacznie zwiększała się) Byłem tak przerażony albo i zafascynowany że nie mogłem ogarnąć tego co widziałem cały czas
pytając czy oni widzą to co ja, szukając potwierdzenia czy czasem nie
miałem przewidzeń i czy wszyscy widzimy "coś", nie koniecznie obiekt pozaziemski.Kiedy zniknął ,tak po prostu! mieliśmy temat do dyskusji... 15 min później obiekt nadleciał ze wschodu zrobił kilka dziwnych zygzaków i znów zniknął (trwało to z 5sek może mniej) później obserwowaliśmy niebo jednak już nic się nie wydarzyło... mieszkam w Gdyni mam już sporo lat bo prawie 25,a coś takiego przydarzyło mi się 1 raz w życiu!Ani o to nie prosiłem ani o tym nie marzyłem,zresztą nie tylko ja moim znajomym też! (po tym incydencie mam nadzieję i liczę, że nie ostatni) 3 dni później dziwna sytuacja, zbieg okoliczności? 26.06.2010 po około 3:00(byłem sam jechałem na imprezke,nie piłem) widziałem podobny obiekt lecący z zachodu na wschód znikając? leciał dużo szybciej i widoczny był tak jak satelita lecz sposób poruszania się był znów paraboliczny lecz tym razem pojawiał się raz z prawej, leciał chwilę prosto ,za moment znikał pojawiając się z lewej?niebo było bezchmurne raczej nie mogły go zasłaniać "chmury" może jest jakieś racjonalne wytłumaczenie? może słyszeliście o jakimś podobnym zjawisku! opisałem wszystko jak tylko potrafiłem! jak państwo
rozumieją jest to dosyć ekscytujące przeżycie ,które na pewno zapada w
pamięć na zawsze ,wiem że opowiadając tą historię jestem wystawiony na
"pośmiewisko" najzwyczajniej nie mam zamiaru ani być wyśmiewany ani
wytykany!

Zastanawia mnie też pewien fakt ! otóż była to noc świętojańska (nazywana też '-Jan-Jana-' 23.06.2010 na 24.06.2010) gdzie pali się ogniska ! to było właśnie w tą noc,
czy jest możliwość że duża ilość ognisk palonych przez ludzi mogła
sprowokować takie " ZJAWISKO (ANOMALIE) " ??
liczę na jakąś odpowiedź
Arek.
Awatar użytkownika
Pavilon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-26, 00:30
Lokalizacja: Miękinia/Wrocław

Re: 23.04.2010 Gdynia dziwne zjawisko "obiekt?"

Post autor: Pavilon »

Witam, ktoś już opisywał bardzo podobne zjawisko na tym forum, w temacie ogólnym, oto link:
http://www.paranormalium.pl/ufo/ufo-ogo ... 80-20.html
Post użytkownika Wujek Moe i dalsze.

Osobiście nie widzę na razie bardziej racjonalnego wyjaśnienia tych zjawisk, niż pioruny kuliste. Chociaż kiedyś czytałem i chyba nawet widziałem filmik o tym, że chaotycznie poruszające się, świecące obiekty były widywane nad polami, wieczorem lub w nocy przed dniem odkrycia na nich kręgów w zbożu. Hmmm... a co, jeśli to natura tworzy kręgi w zborzu? Może sprawcami tego całego zamieszania z tajemniczymi kręgami są pioruny kuliste? W zasadzie nie zbadano ich jeszcze dokładnie, więc czemu nie?

PS.: Bez obrazy, ale nie dziwię się, że nikt na te listy nie odpowiedział, ponieważ napisałeś to strasznie chaotycznie i w połowie nie chciało mi się już czytać, ale jakoś dobrnąłem do końca.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: 23.04.2010 Gdynia dziwne zjawisko "obiekt?"

Post autor: Spooky Fox »

Gdynia, ogólnie rzecz biorąc, jest miejscem dziwnych zjawisk na niebie. Nie tylko Gdynia, ale cała zatoka wraz z miastami położonymi wzdłuż niej.

Jednakowoż - szkoda, że jakiś filmik z tego nie wyszedł. Oczywiście, wiem jak trudno coś takiego zrobic, bo w zasadzie jest to niemożliwe. Sam będąc na spacerze na bulwarze odwracając się do kolegi zauważyłem dziwny obiekt, który przeleciał za jego plecami. Do tej pory staram się wytłumaczyc, czy było to coś, czego nie mogę wytłumaczyc, czy może tylko i wyłącznie po prostu kątem oka coś mi błysło.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: 23.04.2010 Gdynia dziwne zjawisko "obiekt?"

Post autor: ifar15 »

Powiem tak: niesamowicie ciekawa relacja. Był to idealny przykład klasycznego UFO. Klasyczne UFO to dziwny kształt i niesamowite manewry - mówiąc pokrótce. Wierzę Ci gdyż jest wiele podobnych relacji opisujących zarówno podobny kształt jak i podobny styl poruszania się obiektu. Mam jeszcze inny powód aby Ci wierzyć ale to rozprawa na inną chwilę. Co do wyjaśnienia czym to było to jest oczywiście wiele teorii ale może to choć trochę Cię przybliży do wyjaśnienia: http://www.paranormalium.pl//tectonic-s ... t7005.html Na infrze też jest teoria zbliżona do tej ale może nie będę robił im reklamy.
Morowis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-07-07, 20:48

Re: 23.04.2010 Gdynia dziwne zjawisko "obiekt?"

Post autor: Morowis »

Hm... mieszkam w tej okolicy i nie wiem czy wiesz, ale w wiosce obok (5km od Gdyni) jest lotnisko wojskowe. Ponadto lotnisko od 1-4 lipca zostało zamknięte z powodu odbywającego się tam festiwalu. Możliwe, że widziałeś po prostu samolot lub inną maszynę latającą, bo dość dużo latali w tym czasie. No i jeszcze organizatorzy.

Chociaż z drugiej strony, Gdynia faktycznie jest znana z "obiektów" chociażby słynna sprawa z 1959 roku gdzie Gdynię zaczęto nawet rodzimym Roswell ;).
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”