Ogólnopolskie badanie-ankieta

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: IteratorZX81 »

Jak to ma naprawdę badać trendy społeczeństwa, to powinny to być raczej pytanie otwarte, inaczej ktoś mógłby "dla jaj" strzelać na chybił-trafił, w wypadku pytań otwartych takie jajcarskie odpowiedzi byłyby "nieco" bardziej zauważalne.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Ruskof »

Albo mozesz zrobic pytania,do ktorych dasz 3-4 mozliwych odpowiedzi,a ludzie ktorzy na ankiete odpowiadaja niech zaznaczaja odpowiednie pole lub niech zaznacza cos jak "nie jestem zdecydowany" ktore by bylo w kazdym pytaniu.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spock »

Zawsze można zrobić 2 ankiety - otwartą i zamkniętą.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: |-_-| »

Ja jestem jednak za zmieszaniem, trochę pytań otwartych, trochę zamkniętych - jak Spooky napisał.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Ruskof »

A kto zfinansuje podroz?
Mam nadzieje,ze mowiac np katowice,warszawa lub inne miasta to nie znaczy ze tylko w jednym z tych miast.
Gdybym mial się na tym opierac,to bym juz powiedzial ze grupa ludzi w wynajetym lokalu np w katowicach bedzie przyjmowac chetnych,inna grupa bodajze we wroclawiu,inna w krakowie,inna w warszawie i tam gdzie jestesmy porozrzucani (my czyli zarejestrowani uzytkownicy tu na forum)
Gdyby taka taktyke przyjac,to moglbym jeszcze pare osob namowic zeby ze mna poszly i rozwieszaly plakaty.
Wlasnie mowiac o mailach do wysylania,tez tak myslalem,ze niewielki odlamek ludzi ktorzy to wezma odpowie,a gdyby im z reki do reki dac,i to wypenili (zaraz opisze jak bym to z organizowal),zeby na koncu nam dac wraz z odpowiedziami.
Teraz przejdzmy do tego jakby osoby wypelnialy ankiete-Jak juz wejda,i im podamy kartke (chyba ze bedzie ich kilka) to bedzie specjalne pomieszczenie,i tam osoby beda odpowiadaly na pytania napisane czarno na bialym (cos jak w wyborach).
A mowiac o plakatach,jak juz mowilem powinno na slasku masowo się zbierac ludzi,szczegolnie biorac tam pod uwage poziom zageszczenia ludnosci.
Plakaty by się rozwieszalo np na waznych ulicach miasta,na ktorych duzo ludzi jest (w katowicach np na stawowej lub kolo dworca,na korfantego pod spodkiem czy w parku wypoczynkowym) bo gdy jest wiecej ludzi ktorzy przechodza,to i jest wieksze prawdopodobienstwo ze ktos spojrzy na plakat i się zainteresuje tym.Musi byc rownierz zawarty adres,na ktora ulice pojsc i od ktorej do ktorej,dlatego nie wszystkie plakaty beda te same,bo bym się zdziwil gdyby w katowicach na 3-go maja byl lokal o nazwie "kowal" a w gdyni bylo tak samo.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: IteratorZX81 »

Ja bym mógł się zająć przygotowaniem plakatów od strony graficznej, bo się trochę na tym znam, skład by się zrobiło w oo.org Writer, bo ma odpowiednie funkcje do składu, potem marginesik odpowiedni, eksport do pdf-a i do drukarni.

Oczywiście muszę wiedzieć, co powinno się tam znaleźć, oprócz tekstów oczywiście - te się oo.org zrobi.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spooky Fox »

Po pierwsze: nie róbmy z tego objazdówki. Liczyłem na większe zaangażowanie ze strony kilku czasopism naukowych, jakie ukazują się w Polsce. Niestety, żadne z nich nie jest póki co zainteresowane taką ankietą. Podejrzewam, że po prostu temat jest zbyt "odległy" dla nich. Przecież czasopisma naukowe nie mogą się zajmowac takimi bzdurnymi tematami. ;/

Po drugie: ankieta nadal jest w przygotowywaniu, natomiast straciła troszeczkę na rozmachu, właśnie ze względu na niskie zainteresowanie, a w zasadzie na jego brak. Przyznam szczerze, że byłem tym bardzo zaaferowany i z tego względu troszeczkę za szybko to wszystko nagłośniłem.

Po trzecie: na razie musimy poczekac z plakatami, spotkaniami i tym podobnymi. Jeśli jakiekolwiek wydawnictwo zainteresuje się moim pomysłem, zrobimy olbrzymi krok do przodu. Póki co, stoję w miejscu, starając się kogoś tym zainteresowac.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: |-_-| »

Jak dla mnie jakieś spotkania nie mają sensu.
Poza tym lepiej by było gdyby każdy odpowiedzi sobie odpowiednio przemyślał , a łatwiej to pisać na spokojnie , w domu. Nie w lokalu.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: IteratorZX81 »

Może napisz do Nieznanego świata? Z pewnością by się zainteresowali...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Ivellios »

Spooky Fox pisze:Po pierwsze: nie róbmy z tego objazdówki. Liczyłem na większe zaangażowanie ze strony kilku czasopism naukowych, jakie ukazują się w Polsce. Niestety, żadne z nich nie jest póki co zainteresowane taką ankietą. Podejrzewam, że po prostu temat jest zbyt "odległy" dla nich. Przecież czasopisma naukowe nie mogą się zajmowac takimi bzdurnymi tematami. ;/
Była w poniedziałek debata ufologiczna. W jej trakcie doktor Marek Zrałek z UŚ stwierdził, że naukowcy niechętnie zajmują się ufologią i w ogóle zjawiskami paranormalnymi, bo oznaczałoby to dla nich nic innego jak utratę reputacji i dobrej opinii w oczach pozostałych naukowców.

Podobnie może być z naukowymi (i czasami tez popularnonaukowymi) czasopismami - nie chcą się zajmować ufologią, bo utraciliby dobrą opinię w oczach wielu czytelników.
Machno
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 117
Rejestracja: 2009-10-26, 17:48

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Machno »

a zamiast tego może jakiś internetowy zin, chyba łatwiejszy do prowadzenia i z pewnością tańszy niż drukowany
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spock »

Albo serwisy ankietowe
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spooky Fox »

Powiem wam tak, na razie nie mam zielonego pomysłu na dokończenie tej ankiety. Póki co, robię wszystko, żeby ją jakoś ułożyc, ale zobaczymy, jak to będzie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Ivellios »

Machno pisze:a zamiast tego może jakiś internetowy zin, chyba łatwiejszy do prowadzenia i z pewnością tańszy niż drukowany
Zin już był ("Biuletyn Popularnonaukowy") - po jakimś czasie redakcja się wykruszyła i zin umarł...
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Kryptozoolog »

A może zrobimy internetową ankietę?
Poza tym Iv... ja jakoś mam reputację, a już sporo czasu chcę się tym zajmować i to robię. No dobra Spooky, rób to, prześlij do mnie, a jak chcesz rozdam po Saltsjobaden (ci co czytają mój dział wiedzą czemu :D ).
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”