Ufo , czy samolot..

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Ufo , czy samolot..

Post autor: asto »

Witam. Dzisiaj widzialem z kolega w nocy jakis dziwny obiekt na niebie, nie mowie od razu ze to jest obiekt pozaziemski lecz chce się od was dowiedziec co to moglo byc. Tak więc świecilo na czerwono, poruszalo się na niebie bardzo szybko i się wyroznialo. Co najdziwniejsze to to, ze gdy lecial w jedna strone to w 2 sekundy zawrocil z przeciwna strone i dalej lecial z ta sama predkoscia (bardzo szybko). Gdyby byl to samolot to moim zdaniem minęło by troche czasu zanim by zawrocil, a ten obiekt od razu zmienil kierunek lotu na odwrotna strone. Pozniej odlecial i znikl. Prosze abyscie pisali szczeze czy moze to byc obiekt poza ziemski czy cos w tym stylu UFO. Jeszcze raz podkreslam ze nie sądze na 100% ze to ufo ale wg mnie i mojego kolegi nie wyglądalo to na samolot.
pozdrawiam.
Lupus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2008-03-08, 19:59
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Lupus »

A jaki miało kształt?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

asto,
Tak jak piszesz to mogło być coś nieziemskiego

""""Co najdziwniejsze to to, ze gdy lecial w jedna strone to w 2 sekundy zawrocil z przeciwna strone i dalej lecial z ta sama predkoscia (bardzo szybko). Gdyby byl to samolot to moim zdaniem minęło by troche czasu zanim by zawrocil, a ten obiekt od razu zmienil kierunek lotu na odwrotna strone""""

Takie zachowanie nie przypomina samolotów, czerwone światła tak!
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: asto »

Lupus pisze:A jaki miało kształt?
Bylo to bardziej cos w ksztalcie kola i swiecilo na czerwono, ale to kolo bylo malutkie taka kulka
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

ja kiedyś widziałem coś podobnego poruszało się bardzo szybko też świeciło na czerwono a w pewnym momencie wystrzeliło tak do przodu, że zobaczyłem tylko smugę i znikło...
nie mam zielonego pojęcia co to mogło być w twoim przypadku Asto
ta zmiana kierunku jest najdziwniejsza, gdyby tego nie było można by to jakoś wytłumaczyć
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: asto »

prawda. Jakby to byl samolot to zanim by wykręcil skrzydlami to duzo czasu by to zajęło ale jak ja zobaczylem ze zaczyna leciec w odwrotna strone i to taka sama predkoscia to az mnie ciarki przeszly od razu pomyslalem ze to cos moze byc nieziemskiego . :roll:
Gość

Post autor: Gość »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_F-35_Lightning_II ... ??? ;]

Po pierwsze to nie musiał być samolot tylko śmigłowiec /helikopter.
A z tego co wam wiadomo helikopter/śmigłowiec umnie w chodzić w zakręt lub zmieniać kierunek lotu właśnie w trakcie 2 sekund.
Bez zdjęć ,bez niczego to dalej bede myślał że to śmigłowiec a nie Ufo

Nawet ten ratowniczy :
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=232568

CZerwone światło ;] sprawa wyjaśniona
Lupus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2008-03-08, 19:59
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Lupus »

Troche przesadziłeś, co robiłby amerykański myśliwiec na polskim niebie? Ale z tym helikopterem możesz mieć rację.
Gość

Post autor: Gość »

Przesadziłem??? co robiłby???
O matko jak to co? Po pierwsze dąłem tylko przykład taki jak ze śmigłowcem bo Lockheed F-35 Lightning II właśnie świeci lampkami na skrzydłach (dwa na prawym i dwa na lewym) i właśnie na CZERWONO...
Lockheed F-35 Lightning II - myśliwiec desantowy. I mój drogi LUPUS banda takich myśliwców wylatuje z USA ląduje po wache W Holandii (Emmen) i leci dalej.
Nie raz słyszałem że ktoś widział ten samolot.Sam nie widziałem ale znam się na tym trochę więc wiem LUPUS i wcale NIE PRZESADZAM.
Lupus
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2008-03-08, 19:59
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Lupus »

Nawet jeśli ten śmigłowiec przelatuje nad Polską to po co miałby zawracać w 2s? Przeważnie takie samoloty lecą grupami a nie pojedyńczo. Poza tym czy Lightning przypomina ci choć trochę kształtem koło?
Gość

Post autor: Gość »

Jednostka zwiadowczo-terenowa-powierzchniowa lub terenoznawcza leci "SAMA" a nie w grupie.
No ale ok niech będzie że LUPUS ma racje...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Wędkując nocą latem często widze czerwone światła samolotów, jedne latają wolniej inne szybciej , w niebo patrzę często ale jeszdze nie widziałem by jakiś z nich zawracał
Awatar użytkownika
dankam
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2005-06-27, 15:58
Lokalizacja: Białystok

Post autor: dankam »

a ja widziałem kiedyś takie coś w nocy jak stałem na dworze spojrzałem a w góre a to tylko leciało wolno zmieniło pare razy dosc błyskawicznie swój kierunek lotu i pocieło tak szybko że aż znikło w gwiazdach. Też się zastanawiam co to było nie możliwe żeby jakiś samolot :/
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

dankam,
To opisz tutaj co widziałeś, jeśli można to szczegółowo, może nasze odpowiedzi cię zadowolą
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

No nie, samoloty z reguły lądują na Ziemi, a nie udają się do swojej bazy w kosmosie....
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Ziemskie samoloty raczej nie
Artur28
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 107
Rejestracja: 2007-12-27, 13:12
Lokalizacja: Radomsko

Re: Ufo , czy samolot..

Post autor: Artur28 »

Ja też takie coś widziałem w maju świeciło na biało bardzo szybko leciało i zawracal właśnie z 2s albo z 1. Tak 15min leciało potem szybko znikło było to chyba nie pamiętam dokładnie ale chyba pomiędzy 22-24.
Koxman
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-24, 20:58
Lokalizacja: Otwock

Re: Ufo , czy samolot..

Post autor: Koxman »

Mogły to być reflektory z jakiegoś pobliskiego festynu, widziałem takie coś w Zakopanem i okazało się że jest niedaleko festyn.
lilia
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2010-01-17, 16:47

Re: Ufo , czy samolot..

Post autor: lilia »

Kiedys miałam spotkanie z helikopterem lub smigłowcem. Popatrzyłam z pokoju przez okno
i zobaczyłam maszynę która miała kształt duzego imbryka.
Była oswietlona na czerwono i żółto. w maszynie było dwoje ludzi , ktorzy jak się zorientowali
ze ich widzę uciekli. Ciekawi mnie jednak co to była za maszyna bo jak odlatywała
w kierunku pobliskiego małego lotniska to wydawała dziwny dzwięk jakby napędzanego
mechanizmu. Nie znam się za bardzo na samolotach i innych maszynach , mógłbyc to tez
śmigłowiec ratowniczy. Ktos z załogi zrobił sobie poprostu żart.
Żeby sprawdzic czy ludzie dadzą się nabrać.(ufo).
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”