Co nowego na temat ufo

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Co nowego na temat ufo

Post autor: Arek »

Tak jak wyżej napisałem, chcę założyć temat gdzie można wpisywać nowe wiadomości (nie muszą być całkiem nowe) o tematyce ufo. Niekiedy jest tak że jakiś przypadek nie jest warty zakładania nowego tematu, gdzie po 2 odpowiedziach jest koniec pisania. Mam zamiar wpisywać nowości jakie uda mi się zebrać. Ale i Wy tak samo podawajcie jakieś wątki :wink: .
Na początek zdarzenie sprzed paru dni:

Kamera amerykańskiego kanału telewizyjnego CNN zarejestrowało niezidentyfikowany obiekt latający, który przeleciał nad Waszyngtonem w czasie inauguracji prezydenta Baracka Obamy. To UFO – pisze "The Sun".
Nagranie z obiektem znajdującym nad Kapitolem prowokuje dyskusje w amerykańskim internecie. Ludzie komentujący wideo twierdzą, że pojawiający się na niebie obiekt, nie jest podobny do ptaka, jest zbyt płaski i bez skrzydeł.

Ciemny obiekt nad Kapitolem został zarejestrowany przez kamerę CNN, kiedy ludzie po uroczystości rozchodzili się już do domów – pisze "The Sun".

onet.pl
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Ciura »

widać (w spowolnieniu) jak ta ,,plama" przelatuje przy obelisku: albo to tandetny fotomontaż albo to UFO jest wielkości małego ptaka...
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Sothis »

To ufo jest ptakiem, żal mi doprawdy ludzi szukających wszędzie latających spodków. Niedługo zaczną szukać we własnych lodówkach. ;]
Ciura
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-12, 17:50
Lokalizacja: Radomsko

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Ciura »

no cóż... kolonizacja domów już się zaczęła :)
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Crowley »

Chciałem zamieścić tu fajny artykuł, tylko, że nie moge znaleźć. Może ktoś kto też to czytał, pomógłby. Było to o takim gościu który mówił, że to Amerykańce latają na Marsa i zabijają tamtejszą ludność. Dziwne, nie?
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Crowley »

Nadal nie znalazłem tego co chciałem, ale znalazłem coś lepszego. Podaje link forum na którym jest to zamieszczone, ponieważ pisze z telefonu i nie mogę kopiować. http://www.niewyjasnione.pl/NASA_ujawni ... t2424.html
ScrEam_ScaRy_Gho$t
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-02, 01:41
Lokalizacja: ::wAwA

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: ScrEam_ScaRy_Gho$t »

CIURA=widać (w spowolnieniu) jak ta ,,plama" przelatuje przy obelisku: albo to tandetny fotomontaż albo to UFO jest wielkości małego ptaka...

=Wielkości małego Ptaka? a czy obelisk jest tak blisko żeby na to wyglądało ?NIE
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Arek »

Tak , wielu ludzi pisze że to owad albo ptak, ludzi co co ten film zobaczyli, bo przy tej szybkości tego czegoś nie można było bezpośrednim świadkom czegoś zauważyć. Naprawdę ci co tam stali na placu, nie mogli niczego zaobserwować. A tak sobie rozmyślając, to kamera ta nagrywała nie tylko te kilkanaście sekund ale na pewno z parę godzin, i chyba ktoś ten film sobie w całości oglądał. Mając na uwadze ile ptaków sobie lata, ile pyłków oraz owadów, to na tym samym kilkugodzinnym filmie można by je dużo częściej zauważyć.......... Hmmmmmm sam nie wiem
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Arek »

Crowley

Link pokzuje stronę o tych dziwnych ufo-samolotach,czytam akurat o tym chodziło ci o to?
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Crowley »

Napocządku nie o to, ale tamtego nie mogłem znaleźć, a o tych samolotach wydało mi się ciekawe.
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Artur28 »

W spowolnieniu wydaje mi się to być ziemskim samolotem, ale lata za szybko...
Mógłbym przypuszczać, że to freesbe(chyba tak to się pisze) ale jest za duże.Zdaję mi się, że długość tego jest trochę większa od człowieka.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Arek »

Artur28
Sam myślę że długość byłaby większa jakieś 2,5 do 4m. ale to tylko moje widzimisię.
Crowley
Tak o tych samolotach jest ciekawe, fotki zaraz skopiowałem "oczko" gdzieś miałem jakieś artykuły na ten temat, hmmmm tylko gdzie?
Nie doszedłem do tego art., tam jest 100 stron i na każdej linki gdzie cię dalej posyłają. W spbotę będę miał więcej czasu to wtedy może.
Jak cię interesują takie właśnie tematy to tutaj masz linka o czymś podobnym. Amerykanie lecą z obcymi na ich planetę. Miłej lektury
http://www.paranormalium.pl/ufo/projekt ... t5576.html


Znalezione na stronie Fundacji Nautilus.

Grudzień 2008

Jak dla mnie to wygląda bardzo ciekawie, z daleka to typowa kula jakich widzi się bardzo dużo w ostatnim czasie

... r_embedded
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Arek »

Brytyjskie Miinisterstwo Obrony publikuje "Obserwacje ufo w 2008 roku"

Po raz kolejny Ministerstwo Obrony (Ministry of Defense, MoD) publikuje obserwacje ufo. W tym przypadku są to kompletne doniesienia z roku 2008, w tym także obserwacja na przeciwko budynku parlamentu 12 lutego 2008. Znaczna większość to obiekty w kształcie kuli, pewna część tych kul to znowu puszczane lampiony, od 2 lat cieszą się te zabawki coraz to większą popularnością . Z wydanych materiałów nie można jednak wyczytać czy jakieś szczególne przypadki były oficjalnie badane czy też nie. Brytyjczycy szczególnie interesują się tym przypadkiem z 12-tego lutego, świadek opisuje :"to był pojazd który na zmianę świecił na biało, zielono i czerwono, przeszło półtorej godziny można go było na niebie widzieć".
Niektóre meldunki zawierają opis typu "coś niewyrażnego na niebie", ale są i takie niezwykłe precyzyjne jak ten w pobliżu Blackpool:
8 września zaobserwowano czarny obiekt w kształcie "opakowania gumy do żucia" z trzema okrągłymi światłami pod spodem, obiekt wysyłał pomarańczowe światło i szacowano go na 50 x 15m.
285 zaobserwowań liczy lista z ubiegłego roku, to raz tyle co w 2007 (135 meldunków), a w 2006 było ich zaledwie 97.
Tutaj można zobaczyć poszczególne raporty:

http://www.mod.uk/DefenceInternet/Freed ... nTheUk.htm

żródło:www.grenzwissenschaft-aktuell.de
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Crowley »

To ja już niewiem w co wierzyć. Czy tm Amerykańce czy UFO.
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Crowley »

Znalazłem ten artykuł, co kiedys o nim pisałem:
http://www.niewyjasnione.pl/USA_atakuje ... t8517.html
Nie wiem czy jest prawdziwy, ale rzucam.
źródło: niewyjasnione.pl
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Arek »

Przeczytałem, hmmm skomentuję z przymrużeniem oka i z drugiego też

W takie wypady wojenne musiałoby być wielu ludzi wtajemniczonych, od logistyki, poprzez kontrolę, aż do żołnierzy, i to tylko tak w skrócie.
Przez tylę lat nie można by było tego w tajemnicy utrzymać....
Piszą tam że od 20-tu lat znamy populację szaraków. ale w opowieściach innych szaraki są nam już dłużej znane.....
Piszą że piktogramy to ich wołanie o pomoc. Piktogramy rejestruje się od....hm jak się nie mylę (jak poszukam to znajdę odpowiedni art.) przynajmniej 1600r. naszej ery.
Piszą że szarak ukradł ziemskie ufo i rozwalił się nima na Ziemi, że nie miał wprawy w sterowaniu tego pojazdu.
Jeżeli nie miał wprawy to już na Marsie by się rozwalił.

Tak ogólnie to na postawie tego tekstu można by dobry film nakręcić, wziąć Spielberga, najlepszych aktorów i coś a la "Wojna światów " zatytułować i byłby dobry film (na pewno bym zobaczył, takie coś lubię). Może tylko o to chodziło samemu autorowi, bo jakby miał te dowody o których pisze to i w necie głośno by o tym było.......
A jakie ty masz zdanie o tym artykule?
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Crowley »

Oczywiście nie mówię, że to prawda, ponieważ wygląda mi to na stek bzdur. Podałem ten artykuł dlatego, że jesteśmy tak przyzwyczajeni do tego, że obcy są od nas setki razy lepiej rozwinięci, że niedopuszczany nawet myśli o tym, że mogłyby być to zwykłe strachliwe istoty, o małej wiedzy, które boją się nas.
No i tym Marsem, wydaje mi się dziwne. Jak dla mnie niema tam odpowiedniego środowiska do życia czegokolwiek. Ta planeta wygląda tak jakby ktoś tam mieszkał, a potem zaczęło się psuć i życie zginęło.
To jest moje zdanie na ten temat.
PS. Z tym filmem to dobry pomysł. A oglądałeś może " Dzień w którym zatrzymała się Ziemia "? Jak nie to polecam.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Arek »

Nie, jeszcze nie miałem okazji go oglądać, może nawinie mi się kiedyś pod oko to wtedy .
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Arek »

Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Co nowego na temat ufo

Post autor: Crowley »

Przeczytałem pierwszy artykuł, wydaje mi się bardzo ciekawy. W dodatku mieszkam w okolicy Rzeszowa. Jak będę miał chwilę czasu to przeczytam kolejne dwa, i wtedy możemy rozmawiać.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”