O UFO ogólnie

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: O UFO ogólnie

Post autor: FaKtoMaaN »

jeśli na radarze ukarze się niezidentyfikowany obiekt latający to jest to wtargnięcie na terytorium państwa, i wtedy taki obiekt może być nawet zestrzelony.. a na filmiku talerz był wyraźnie ścigany przez wojsko..

do puki nie zbadane zostaną te maszyny, nie będzie wiadomo jak poruszają się w sprzeczności z prawami fizyki w powietrzu ORAZ pod wodą.
Ostatnio zmieniony 2009-10-16, 00:46 przez FaKtoMaaN, łącznie zmieniany 2 razy.
~Sir Nobody~
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 87
Rejestracja: 2009-08-21, 14:48
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ~Sir Nobody~ »

przede wszystkim wielu rzeczy o fizyce nic nie wiemy. To, co dla osoby ze średniowiecza wydawało się sprzeczne z prawami Natury ("jak 500-tonowy, metalowy potwór może latać?!") dla nas jest już zupełnie normalne (nawet, jeśli niekiedy boją się do owego "potwora" wsiąść). Myślę, że w tym przypadku może być podobnie ;)
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Kryptozoolog »

No cóż, większość przypadków związanych z NOLem da się wyjaśnić w logiczny sposób, jednak pamiętajmy że na świecie istnieją technologie o których wielu z nas nawet nie marzyło i wszystkie są w posiadaniu wojska.
To samo dotyczy materiałów o UFO i możliwych śladach jak rozbity statek czy też ciało istoty pozaziemskiej. Akurat te rzeczy to teorie spiskowe, jak je nazywa rząd i naukowcy ale tak naprawdę nie są żadnymi teoriami spisku ludzi przeciwko rządowi, tylko na odwrót.
Łatwo da się wszystko wytłumaczyć gdyż wojsko nie musi nam, prostym ludziom o wszystkim mówić i to wszystko jest objęte tajemnicą państwową.
Czy UFO istnieje?
Na pewno tak, jako że UFO jest tym samym co NOL czyli niezidentyfikowanym obiektem latającym. NOL po prostu jest z tłumaczeniem na polski.
Ale czy istnieją kosmici?
Hmm tak wielki świat był by wielkim marnotrawstwem gdybyśmy sami na nim byli, czyż nie?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Ruskof »

Ale czy istnieją kosmici?
Nie wiadomo na 100%,to znaczy nie wiemy jak wyglada zaloga na pokladzie UFO.
Hmm tak wielki świat był by wielkim marnotrawstwem gdybyśmy sami na nim byli, czyż nie?
Nasz swiat moze nie,ale jesli caly kosmos to juz tak :)
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

Ruskof pisze:Nie wiadomo na 100%,to znaczy nie wiemy jak wyglada zaloga na pokladzie UFO.
Niektórzy twierdzą że wiemy jak oni wyglądają, być może wiemy jak wygląda jeden gatunek obcych. Na pewno słyszeliście o "szarakach", to kosmici którzy rzekomo odwiedzaja naszą planetę.
UFO istnieje pytanie czym jest? Kosmici istnieją pytanie czy akurat ci kosmici "szaraki" istnieją?
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Kryptozoolog »

"1. Celowo wydawali?my pilotom polecenia strzelania do UFO w nadziei, że które? wpadnie w nasze ręce i będziemy mogli wykorzystać je do celów badawczych. Następstwem tego były niekiedy nagłe eksplozje i ?mierć pilotów lub natychmiastowe zniknięcie pilota wraz z maszynš. Załogi UFO prawdopodobnie kontrolujš wszelkie poczynania naszych pilotów [...].
2. Surowo nakazywali?my milczenie pilotom wojskowym, którzy zameldowali o pojawieniu się UFO. Nie pozwalamy im nawet dyskutować między sobš na temat po?cigów za UFO.
3. Przesłuchiwali?my, zastraszali?my i szykanowali?my wojskowych, którzy widzieli UFO, żeby ich (z wyjštkiem pilotów i astronautów) przekonać, że nie widzieli tego, co widzieli; żeby ich zastraszyć, stawiali?my przed nimi perspektywę wieloletniego więzienia [...], niektórych z nich kierowali?my do zakładów dla psychicznie chorych; osadzali?my w areszcie; niszczyli?my ich kariery wojskowe; robili?my wszystko, co tylko możliwe, aby przestraszyć ?wiadków pojawiania się UFO, wywołujšc u nich wštpliwo?ci i zmuszajšc do milczenia.

4. Przez rzeczników wojskowych i rzšdowych oraz przez naukowców rozpowszechniali?my fałszywe informacje w celu o?mieszenia wszystkich obserwacji UFO dokonanych przez osoby spoza kręgów wojskowych.

5. Zmuszali?my Federal Aviation Administration (Federalny Urzšd do spraw Lotnictwa), NASA i inne instytucje rzšdowe do dostosowania się do polityki dotyczšcej UFO, a prowadzonej przez CIA.

6. Naruszali?my ustawę o jawno?ci informacji, zatajajšc różne dokumenty.

7. Przekupywali?my pilotów cywilnych, którzy publicznie opowiadali o UFO, i zmuszali?my firmy, dla których pracowali, aby skłoniły ich do milczenia.

8. Nie potwierdzili?my żadnego z przypadków, w których w różnych punktach kuli ziemskiej samoloty cywilne traciły kontakt z kontrolš lotów lub znikały w momencie, kiedy w pobliżu znajdowały się UFO.

9. Bezwzględnie oczernili?my kilku z naszych najznamienitszych i najbardziej wiarygodnych obywateli, kiedy odważyli się opowiedzieć o zaobserwowanych przez siebie UFO, choć cały czas wiedzieli?my, że mówiš prawdę, gdyż widzieli?my te obiekty na ekranie radaru.

10. Zmuszali?my do milczenia członków Kongresu i senatorów, którzy na pro?bę swoich wyborców próbowali zdobyć jakie? informacje na temat UFO".
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: O UFO ogólnie

Post autor: IteratorZX81 »

Źródło, proszę?
dewin
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-09, 00:43

Re: O UFO ogólnie

Post autor: dewin »

witam wszystkich
dziś wracałem z żoną i dzieciakami spacerkiem przez pruszków, czyste niebo ok 18-18.30
zauważyłem bardzo wysoko jasny obiekt który stał w miejscu i pobłyskiwał lub raczej odbijał momentami światło słoneczne, żona tez to widziała i nawet się śmiała że to ufo. ponieważ startujące samoloty z okęcia przelatują nad nami na wysokośści ok 1km to widać było że to coś było dużo wyżej. po ok 4-5 min juz nie było tego widać, poprostu znikło. zrobiłem kilka zdjęć swoja cyfrówką d-80, ale jak w domu chcieliśmy na kompie dokładnie zobaczyć na zblizeniu czy coś widać to okazało się że na żadnym niema nic poza pięknym niebem i kawałkami drzew w kadrze. czy macie jakies logiczne wytłumaczenie? dodam że nie byliśmy w stanie określić kształtu i wielkości.

ps. sory ale nie wiedziałem gdzie napisać, niech admin umieści w odpowiednim dziale jak tu niepasuje.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: O UFO ogólnie

Post autor: IteratorZX81 »

Hm... Dziwne. Zwykle gołym okiem nie widać a na zdjęciach wychodzi...

Mam na to dwa wytłumaczenia:

1. Mają taką technologię, która potrafi ukryć obiekt przed urządzeniami nagrywającymi typu kamery czy aparaty, ale nie potrafią (nie chcą?) ukrywać swojego pojazdu przed nieuzbrojonym okiem

2. Zjedliście coś, nawet nieświadomie co wam zaszkodziło i mieliście halucynacje, na szczęście lekkie.

Ja nie jestem sceptykiem, więc raczej bym się przychylał do pierwszego stwierdzenia, no ale tak jak mówię - oba są równie prawdopodobne, choć pewnie zaraz jeden z drugim będą tutaj próbować z ciebie zrobić wariata. Mam takie pytanie: Czy inne osoby reagowały na ten obiekt (patrzyły w górę, były pytania typu "co to ma być"), czy tylko ty i żona to widzieli?
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

Powiedz jak długo trwała obserwacja. Obiekt mówisz że po prostu zniknął ale mówisz to jakoś tak za normalnie. Musiało się coś z nim stać. Może odwróciłeś wzrok na moment i obiekt zdążył odlecieć. Po prostu nie chcę mi się wierzyć że coś po prostu znika chyba że jest to zjawisko atmosferyczne ale skoro twierdzisz że obiekt odbijał od siebie światło to raczej nie mogło to być zjawisko atmosferyczne.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: O UFO ogólnie

Post autor: IteratorZX81 »

Ifar, mi się zdaje, że raczej mu chodziło o to, że na zdjęciach obiektu nie było. A nie, że zniknął podczas obserwacji.
dewin
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-06-09, 00:43

Re: O UFO ogólnie

Post autor: dewin »

faktycznie mogłem na chwilę spojżeć na dzieciaki i znikło. ale przez ok 5 min. napewno patrzyłem i widziałem a żona 1-2 min. widziała i jej się znudziło. w trakcie robienia zdjęć też było widoczne tzw. gołym okiem.
pomyślałem że to może balon meteorologiczny, ale on chyba by się poruszał w jakimś kierunku?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Darnok »

Może balon z helem, a optyka aparatu nie dała rady. Później sam też zgubiłeś ten obiekt (może pękł? a może zrobił to wcześniej, tylko Ty dalej widziałeś, że coś lata).
Awatar użytkownika
Malina
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-14, 21:26

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Malina »

dla mnie ufo to śmieszne historie :D
po co bardzo wycywilizowana cywilizacja miałaby przelecieć tyle mln lat świetlnych? żeby popatrzeć? porysować w zbożu? coś mi tu nie gra :roll:
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

Widzę że bardzo powierzchownie pojmujesz pojęcie "UFO", Sęk w tym że NIE wiemy co to jest a teoria o obcych to tylko jedna z wielu.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Arek »

po co bardzo wycywilizowana cywilizacja miałaby przelecieć tyle mln lat świetlnych? żeby popatrzeć? porysować w zbożu? coś mi tu nie gra
Może nie muszą wcale lecieć tysiącami lat, może znają inne kanały których my jeszcze nie odkryliśmy i w 3 minuty są już u nas. Nasze nastawienie na ten problem jest typowy dla....człowieka. Jeszcze 100 lat temu ludzie gadali "" oj Jezu ta podróż do Jameryki trwa tygodniami", dzisiaj szybkim samolotem jesteśmy tam w parę godzin.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Malina
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2010-08-14, 21:26

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Malina »

hm, może i tak, to czemu z nami się nie kontaktują? 8)
choć słyszałam pewne teorie że już to zrobili, tylko władze przed nami to ukrywają
najbardziej ciekawią mnie kręgi w zbożu. Nieraz ktoś się zgłaszał, że ''tylko chciał zwrócić na siebie uwagę''. Już nie można nikomu wierzyć

też pozdrawiam
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Spooky Fox »

Malina pisze:hm, może i tak, to czemu z nami się nie kontaktują?
Bo jesteśmy za bardzo niedorozwinięci i żałośni. Spójrz co się dzieje wokół Ciebie i powiedz mi, czy chciałabyś się skontaktować z tak ograniczoną jednostką jaką jest człowiek tak zwany rozumny.
Malina pisze:najbardziej ciekawią mnie kręgi w zbożu. Nieraz ktoś się zgłaszał, że ''tylko chciał zwrócić na siebie uwagę''. Już nie można nikomu wierzyć
Zawsze znajdzie się banda kretynów chcących zwrócić na siebie uwagę. Póki co nikt w stu procentach nie wyjaśnił zjawisk kręgów.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Arek »

hm, może i tak, to czemu z nami się nie kontaktują?
No cóż, na to nikt nie ma wyczerpującej odpowiedzi, może nie chcą dlatego żebyśmy przeszli sami przez wszystkie klasy edukacji?, mamy religie które dogorywają, może jeszcze za wcześnie na szok jaki byłby wywołany ukazaniem się. A jeszcze, historia pokazała do czego może dojść jak ktoś na siłę chce pomóc, mam na myśli jak Hiszpanie wprowadzili cywilizację do Ameryki PŁd.. Pan Pizzaro i jego banda zrujnowali , zrabowali i wytępili pradawnych indian tego kontynentu. Wprawdzie nie myślę że obcy zrobiliby to samo ale nawet mniejsze wtrącanie się w nasze sprawy mogłoby mieć niepożądany efekt.
najbardziej ciekawią mnie kręgi w zbożu.
Mnie też, bardzo zapraszam do rozmowy w tym temacie, uważam że jest to gra warta świeczki, i na pewno wiele kręgów jest prawdziwych.

pozdrawiam
joker1290
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2009-11-17, 23:15

Re: O UFO ogólnie

Post autor: joker1290 »

Wujek Moe pisze:Witajcie ! Musialem w koncu znalezc forum , na ktorym bede mogl podzielic się swoimi obsrewacjami nieba i naprawde dziwnych zjawisk na nim. Jestem osoba, ktora czesto spoglada w niebo zrowno w nocy jak i w dzien. Obiekty, ktore chce tu opisac widzialem juz chyba z 8 razy w ciagu okolo 10 lat. Niedalej jak 2 godz. temu podszedlem do okna i szybko zaczalem wolac Zone zeby przyszla , bo zobaczylem to o czym juz Jej tyle razy mowilem. Na niebie lecialy dwie bardzo mocno zarzace się gwiazdy, swoja moca swietlana zblizone do Syriusza!!!. Byly oddalone od siebie okolo 300 metrow i poruszaly się w kompletnie chaotyczny sposob( na boki , jakby na dol i do gory, w kazda strone, ale jednak przemieszczajac się w strone wschodu niezbyt szybkim lotem). Mialy zabarwienie jakby lekko pomaranczowe. Cala sytuacja trwala okolo 4 min. po czym wlecialy za budynek i na tym obsrewacja się skonczyla.
Chce dodac , ze jest mi dobze znany wyglad swiatel i tor lotu samolotow, satelit, czy zjawisko spadajacych meteorytow. Nic z wymienionych do tego nie pasuje .......

Tydzien wczesniej zdziwilem się jeszcze bardziej. Mialem pierwsza zmiane i po wyjsciu z domu spojrzalem nad "Kozią Górę". Zobaczylem obok Syriusza w zasadzie prawie takiej samej mocy ,unoszaca się do gory!!! rowniez w sposob chaotyczny, ale dosc wolny gwiazde ! Ona rowniez nie miala toru lotu , jej ruchy przypominaly jazde po pijaku z wyrazna tendecja do zakretow... Kiedy się uniosla ok. (3 min) zaczela leciec w strone wchodu slonca, jakby w lini prostej... , aby potem nagle zniknac. Cala sytuacje obserwowalem okol 8 min. poniewaz tyle wlasnie zajmuje mi droga na przystanek.

Czy sa tu osoby , ktore spotkaly się z takimi obiektami i czy oprocz wyjasnien typu : to samolot , albo jeszcze lepiej : jakies szczatki satacji kosmicznej :d uslyszaly cos innego na ten temat . ???
Chce potwierdzic, ze zawsze jest to gwiazda , bardzo mocno swiecaca, duza , dziwny tor lotu , w zadnym przypadku nie w lini prostej . Jedne przygasaly i znow się zapalaly takim samym, mocnym swiatlem.

Bede wdzieczny za uswiadomienie !

Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakas odpowiedz kub maila. Wujek Moe

Kiedyś z kumplami obserwowaliśmy coś podobnego było do dość dużą gwiazda która dość wolno poruszała się po lini prostej i cały czas przez dobre 2 godz przygasała a potem zapalała się naprawde mocnym światłem
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”