Moje dziwne historie

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Moje dziwne historie

Post autor: IteratorZX81 »

Mówiłem (a właściwie pisałem :P ), że miałem parę dziwnych wydarzeń z UFO. Udokumentowałem je zdjęciami z komórki (zwykłego aparatu nie mam), ale dotychczas nie miałem ich jak zgrać (posiałem gdzieś adapter do microSD). Oto i one:

Obrazek
Tutaj szedłem sobie po lasku Arkońskim (w Szczecinie) i ujrzałem błysk podobny do tego, co inny użytkownik zobaczył na parkingu (to było jakieś 3 latka temu)

Obrazek

Obrazek
Tutaj w nocy w parku Kasprowicza niedaleko ogrodu różanego (tzw. Różanka - wtedy jeszcze nie czynna) szedłem po parku i zauważyłem ten dziwny obiekt. Natychmiast sfotografowałem ten obiekt, nawet dwa razy. Przelatywał zupełnie cicho, więc to raczej nie mógł być żaden helikopter z reflektorem. (2 lata temu)

http://img514.imageshack.us/img514/6889/zdjcie014fk.jpg
http://img38.imageshack.us/img38/9202/zdjcie015el.jpg
http://img241.imageshack.us/img241/8301/zdjcie048.jpg

Tutaj tzw. kule światła, również w parku Kasprowicza, ale niedaleko Pomniku Czynu Polaków (tzw. Orły). Ostatnie zdjęcie słabej jakości, ze względu na jasność obiektów (tak naprawdę były dużo jaśniejsze niż to jest na zdjęciu). Mogły to być pioruny kuliste, ale w to wątpię (w zeszłym roku, zdjęcia zrobiłem w większym formacie, dlatego linki). Miałem tego sporo więcej, tyle że zwykle nie noszę komórki.

-- 02-06-2010, 13:57 --

Ten prostokąt na górze w 3-cim zdjęciu (kule) to fragment latarni ulicznej, tam są takie prostokątne.
Ostatnio zmieniony 2010-06-02, 14:56 przez IteratorZX81, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Moje dziwne historie

Post autor: ifar15 »

Wszystko fajnie tylko dlaczego nie umieściłeś tego w swoim dziale? Przecież mamy gdzie pisać takie niusy.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Moje dziwne historie

Post autor: IteratorZX81 »

Ktoś mógłby mi powiedzieć co to mogło być, bo sam już nie wiem?

Do ifara zaś, to taki eksperyment myślowy: Co będzie jak przeniesiesz forum GBG w inne miejsce, albo was (teraz już nas ;-)) wyrzucą stąd? Oczywiście cały dział zostanie skasowany razem ze wszystkimi postami i tematami, a ja chcę aby to zostało tutaj na wieczność (no, a przynajmniej aż się Iveliosowi znudzi prowadzenie tej strony).

Co do obiektów, to chciałbym znaleźć jakieś wyjaśnienie, bo to co widziałem, to jest co najmniej dziwne, zwłaszcza ten błysk na pierwszym zdjęciu. Zapomniałem, że tam na tym wzgórzu są drzewa, ale nie było widać, tak było jasno. Dobrze, że byłem na tyle przytomny aby pstryknąć fotkę, bo cały błysk trwał jakieś 5 do dziesięciu sekund.

-- 20-06-2010, 21:46 --

Hm... To pomoże mi ktoś, bo naprawdę chciałbym znaleźć jakieś wytłumaczenie tego.
zblazowany

Re: Moje dziwne historie

Post autor: zblazowany »

słońce, słońce, latarnia uliczna. Dziękuje.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Moje dziwne historie

Post autor: IteratorZX81 »

Tyle, że ja umiem odróżnić słońce i latarnie uliczne od czegoś dziwnego. Po za tym to się działo w nocy, a drugie i trzecie zdjęcie pochodzą z tej samej "serii", tzn. trzecie było zrobione 3 sekundy po drugim. To było o zdjęciach w tagach img. Teraz co do zdjęć w linkach. Te kule światła też są jedną serią, tzn. odstęp czasowy ich robienia wynosi kilka sekund. Także zblazowany, aczkolwiek szanuję twoją wiedzę (sam wiem, że często ufo to nie ufo), to jednak tym razem nie trafiłeś.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Moje dziwne historie

Post autor: Arek »

Trudno coś powiedzieć.
Może Ty nam trochę pomożesz i napiszesz wszystko co pamiętasz. Wjakiej odległości były te kule od ciebie?, na jak duże je szacujesz?, czy było już całkiem ciemno ? , czy to dopiero początek zmroku?, czy swoim światłem oświeciły okolicę?, jak wysoko się znajdowały?, było w ich zachowaniu coś nienaturalnego, albo przelatywały jak powiedzmy "z wiatrem"? Pisz co ci się przypomni
zblazowany

Re: Moje dziwne historie

Post autor: zblazowany »

To samo co Arek. Odpisz na jego pytania to potem zobacze co na to powiedzieć.
Awatar użytkownika
supolo
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 59
Rejestracja: 2010-04-01, 12:53

Re: Moje dziwne historie

Post autor: supolo »

Te wszystkie zdjęcia wyglądają mi na sfabrykowane, na trzecim (od góry) zdjęciu widać coś na rodzaj kawałka latarki i żarówkę (są takie strasznie stare latarki). Na czwartym i piątym zdjęciu (od góry) wygląda to jakby ktoś zrobił dziurę w czarnym (bardzo grubym kartonie) i oświetlił ją z drugiej strony. Na zdjęciu, które jest na samym dole jest jakaś kula, wygląda mi to na ogromną żarówkę zawieszoną na czymś (umiem taką wykonać) albo jakieś oświetlone lusterko.

U-W-A-G-A! To moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Moje dziwne historie

Post autor: DanaS »

Może to tylko moje subiektywne odczucie ale na drugim zdjęciu widzę jak nic zawieś i puszkę kablową i lampy sufitowej a całokształt wygląda jakby robić zdjęcia z bliska żarówce. Wyjątkiem jest ostanie zdjęcie, gdzie jest po prostu refleks świetlny.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”