O UFO ogólnie

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: O UFO ogólnie

Post autor: IteratorZX81 »

Mi to pasuje do chińskich lampionów, ale niczego nie wykluczam, gdyż musiałbym to na własne oczy zobaczyć biorąc również inne czynniki pod uwagę (np. wiatr - lampiony nie mogą poruszać się pod wiatr ze względu na to, że nie posiadają napędu, jednak jeśli kierunek wiatru zmienia się bardzo szybko może być obserwowany chaotyczny lot)
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: O UFO ogólnie

Post autor: FaKtoMaaN »

IteratorZX81 pisze: wiatr - lampiony nie mogą poruszać się pod wiatr ze względu na to, że nie posiadają napędu,
Wyobraź sobie że wiatr może mieć na dużej wysokości wręcz przeciwny kierunek do tego co jest na wysokości optymalnej
assun
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-21, 18:37

Re: O UFO ogólnie

Post autor: assun »

witam, tez wierzę w UFO, powiem więcej, uważam że zostalismy w pewnym stopniu stworzeni przez obcą cywilizację. Mysle też że UFO może byc wsród nas, poprzez badania i eksperymenty stworzyło hybrydy, które zyją na Ziemi. Dlaczego się nie ujawniają? Powodów może byc wiele np. porównując o czym i jak mielibysmy rozmawiać z niemowlakiem?
Na Ziemi żyło juz kilka cywilizacji ludzkich, mozliwe że jakaś z nich była lepiej od nas rozwinięta bo pozostawiła np.piramidy chcociaz mogą one też byc dziełem UFO. Prawdopodobnie kiedyś UFO zyło razem z ludźmi na Ziemi ucząc ziemian aby ci dla nich pracowali.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

assun pisze:Mysle też że UFO może byc wsród nas
assun pisze:Prawdopodobnie kiedyś UFO zyło razem z ludźmi na Ziemi ucząc ziemian aby ci dla nich pracowali.
Te dwa zdania naprawdę mnie rozbawiły, ale rozumiem Cię bo jesteś nowy. Wiedz że UFO jest pośród nas bo UFO to ogół obiektów latających których świadek nie może zidentyfikować a takie będa zawsze, np. Leci sobie balonik a ja niewiem co to więc dla mnie to jest UFO. Inaczej rzecz ujmując UFO NIE oznacza obca cywilizacja. (Chyba wyręczyłem Faktomana i resztę ekipy :P )
assun
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-21, 18:37

Re: O UFO ogólnie

Post autor: assun »

powiedzmy tak - UFO może być obiektem obcej cywilizacji ale nie musi nim być i z tym się zgodzę
pisząc poprzedni post obcą cywilizacje nazwałem UFO bo ich obiekty na pewno należą do obiektów niezidentyfikowanych i latających.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

ok rozumiem. Ale pamiętaj na przyszłość o tym co wcześniej napisałem, na tym forum bardzo nas drażni gdy ktoś mówi że UFO to obca cywilizacja.
harrypotter2
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-11, 20:28

Re: O UFO ogólnie

Post autor: harrypotter2 »

Dziwi mnie 1... Skoro kosmici ,,istnieją'', to czemu nikt ich nie spotykał np 100 lat temu ? Dopiero teraz gdy brak wojen ludzie sobie wymyślili coś zamiast wojny. Skoro sa od zawsze to czemu wczesniej nie przybyli ? Gdyby byli wrodzy dawno nas by nie bylo, a gdyby byli dobrzy dali by ze soba pogadac - Skoro jednynym waszym dowodem sa przypuszczenia i odpowiedz : Dopoki nie udowodnisz ze nie ma to sa : To co ma pomyslec czlowiek? Nawet gdyby istnialo ufo to , to bynajmnie nie kosmici hitler pod koniec zbudowal 2 samoloty o napedzie grawitacyjnym jeden wzial se rozwalil ,drugi ma usa, prawdopodnie po 60 latach od wojny cos udoskonalili...
A co do pojawiania się kosmitow w nocy... czemu wzieliby np: mnie xD? Co im moge dać, skoro rządy państw tego na serio nie biora, to po co ja mam brac? skoro brak zagrozenia , 0 sygnalow, 0 dowodow( oprocz sily sugesti )
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Heimdallur »

harrypotter2 pisze:Dziwi mnie 1... Skoro kosmici ,,istnieją'', to czemu nikt ich nie spotykał np 100 lat temu ? Dopiero teraz gdy brak wojen ludzie sobie wymyślili coś zamiast wojny. Skoro sa od zawsze to czemu wczesniej nie przybyli ? Gdyby byli wrodzy dawno nas by nie bylo, a gdyby byli dobrzy dali by ze soba pogadac - Skoro jednynym waszym dowodem sa przypuszczenia i odpowiedz : Dopoki nie udowodnisz ze nie ma to sa : To co ma pomyslec czlowiek? Nawet gdyby istnialo ufo to , to bynajmnie nie kosmici hitler pod koniec zbudowal 2 samoloty o napedzie grawitacyjnym jeden wzial se rozwalil ,drugi ma usa, prawdopodnie po 60 latach od wojny cos udoskonalili...
A co do pojawiania się kosmitow w nocy... czemu wzieliby np: mnie xD? Co im moge dać, skoro rządy państw tego na serio nie biora, to po co ja mam brac? skoro brak zagrozenia , 0 sygnalow, 0 dowodow( oprocz sily sugesti )
Według wielu teorii, obcy nawiedzają Ziemię regularnie od wielu tysięcy lat. Dowodem na to są rysunki przypominające UFO, namalowane dawno temu w jaskiniach (m. inn. Lascaux), tajemnicze "pasy starowe" w Ameryce Południowej, stworzone na długo przed pojawieniem się samolotów oraz niemal idealne, geometryczne figury, które zostały zrobione w ziemi na terytorium Majów, wiele lat przed odkryciem Ameryki przez Kolumba.

Dlaczego zakładasz, że jeżeli obcy byliby dobzi, chcieliby z nami "rozmawiać"? Być może właśnie ponieważ są dobzi, nie chcą wywołać paniki i chaosu, który mógłby zapanować gdyby kosmici nagle się pojawili.

Co do rzekomych porwań przez obcych. Najpopularniejsza hipoteza głosi, iż prowadzą oni badania na ludziach, a zwłaszcza ich zdolności rozrodczej (być może dla ratowania własnego gatunku?).
harrypotter2
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-11, 20:28

Re: O UFO ogólnie

Post autor: harrypotter2 »

Znam te malowidla gdziesz o nich czytałem, może tylko to jest dowodem ze istnieją gdzies ,,aliensy'' Jest nawet na to poparcie
Ludzie badaja mrowki , one nie wiedza ze je widzimy a czasami kilka bierzemy do testow - moze wroca moze nie , ale krolowa nie robi paniki kaze dalej pracowac XD

A pozatym podobno jest 50 mln gatunkow alienow skoro niektore rasy sa zle nastawione to czemu nas nie wytepia?
3331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-19, 16:07

Re: O UFO ogólnie

Post autor: 3331 »

Polecam:

Kod: Zaznacz cały

http://pl.wikipedia.org/wiki/Równanie_Drake'a
Ostatnio zmieniony 2010-11-12, 20:12 przez 3331, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Arek »

9 listopada 2010
Czy chilijscy górnicy sfilmowali ufo?, według ich relacji tak, podobno wyrażnie widzieli ten obiekt

Obrazek






źródło : terra.cl
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

No jeżeli miałbym coś wnioskować z samego filmiku to może to być chmura o dziwnym dyskoidalnym kształcie. Ale patrząc na zachowanie górników to musiało być coś innego. Ciężko wiele powiedzieć. Film jest w słabej jakości i gdyby nie zachowanie górników uznałbym to za chmurę.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Arek »

Jeden z górników zauważył to coś i zawołał do innych żeby sobie popatrzyli w tym kierunku "to chyba jest ufo , nikt nam w to nie uwierzy". Obserwacja trwała parę minut, potem ufo nagle zniknęło. Nie odleciało a zniknęło.
To tyle co powiedział spiker telewizyjny
Awatar użytkownika
Thaneth
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-12-06, 15:40

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Thaneth »

Dla mnie wystarczającym dowodem na istnienie pozaziemskiej cywilizacji jest świadomość wielkości wszechświata... jest nie do pomyślenia, by w takim "tłumie" galaktyk, gwiazd, planet jedyną inteligentną rasą bylibyśmy my sami.
Nie jesteśmy pępkiem wszechświata.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Arek »

Z tą wypowiedzią mogę się bez problemu zgodzić Thaneth, zbyt mało prawdopodobne żebyśmy byli sami
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Chantelle »

Niekoniecznie, zeby powstalo zycie w postaci jaka znamy i rozumiemy musi byc bardzo duzo warunkow spelnionych rownoczesnie...


A jesli chodzi o filmik , dla mnie to chmura , nie widac zadnego ruchu.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

No dokładnie, aby powstało życie musi wystąpić szereg przypadków. No ale przecież ten szereg przypadków mógł niejednokrotnie zajść już w naszym wszechświecie. W każdym razie życie nie jest aż tak powszechnym zjawiskiem bo gdyby tak było to chyba byśmy już trafili na ślad jakiejś innej cywilizacji.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Chantelle »

Na pewno nie wyglada to tak jak myslimy.
Wszystkie te filmy , zdjecia , historie porwan, kontaktow, ale zadnych konkretow.
Jest to fascynujacy temat , marzenie wielu ,podsycany przez filmy , ksiazki , programy , w ktorych pelno teorii, nikt nie dochodzi do zadnych konkluzji.
Dlaczego filmiki UFO sa nagrywane przez pasjonatow i ufologow , albo przypadkowych ludzi ; co z milionami astronomow na calym swiecie i mowie tu o samych amatorach! Nie znajdziecie na powazynych stronach astronomow tematu ' Niezidentykowanych pojazdow latajacych ' .A patrza oni czesto godzinami codziennie . Wiadomo , oni ich nie szukaja , ale nawet przypadkowo nigdy nic takiego nie jest obserwowane , zawsze to ludzie z beznadziejnej jakosci komoreczka . A patrzac na raporty UFO , nasze 'niebo ' jest ich pelne !
Ostatnio zmieniony 2010-12-08, 16:52 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

Fakt wśród poważnych osób trudno znaleźć takie które by twierdził że widziały ufo. W ich środowisku takie stwierdzenie było by po prostu obciachem. Raporty dochodzą od przypadkowych ludzi i pasjonatów. Poważny astronom nawet nie zacznie tematu ufo. To nie znaczy że oni go nie widzą bo przypuszczam że wielu z nich widziało coś czego wytłumaczyć nie potrafią. Chodzi o to że temat ufo w środowiskach naukowych jest po prostu uważany za śmieszny. Mój znajomy fizyk uznał że opowieści o ufo to bajka, chociaż sam po chwili stwierdził że widział kiedyś coś dziwnego ale i tak trwał przy swoim i twierdził że ufo to bujda. Chodzi tylko o to czy w danym środowisku temat ufo będzie śmieszny czy traktowany z powagą.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”