Wylatowo i jego tajemnice

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: Koxman »

Witam. Chciałbym poruszyć temat pewnej wsi w województwie kujawsko-pomorskim - Wylatowo.
Stało się o niej głośno w 2000 roku kiedy na polach pojawiać zaczęły się tzw. piktogramy czyli kręgi w zbożu . Było kilku świadków powstawania znaków, którzy opisują to w ten sposób:" Nad polem zaczęły krążyć świecące, niezbyt duże obiekty. Krążyły tak ok. 30 sekund, aż pod nimi pojawiły się kręgi, a zaraz potem znikły".
Co o tym myślicie czy to mistyfikacja czy naprawdę tak było?
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Post autor: |-_-| »

Ja co do tego mam mieszane uczucia...
Oglądałam film o tym jak się robi takie kręgi i przy pomocy narzędzi łatwo jest je zrobić, ale na internecie widziałam kręgi, których wg mnie niedałby rady zrobić człowiek.
Hm...gdybyśmy jeszcze wiedzieli co one oznaczają i mieli konkretne dowody na to, że Ufo je robią...az mi się wierzyć nie chce, że podczas takiego zjawiska nikt nie pomyślał by zrobić fotkę ;)
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Koxman »

Znalazłem film z rzekomym powstawaniem kręgów.

http://pl.youtube.com/watch?v=MGOxby_wn5U
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Jak się nie mylę to autor tego filmu przyznał się do fotomontażu
Osobiście uważam że niektóre piktogramy z Wylatowa są jak najbardziej prawdziwe.

Artykuł z "netu"

Wielkość nasion pszenicy
--------------------------------------------------------------------------------



Wielkości nasion wyhodowanych z nasion zebranych z piktogramów w Wylatowie i w Twierdzinie



WSTĘP




Ze zjawiskiem powstawania piktogramów zbożowych (PZ) są związane zmiany w roślinach rosnących w tych miejscach.
Udokumentowano w badaniach na roślinach zbożowych z piktogramów w wielu krajach charakterystyczne zmiany anatomiczne w łodygach i kłosach. Rośliny w zależności od stadium rozwoju charakteryzowały się m.in. różnym stopniem deformacji węzłów i różnym wykształceniem nasion. Często obserwowano większe plony i przyrosty roślin pochodzących z piktogramów w porównaniu z roślinami z materiału siewnego pobranego z otoczenia piktogramów.

CEL BADAŃ


Celem badań było stwierdzenie, czy nasiona pszenicy wyhodowane z materiału siewnego pobranego z piktogramów zbożowych powstałych w roku 2003 będą odznaczały się większą długością i szerokością w porównaniu z nasionami wyhodowanymi z nasion zebranych ze stanowisk otaczających piktogramy(kontrola). Dalszym celem analiz było potwierdzenie istnienia anomalii w PZ.


METODA BADAŃ


Porównywano wielkość nasion wyhodowanych z nasion pszenicy zebranych w PZ powstałych:

25.06.2003 (formacje piktogramu i trójkąta) w Wylatowie na pszenicy ozimej odm. ZYTA (Fot. 1 i 2),
6.07.2003. ("Bałwanek") w Wylatowie (Fot. 3),
7.07.2003 (formacje piktogramu i koła) w Wylatowie na pszenicy ozimej od. ZYTA (Fot. 4 i 5),
w Twierdzinie (oddalonym kilka kilometrów od Wylatowa) odkrytym w dniu 4.08.03 na pszenicy ozimej odm. KORWETA (Fot. 6).
W trzech pierwszych piktogramach zbożowych, które powstały na różnych polach, nasiona zebrano w dniu 23 lipca a w przypadku stanowiska w Twierdzinie nasiona zebrano w dniu odkrycia tego PZ, to jest 4.08.2003. Nasiona zebrano po 3-4 tygodniach po powstaniu PZ, zatem okres zbioru był zbliżony. Nasiona z PZ zbierano tuż przy granicy PZ, (PZ wewnątrz były zbyt wydeptane) z wyjątkiem stanowiska w Twierdzinie, gdzie zebrano je raczej w centrum formacji. Materiał do siewów pobrano także z otoczenia piktogramów zbożowych w odległości min. 10m od krawędzi każdego z piktogramów. Zebrany materiał do czasu eksperymentu przechowywano w zamkniętych woreczkach foliowych w suchym pomieszczeniu. Ziarna wysiano do gruntu po 150 nasion z każdego PZ i z otoczenia każdego stanowiska. Rośliny rozwijały się w zbliżonych warunkach (ta sama ziemia, oświetlenie, temperatura, ilość wody). Rozwój roślin trwał od 25.09.2003 do 5.08.2004 roku, kiedy to zebrano nasiona.
Pomiary nasion wykonywano w czasie 10.12.2004- 05.03.2005. Dla każdego wariantu zmierzono po 600 losowo wybranych ziaren.
Przy ocenie istotności różnic między wariantami doświadczenia w wielkości nasion zastosowano analizę wariancji- ANOVA. Przyjęto, że różnice między wariantami doświadczenia są istotne dla długości i szerokości nasion przy P <0.1.
PZ z dnia 7.07.2003 ma ogólnie najniższe wartości długości nasion wyhodowanych z materiału zebranego z piktogramów zbożowych. Dla materiału siewnego z PZ stwierdzono większą długość nasion niż z otoczenia. Różnice są istotne statystycznie dla PZ (duża formacja z 25.06.2003, PZ zwanego "bałwankiem" z 6.07.2003, PZ (duża formacja) z 7.07.2003 oraz PZ z Twierdzina. Różnice wynoszą odpowiednio 0.98%, 2.23%, 0.78%, 0.99%. Największą różnicę stwierdzono dla PZ z 6.07.2003 zwanego "bałwankiem". Dla "trójkąta" z 25.06.2003 oraz "koła" z 7.07.2003 różnice nie są istotne statystycznie.
Największe szerokości nasion stwierdzono dla materiału siewnego z PZ z 25.06.2003. Dla tego materiału szerokość nasion wyhodowanych z materiału zebranego w PZ (duża formacja i trójkąt) była większa od nasion z otoczenia. Różnice wynosiły odpowiednio 3.90% i 0.93%. Różnice te były istotne statystycznie. Dla materiału wyhodowanego z nasion z PZ z 7.07.2003 (duża formacja i koło) oraz z Twierdzina szerokość nasion była mniejsza w porównaniu z nasionami kontrolnymi. Różnice wyniosły odpowiednio 3.35%, 2.94% oraz 1.35%. W tym przypadku różnice także były istotne statystycznie. Dla PZ z 6.07.2003 (tzw. "bałwanka") różnice nie były istotne.




WNIOSKI


Większe były długości nasion wyhodowanych z nasion zebranych z PZ z 25.06.03 (duża formacja), 6.07.2003, 7.07.2003 (duża formacja) oraz Twierdzina niż z ich otoczenia. Może to wskazywać na fakt, iż w momencie powstania PZ na rośliny zadziałał czynnik zmieniający cechy materiału siewnego. W efekcie czego otrzymano zwiększenie długości nasion. Dla trójkąta z 25.06.2003 oraz koła z 7.07.2003 nie wystąpiły różnice w długości nasion.
Uzyskano większe szerokości nasion wyhodowanych z materiału zebranego z PZ z 25.06.2003 (duża formacja i trójkąt) niż z otoczenia. Natomiast w przypadku PZ z 7.07.2003 oraz z Twierdzina wartości szerokości nasion były mniejsze w porównaniu z nasionami kontrolnymi. Dla piktogramu z 6.07.2003 ("bałwanka") nie wystąpiły różnice w szerokości nasion. Brak jednoznaczności uzyskanych wyników może wynikać z powstania piktogramów w różnych fazach dojrzałości roślin, różnych odmian pszenicy itp.
Wyniki eksperymentu wykazały istotne zmiany we właściwościach materiału siewnego zebranego w 2003 z piktogramów zbożowych w Wylatowie i Twierdzinie. Z materiału tego otrzymano ziarna odznaczające się różnymi wielkościami w porównaniu z ziarnem wyhodowanym z nasion zebranych w otoczeniu PZ. Różnice te wskazują na wystąpienie w miejscu powstania piktogramów anomalii nieznanego pochodzenia.
Uzyskane różnice w wielkości ziaren nie wskazują na różnice w wielkości plonu. Należałoby sprawdzić masę nasion, jednak autorzy eksperymentu nie dysponują odpowiednim dla tego celu sprzętem. Dlatego też prosimy wszelkie instytucje i naukowców, którzy mają możliwość przeprowadzenie podobnego typu badań o wsparcie i pomoc. Konieczne także wydaje się powtórzenie eksperymentu, przy zachowaniu identycznych warunków wzrostu w celu weryfikacji uzyskanych wyników.


Opracowanie:
Adam Piekut
wylatowo@tvknet.pl
adamp
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-19, 15:41
Lokalizacja: Mogilno

Post autor: adamp »

Witam serdecznie,

w temacie Wylatowa proponuję najpierw poczytać stronę www.wylatowo.pl zwłaszcza dział piktogramy, później odpowiem na ewentualne pytania.

Powyższy artykuł ma sporo błedó, jednak wnioski są poprawne, możnaby je ewentualnie zaktualizować i uzupełnić
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

adamp,
Ale tam tego jest!, czytanie trochę potrwa, ale to dobrze już dawna szkułem czegoś o piktogramach co tak dobrze byłoby udokumentowane.(Już nową teczkę założyłem)
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

A nie lepiej poprzez telepatie zapytać autorów tych piktogramów o interesujące was kwestie?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Tak byłoby lepiej, ale jakoś ograniczają tą telepatię według mnie, więc czytać muszę
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Ucz się kontaktować, ponieważ jak wiesz, za kilka dni może ci się to przydać :> Chyba, że mówisz po angielsku, bo oni też ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

No widzisz DF po angieksku to ja się z nimi też nie dogadam, to już lżej przez telepatię.
Jak będą coś ode mnie chcieć to już mnie nastawią na odpowiedni kanał.
Wiele świadków ufo w ten sposób właśnie to opisuje.
Nigdy nie posługiwali się telepatią ale w tym momencie gdy "obcy" chcieli mu coś przekazać nagle pojawia się u takiej osoby "dar posługiwania się telepatią".
Specjalnie napisałem to w " " bo niektórzy myślą że to występuje tylko u wybranych

[ Dodano: 2008-06-23, 00:40 ]
adamp, No to mam 1 pytanie :
Co jest z tym bałwankiem?
Nasiona zostały pobrane tak samo jak i z innych piktogramów ale tylko te młode rośliny z bałwanka nie rosną tak jak pozostałe.
Młode z innych piktogramów rosły szybciej niż te z bałwanka.
Było może coś szczególnego z tym piktogramem? w artykule nic o tym nie piszą
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: FaKtoMaaN »

eh.. ja mam nadzieje że w Wylatowie znów zacznie się coś dziać.. Chętnie bym się tam wybrał.. mam nadzieje że może w tym roku powstaną jakieś kręgi..
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: Arek »

Faktomaan
Ostatnie lata nic się tam nie działo, ale kto wie może teraz?
A propo, w Anglii trzęsie piktogramami w rzepaku , przy jednym sfotografowano nawet te słynne kule, co uważane są za przyczynę powstawania kręgów
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: FaKtoMaaN »

no ale do Anglii, to była by już droższa wycieczka:P jak na razie nie mogę sobie na nią pozwolić:( ale w przyszłości kto wie:P jak jeszcze Anglia będzie istnieć po 2012, to na pewno kiedyś się tam wybiorę.. :P :D
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: Arek »

Ach, jakbym nie miał tylę obowiązków to bym się już dawno tam wybrał.
Koszty małe, rozbiłbym namiot, grila zapalił, piwko sączył i obserwował. Jakby jeszcze staw był w pobliżu gdzie by szło wędki zarzucić, no i oczywiście leptopa wziąłbym ze sobą by połączenie ze światem było. I nic chyba więcej do szczęścia nie byłoby potrzebne (chyba). Tak mógłby tam przez 2 miesiące siedzieć :D

To ten co wyżej wspomniałem

http://img517.imageshack.us/img517/6893 ... person.jpg
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: Adanek »

Faktomaan
Po 2012 ja myślę, że oni się ujawnią ze swoją obecnością :)
Więc nie będziesz musiał jechać do Wylatowa :)
Mam jedną teorię co do roku 2012, ale nie wiem jak ją przyjmiecie. Pewnie zostanę wyśmiany i tyle. Więc jak na razie powstrzymam się z tą teorią :)
Pozdrawiam Adrian
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: |-_-| »

A ja chętnie bym ją poznała ;)
Adanek
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 150
Rejestracja: 2009-09-10, 15:47
Lokalizacja: Białystok

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: Adanek »

Dobrze. Może nie będę wyśmiany :)
Trochę czytałem o tym roku 2012 i dużo interesuję się o "UFO". Więc tak:
Rok 2012 ma być kataklizmem na skalę światową wszędzie tak piszą. Ale jedno przykuło moją uwagę gdy wyczytałem, że wchodzimy w erę Wodnika (teraz jesteśmy w erze Ryb) i, że ludzie mają zmienić pogląd względem świata i drugiego człowieka. I teraz nasuwa się pytanie "Jak to się stanie" jest też, że w 2012 roku będziemy widzieć dziwne znaki na niebie (czy tu nie chodzi o UFO?:O) wiem pomyślicie On ma tylko w głowie UFO. Sami z Siebie nie zmienimy poglądu na świat i drugiego człowieka (jakieś szanse są ale jak dla mnie nikłe) więc "ONI" się nam objawią tak po prostu wylądują i przekażą nam swoja wiedzę. Wtedy Ci którzy na to zasługują będą żyli w dobroci i miłości. Tak jak już ktoś tu napisał, że kiedyś starożytni ludzie mieli z nimi kontakty ALE by być mądrzejsi zaczeli toczyć wojny itp. Więc oni się od nas odwrócili i obserwują nas z daleka tak jak to robią do tej pory. Podsumowując nie którzy nie wierzą w to, że nie jesteśmy sami (i taki człowiek naprawdę musi za przeproszeniem mieć najeban... w głowie żeby tak myśleć) Więc myślę, że tak będzie. Nauczą nas tego co oni umieją i wtedy będzie nam się żyło bardzo dobrze nie będzie wojen itp. Jest też druga strona tego. Mogą na nas z góry patrzeć jak giniemy, bo nie zasługujemy na życie traktując tak Ziemię jak i drugiego człowieka. Ja wierzę, że przylecą i nam pomogą i wierzę, że są nad nami i nas obserwują i przygotowują nas do spotkania z nimi. Teraz tylko wystarczy czekać 2012 roku :)
Pozdrawiam Adrian :)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: FaKtoMaaN »

cóż.. co do 2012 to jest wiele rożnorakich teorii o zagładzie ludzkości, o wejściu w nowy tryb, czy rożne tego typu tezy.. co do końca świata to pozostanę wierny przy swojej wierze która głosi ,,NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY,, wiec jeśli cały świat huczy o 2012, to zadanie to nie miało by najmniejszego sensu..
co do ujawnienia się kosmitów, to uważam ze nie mają się co ujawniać.. mało tego, ONI się nie ukrywają.. mało dowodów, porwań, znaków, filmów?? niektóre źródła nawet donoszą ze kontaktują się z rządami mocarstw światowych.. są ludzie uważani za kontaktowców, którzy systematycznie utrzymują kontakt z obca rasą..
ale z tego co wiadomo to chcą nam pomagać, i napewno to robią, czemu nie tak oficjalnie?? może się nas w jakimś tam stopniu boją.. Badania paleoastronautyczne dowodzą że bardzo dawno temu ludzkość uważała je za bóstwo, i obiekty na niebie były na porządku dziennym.. ale przedtem ludzie nie mieli radarów, naddźwiękowych samolotów bojowych, broni którą posiada, i techniki. więc uważam że możliwe iż w pewnym stopniu zachowują ostrożność co do nas.. I jak narazie próbują nas wybadać:)

Pozdrawiam Adanek
nowa osoba która ma własne teorie i nie boi się ich przedstawiać.. brakuje takich na forum..
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: |-_-| »

A może będzie to sytuacja rodem z "Dnia Niepodległości"? :D Teoria ciekawa, i choćby nie wiem jak była absurdalna nie miałam zamiaru Cię wyśmiewać Adrianie. :)
KIRO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-06-25, 16:04

Re: Wylatowo i jego tajemnice

Post autor: KIRO »

Adanek w sprawie roku 2012 poczytaj trochę przekazów Plejadian, które są według mnie jedne z najbardziej rzeczywistych. Pozdro dla wszystkich.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”