Ogólnopolskie badanie-ankieta

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spooky Fox »

Witam. Czytając różne magazyny ostatnimi czasy, o tematyce naukowej bądź pseudo-naukowej, doszedłem do kilku wniosków. Między innymi takiego, że szeroko pojęta tematyka zjawisk paranormalnych, ostatnimi czasy, mimo, że zainteresowanych nie brakuje, w czasopismach jednak jest traktowana po macoszemu. Idąc tym tropem, postanowiłem zrobic krok milowy w tej kwestii i mam nadzieję, że - oczywiście z waszą pomocą - uda nam się ten krok wykonac.

"Ale o so chozi..."

O co chodzi? Otóż, w chwili obecnej projektuję ulotki, które będę rozdawac napotkanym przechodniom. Wiek ludzi, do których powinny one trafic to 16-40 lat. Ulotki będą zawierały kilka ważnych informacji. Między innymi:

a) reklama serwisu paranormalium.pl;
b) pobieżne informacje na temat zjawisk paranormalnych z mocnym naciskiem na zjawisko UFO;
c) informacja dla ludzi chętnych, iż mogą wziąc udział w ankiecie;
d) mail, najprawdopodobniej spookyfox@paranormalium.pl, na który ludzie będą mogli wysyłac zgłoszenia do wzięcia udziału w ankiecie;
e) napisana wielkimi literami informacja, że nie jest to żadnego rodzaju nabór do jakiejkolwiek sekty, tudzież sam serwis nie jest w żaden sposób z sektami powiązany.
____________________________________________________

Każdy z uczestników, którzy napiszą do mnie na maila, otrzymają tą drogą ankietę do wypełnienia. Pytania będą dotyczyc głównie zjawiska UFO, ale także i innych zjawisk paranormalnych. W zależności od powodzenia projektu, w późniejszym czasie będzie można rozszerzyc ankietę.

Ankietę napiszę w późniejszym czasie. Najprawdopodobniej zawierac będzie około 20-30 pytań otwartych bądź zamkniętych. Pytania będą podzielone na dwie grupy. Pytania od 1 do 20 będą związane ze zjawiskiem UFO. Dziesięc ostatnich ze zjawiskami paranormalnymi lub/i teoriami spiskowymi lub/i nauką.

Jeśli chodzi o pytania...

Do I części ankiety będę potrzebował pomocy takich ludzi jak Faktomaan czy Arek. Do części II - Crowleya, Dagmary, Cleric, Darnoka, Spocka czy Sothisa. Oczywiście wszystko zależy od was. Jeśli pomocy nie otrzymam, to projekt i tak ruszy, co nie zmienia faktu, że każda dodatkowa ręka do pracy mile widziana.

Dlaczego w temacie napisałem "ogólnopolskie"? Właśnie tutaj zaczyna się cała zabawa. W zależności od tego, jakie będzie zainteresowanie ankietą przeprowadzoną przeze mnie na terenie Trójmiasta, będę was prosił o to, abyście przeprowadzili takie samo zadanie w waszych miastach i okolicach. Praca, którą będziecie wykonywac, nie będzie ciężka. Wydrukowac z 300 czarno-białych ulotek, pociąc i rozdac ludziom. Reszta będzie należała do mnie.
________________________________________

Skontaktowałem się z magazynami popularnonaukowymi z zapytaniem, czy ankiety, tudzież tematy, dotyczące zjawiska UFO mają powodzenie i kiedy ostatnie takie robili. Póki co odpowiedź dostalem tylko i wyłącznie z polskiej redakcji czasopisma Focus. Zarejestrowałem się na ich forum i mam nadzieję uzyskac jakikolwiek kontakt z ich ekspertami w sprawie przeprowadzania podobnych ankiet.

_________________________________________


Mam nadzieję, że będę miał was za plecami podczas przebudzenia tego projektu do życia. Ankiety tej nie robię dla zabawy. Mam nadzieję, że któryś z czasopism popularnonaukowych się tym zainteresuje. Poza tym, reklama paranormalium.pl powinna dobrze służyc Ivelliosowi, a i uważam, że nie tylko.
Staram się od jakiegoś czasu skontaktowac z wydawnictwem, które wydawało swego czasu książki Lucjana Znicza, jak i z samym autorem tychże. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale póki co, podczas tworzenia ankiety i wzorów ulotek, chcę chciałbym dowiedziec się, co o tym wszystkim myślicie.

Pozdrawiam, SpooX :alien:
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Arek »

Pisz jakie masz pytania, czy wnioski, czy też ubolewania. Na pewno pomogę.
Pozdrawiam
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: |-_-| »

Cóż, jeśli akcja w Trójmieście się sprawdzi to oczywiście mogę takie ulotki porozdawać u mnie, w Opolu bądź okolicach, i pomóc w miarę możliwości, jeśli będzie taka potrzeba.
Ostatnio zmieniony 2009-11-28, 03:48 przez |-_-|, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spooky Fox »

Arek - głównie pytania dotyczące zjawisk UFO. I czy lepiej pytania otwarte czy zamknięte. Jeśli będą zamknięte, to będziemy mieli ankietę bardziej pod kontrolą i wyniki nie będą tak rozrzucone.

-- 2009-11-28, 04:03 --

No i potrzebowalbym małej pomocy w związku z ulotkami, bo ni chu chu nie mam na nie pomyslu xD
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Dagmara »

Ogólnie podpisuje się pod tym tematem, ulotki można również zamieszczać na słupach reklamowych :)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: FaKtoMaaN »

także służę pomocą, pisz co i jak na gg lub na PW
Fakto:)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Crowley »

Jeśli chodzi o ulotki, to chcesz zamieścić na nich logo paranormalium, czy może jakieś własne?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spock »

Nie do końca jest dla mnie jasne, co właściwie chcesz zbadać tą ankietą ? Jakich trendów szukasz w społeczeństwie ?
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spooky Fox »

Spock, czytałem, że ostatnia ankieta dotycząca zjawisk UFO była robiona około 20 (!) lat temu. Ankieta ma za zadanie zbadac wiedzę ludzi na ten temat, ich podejście do tematu tychże zjawisk. Jak będę miał więcej czasu dzisiaj, to Ci napiszę dokładnie co i jak.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Arek »

Spooky, nie wiem jakiego typu pytania chodzą Tobie po głowie?. Może napisz je tutaj na forum tak jak sobie je wyobrażasz a wspólnie ustalimy ich oficjalną wersję.
Dlatego że nawet sposobem stawiania pytań, oraz ich sformułowaniem kształtujemy odpowiedzi ankietowanych. Od samych pytań zależy także końcowy wynik, ( przynajmniej w tak trudnym temacie jak zjawiska paranormalne). Myślę że pytania trzeba sformułować tak w pośrodku:
nie tak jak zadawałby je 100% sceptyk.
I nie tak jak zadawałby je fanatyk zjawiska ufo.
Sama treść pytania jest także ważna. To wielka różnica czy zapytasz:
-wierzy Pani w inteligentne życie w Wszechświecie?
czy też:
-wierzy pani w zielone ufoludki?.

Trzeba się porządnie zastanowić, żeby na koniec nikt się nie przyczepił do tego że naszymi pytaniami zmanipulowaliśmy odpowiedzi ....To tyle z moich uwag
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Kryptozoolog »

Arek pisze:-wierzy Pani w inteligentne życie w Wszechświecie?
czy też:
-wierzy pani w zielone ufoludki?.
Z takimi pytaniami to może 2 osoby wypełnią ankietę :grin:
Nie wszyscy interpretują kosmitów jako przybyszów z kosmosu, a nawet jeśli to niekoniecznie jakiś łatwych do za uwarzenia stworzeń tylko np. wirusy i bakterie.
Więc uwaga z pytaniami, tacy jak ja byli by oburzeni gdyby pytania zmanipulowano do wiary w ludki, które przylatują jakąś mydelniczką.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spooky Fox »

Krypto, a czy ja się nie wyraziłem jasno? Też po to te pytania najpierw zarzucę tutaj, żeby wszyscy mieli do nich dostęp i jeśli coś będzie nie tak, to żeby je poprawic. Spokojnie, wiem na czym polega psychologia behawioralna, mam o niej jakieś podstawowe pojęcie, a jeśli nie, to pod ręką mam magistra psychologa/psycholożkę, więc chill out. Jakoś do tego dojdziemy.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Crowley »

Spooky, wrzuć jakieś jedno, przykładowe pytanie na szybko, a my na ten przykład zastanowimy się nad kolejnymi. To nam trochę przybliży twoje wyobrażenia tej ankiety.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Kryptozoolog »

Spooky Fox pisze:Krypto, a czy ja się nie wyraziłem jasno? Też po to te pytania najpierw zarzucę tutaj, żeby wszyscy mieli do nich dostęp i jeśli coś będzie nie tak, to żeby je poprawic. Spokojnie, wiem na czym polega psychologia behawioralna, mam o niej jakieś podstawowe pojęcie, a jeśli nie, to pod ręką mam magistra psychologa/psycholożkę, więc chill out. Jakoś do tego dojdziemy.
No to dobrze, więc czekamy aż wymyślisz pytania i wtedy zobaczymy czy wiesz na czym polega psychologia behawioralna, czy nie. Chociaż na pewno wiesz, na tym forum nie ma za dużo ''głupsich'' osób :grin:
Na pewno zrobi się tak, żeby wszystkim pytania pasowały i można zacząć te ogólnopolskie badania.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: |-_-| »

Crowley pisze:Spooky, wrzuć jakieś jedno, przykładowe pytanie na szybko, a my na ten przykład zastanowimy się nad kolejnymi. To nam trochę przybliży twoje wyobrażenia tej ankiety.
Myślę, że można poczekać aż napisze jakąś wstępną wersję tej ankiety. Potem najwyżej weźmiemy się za poprawianie czy dopisywanie. :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spock »

Chcecie się pastwić nad jednym pojedyńczym pytaniem ? Cierpliwości.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Ruskof »

Spooky,za niecale trzy tygodnie bede w polsce,a mysle ze na slasku nie bedzie brakowalo chetnych,szczegolnie patrzac na odleglosc sasiednich miast i ich mieszkancow (katowice,sosnowiec,dabrowa gornicza,byrom itp...).Jesli przygotujesz cala ankiete,to mam porozrzucanych znajomych po calym slasku,wiec wystarczy ze jak mowiles wydrukujemy 300 takich papierkow,potniemy je i damy ludziom na ulicy.O wieku bede pamietal nie martw się,chetnie ci stary w tym pomoge,ale jesli uwazasz ze malolaci nie moga rozdac twoich ulotek to juz odpadam :|
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spooky Fox »

Ruskof, ja nie mam takich obiekcji, jak co po niektórzy. Spokojnie. Jak tylko ankieta będzie gotowa, dam znac...

btw...wciąż mam dylemat, czy zrobic ankietę zamkniętą czy otwartą.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Ruskof »

Chodzilo mi o to ze skoro juz to "ogolno polskie" to czyli wszyscy polacy (w wieku ktorym zaznaczyles) maja w tym uczestniczyc,a polska się nie miesci w trojmiescie :D
Jak bedzie wszystko gotowe,mozesz dac znac.Moge ci te pomoc w formulowaniu pytan,zebym tez cos w tym zrobil :)
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Ogólnopolskie badanie-ankieta

Post autor: Spooky Fox »

Dobra. Myslę, że mniej więcej to będzie wyglądało tak:

30 pytań. 20 pytań dotyczących zjawisk UFO i 10 dotyczących zjawisk paranormalnych. Z tych 20 pierwszych pytań, 10 będzie zamkniętych i 10 otwartych.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”