O UFO ogólnie

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Gość

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Gość »

Mylicie się , duża liczba osob publikuje takie rzeczy.
Mam na myśli osoby np. Ludzi z NASA (zazwyczaj byłych).

Jak np. Robert Dean.
Bądź Clifford Stone.
Takich o to ludzi jest naprawdę bardzo bardzo dużo.
Wystarczy poczytaj troszeczkę na internecie.
O wielu z nich nawet nie słyszeliście oraz sam też o większej liczbie takich ludzi do tej pory nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Arek »

Ifar
Mnie to nawet nie dziwi, bo żeby zajmować poważne stanowisko a jednocześnie nie bać się mówić że się wierzy w ufo to trzeba być chłopem z jajami, a takich zwykle wielu nie ma.
I dlatego nie dziwi mnie fakt że ktoś, powiedzmy znany fizyk nie chce głośno mówić że wierzy w ufitów, strach przed wyśmianiem a nawet możliwe konsekwencje jak na przykład pozbawienie go przyszłych planowanych projektów, to wszystko jest możliwe. Dlatego niektórzy wolą nic nie mówić żeby nie narazić się
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Chantelle »

Zgadzam się z Arkiem, moj poprzedni post byl napisany pod wplywem silnych emocji :) Ja wierze w istnienie ocych cywilizacji i jestem pewna , ze ludzie nie sa informowani o prawdzie, tylko rozpraszani glupimi newsami . Cale szczescie coraz mniej ludzi wierzy w to , co slyszy z maintreamowych mediow , od 'zaleznych' dziennikarzy i probuje sam ulozyc wszystko w jedna calosc.
Awatar użytkownika
wasp
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-12-22, 08:55

Re: O UFO ogólnie

Post autor: wasp »

Don Lui$ pisze:Mylicie się , duża liczba osob publikuje takie rzeczy.
Mam na myśli osoby np. Ludzi z NASA (zazwyczaj byłych).
W tych przypadkach chodzi dosłownie o "kontrolowany przeciek". W krajach o ugruntowanej demokracji i tym samym ukonstytuowanej wolności słowa "kontrolowany przeciek" jest najskuteczniejszą metodą zaspokajania opinii społecznej. Ponadto, a przede wszystkim jest ważnym elementem działań dezinformacyjnych. Jednocześnie blokuje się powstawanie oryginalnych i istotnych relacji osób dopuszczanych do "Top Secret", a jeśli już do czegoś takiego dochodziło, stosowano dość wydajne i skuteczne metody dyskredytowania tych osób - przykładem niech będzie sprawa sfabrykowania zarzutów popełnienia przestępstwa pospolitego przez Juliana Assange. Wszystkie przytoczone mechanizmy wypracowane zostały na początku istnienia MJ12 i do dzisiaj stosowane są z powodzeniem.
Awatar użytkownika
Radiesteta
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-12-18, 21:14

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Radiesteta »

Witam :)
Co do obcych cywilizacji to jestem przekonany, że istnieją. O astronomii mam co nieco pojęcie.
Wszechświat jest tak ogromny, że mało jest prawdopodobne byśmy byli sami. Wiadoma jest sprawa, że podstawą do istnienia życia są warunki jakie panują na danej planecie i czy występuje tam woda. Przykładowo księżyc Saturna "Enceladusa" jak donoszą ostatnie badania podjęte za pomocą sondy Cassini odkryto lodowy wulkan, a niewielkie ilości wody mogą znajdować się pod powierzchnią. Nie twierdzę, że jest tam życie, ale już przy tak niewielkiej odległości jest prawdopodobieństwo istnienia wody. Co do samego UFO to myślę, że też istnieje. W trakcie obserwacji nocnego nieba widziałem raz coś ciekawego i nie wiem co to było.
Był to bardzo jasny obiekt, który się poruszał z dużą prędkością, a zaraz za nim leciał mniejszy z tą samą prędkością :shock: I co ciekawe czym te obiekty były dalej to stawały się bardzo widoczne. Nie twierdzę, że to UFO, ale było warte obserwacji. :D

-- 2010-12-26, 10:48 --

Znalazłem pewien artykuł. Co o nim sądzicie :sindbad: http://www.nibiru.pl/obce-cywilizacje/7 ... ziemi.html
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Spooky Fox »

Radiesteta...nibiru.pl? Poważnie? Jeśli nie wiesz ile te teksty są warte, to Ci powiem :D

Obrazek


Przepraszam za obsceniczność obrazka, ale właśnie tyle są warte tematy z takich stron. Może...nie tyle same tematy, co ich wartość merytoryczna na poziomie glonojada albo kleju do tapet. To samo co wupe czy niewiarygodne. Fakt w wersji eletronicznej.
Awatar użytkownika
Radiesteta
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-12-18, 21:14

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Radiesteta »

:lol: :lol: To ja wiem, tylko byłem ciekawy co o tym myślicie. Fajny komentarz :lol: :lol:

-- 2010-12-27, 14:26 --

A teraz coś ciekawszegohttp://monitorpolski.wordpress.com/2010 ... -do-ziemi/ :wacko:
http://www.youtube.com/watch?v=tVASNuYB454
Ciekawe, czy coś w tym jest, czy są to kolejne bzdury napisane przez jakiś oszołomów :wpale:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Darnok »

Kolejne bzdury robione maszynowo na wordpressie.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Ivellios »

Autor tego wpisu chyba się przestraszył naszej krytyki i go usunął :P

Ale na innym forum temat na ten temat ma już ponad 11 stron. Wśród screenów z rzekomych zdjęć przedstawiających rzekome trzy obiekty znalazło się takie coś:

Obrazek

Wniosek? Kosmici są niewyżyci, należą do dewiacyjnej złowrogiej cywilizacji i dlatego podróżują wielkim penisem :lol:
Tak, nie ma to jak rzetelne informacje ;-)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Darnok »

Dziwne te kształty, jakieś takie mało wydajne. Pomijam, że obiekt takiej wielkości jest komiczny i nieuzasadniony (skoro nie jest jeszcze w naszym systemie słonecznym, to cholera- musi być wielkości gwiazdy przynajmniej i to jakiegoś olbrzyma i świecić jak cholera, a stworzenie obiektu większego od gwiazdy wymagałoby surowców z całego układu słonecznego).
Przypominam, że nie widzimy obiektów wielkości Plutona z Obłoku Oorta, a niby mamy wykrywać statek, który jest od niego mniejszy? musiałby być tak wielki, że kosmici nie szukaliby kolejnej planety, bo sami sobie taką już stworzyli- zasadzić roślinki, odpalić lampki i wszystko gotowe.
Awatar użytkownika
TomasikPL
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2010-12-27, 18:36

Re: O UFO ogólnie

Post autor: TomasikPL »

W dodatku film został umieszczony we wrześniu.
Więc to nie jest chyba najświeższa informacja, a pewnie rozdmuchał ją teraz jakiś portal plotkarski.
Awatar użytkownika
Fairy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2010-11-18, 01:22

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Fairy »

Niedawno o tym przeczytałam. Moim skromnym zdaniem to kolejna próba wymyślenia scenariusza na 'koniec świata 2012'. Poza tym skąd pomysł, że to akurat UFO? (skoro są tak daleko to nie widać dobrze co to jest) Czy prostsze i rozsądniejsze rozwiązania nie istnieją? Przecież równie dobrze moglibyśmy powiedzieć, że gwiazdy, które są na niebie to wielka inwazja UFO, która leci bardzo powoli i dlatego niezauważalny jest ich ruch. Wszystko co podejrzane trzeba zwalać na UFO. Nie sądzę, że kosmici nie istnieją. Chciałabym posłużyć się tu cytatem z pewnej mądrej książki, ale nie mogę go znaleźć, więc tylko napiszę o co mniej więcej chodziło. Autorka tej książki napisała, że sądzenie, że we wszechświecie nie ma innych istot bo ich nie widzimy jest jak sądzenie, że nie ma innych domów bo nie widać ich przez okno naszego domu. (nie pamiętam dokładnie, ale coś w tym guście) Napisała również, że istoty z obcych galaktyk czy planet wcale nie muszą być zielone tak jak sobie je większość ludzi wyobraża. My też zamieszkujemy planetę, a przecież nie jesteśmy zieloni ;) To taka reakcja wiązana. Prawdziwy Święty Mikołaj (ten który istniał) też wcale nie miał czerwono-białego płaszcza dopóki nie powstała reklama coca coli, która go tak przedstawiła. I teraz wszyscy sądzą, że on wyglądał tak zawsze. Tak samo jest z kosmitami. Ktoś przedstawił ich jako zielonych ludków, i tak się przyjęło. Ponad to skąd wiemy, że oni mają złe zamiary? Również z filmów. Ah, Oh, kosmici, przylecieli wyssać nam mózgi! A może oni (jeśli na serio do nas lecą) chcą tylko poznać inne galaktyki? Może też szukają takich "obcych" ? Moim zdaniem szkoda siać panikę. Jak przylecą to wtedy się będziemy martwić. Nawet jak przylecą to i tak nie wylądują w naszej małej Polsce, więc nie mamy się co martwić xD
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Ruskof »

radiesteta pisze:Wiadoma jest sprawa, że podstawą do istnienia życia są warunki jakie panują na danej planecie i czy występuje tam woda.
Spojrz sobie na to,jak koala zyje.Pozniej praw o swojej madrosci.
Czy brak wody oznacza brak cywilizacji?
A obecnosc wody obecnosc cywilizacji?
Na ksiezycu odnaleziono bloki lodowcowe,i wode.Ale cywilizacji nie ma jakos...A i warunki takie same niekoniecznie musza byc,kazdy organizm moze się przystosowac do kazdych warunkow wlasciwie,my przystosowalismy się do naszych warunkow a organizmy ktore zyja w okregu Czarnobyla,Hiroszimy czy Nagasaki przystosowaly się do tamtych warunkow,tak samo kreci się z zyciem pozaziemskim.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Chantelle »

Jesli tak ogromna planeta mialby walnac nas w 2012 widzielibysmy juz ja golym okiem ;)
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Heimdallur »

Dla zainteresowanych kontrowersyjnymi teoriami na temat kosmitów polecam serial dokumentalny Ancient Aliens. Autorzy programu próbują udowodnić, że ludzie zostali genetycznie zmodyfikowani przez pozaziemską rasę, która następnie wskazała ludziom kierunek rozwoju i zapoczątkowała naszą cywilizację, towarzysząc nam od prehistorii aż do czasów obecnych.

Jakkolwiek idiotycznie to może brzmieć, polecam obejrzeć ten serial chociażby z racji tego, iż porusza on ciekawą tematykę. W programie przedstawiane są różne miejsca, osoby i namacalne dowody, mające według autorów potwierdzać ich hipotezę - dodam, że niektóre z nich są naprawdę "mocne".

Serial jest nowy, bo pierwszy odcinek (nie licząc zapowiedzi) został wyemitowany w zeszłym roku. Wszystkie odcinki powinny być wciąż dostępne na YouTube. Jeśli macie trochę wolnego czasu, to naprawdę polecam.

Poniżej zamieszczam link do opisu odcinków:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_Aliens
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Arek »

Tak, filmy są nadal dostępne, widzę że po angielsku, chyba że ktoś ma linka do filmów z polskimi napisami?
Materiał bardzo ciekawy i warty dyskusji
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Heimdallur »

Nie mam pojęcia czy ktoś je przetłumaczył - sam oglądałem w oryginale.

Innym ciekawym programem jest jeszcze UFO Hunters. Serial przedstawia i analizuje wszelkie teorie spiskowe na temat UFO oraz szuka śladów pozaziemskiej cywilizacji w czasach obecnych. Między innymi, to właśnie w tym programie pokazano poraz pierwszy widok na Strefę 51 w jakości HD, czy przeanalizowano czaszkę "gwiezdnego dziecka" i przy pomocy speców z Hollywood odtworzono wygląd jego twarzy. Autorzy programu zajmują się różnorakimi sprawami, począwszy od dośc popularnej konspiracji Szaraków, przez uprowadzenia i sekcje, aż do tajnych projektów nazistowskich (między innymi, sławna "tajna broń" - Die Glucke) - podczas tego odcinka autorzy zawitali nawet do Polski, gdzie odwiedzili podziemną "bazę", wykorzystywaną przez Niemców podczas WWII (to właśnie tam rzekomo powstawała ta tajna broń).

Ponadto program nasycony jest różnymi opowieściami i sprawozdaniami pilotów (zarówno cywilnych, jak i wojskowych) oraz stenogramami z wież kontrolnych. W niektórych odcinkach analizowane są miejsca, takie jak Trójkąt Bermudzki, czy chociażby tajna baza wojskowa Marynarki Wojennej USA, znajdująca się na środku pustyni (nie muszę chyba dodawać, że na temat tej bazy krążą całe masy legend i niezwykłych teorii, o których autorzy nie omieszkali wspomnieć). Do tego należy dodać tzw. Area 52 na Florydzie i rzekomą, tajną bazę we wnętrzu góry na zachodzie Stanów i tworzy się ciekawa, spójna całość.

Program tak samo interesujący, jak wspomniany przeze mnie wyżej Ancient Aliens. Prawdziwa gratka dla miłośników tego typu teorii spiskowych, również polecam :)
harrypotter2
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 11
Rejestracja: 2010-11-11, 20:28

Re: O UFO ogólnie

Post autor: harrypotter2 »

Nawet jesli istnieja kosmici nie macie na to żadnych dowodow polowa z was naczyta się takiego forum i jak zobaczy swiatelko na niebie - UFO!!!. Niewykluczam ze kosmici istnieja o nie ale, wasze teorie bo błagam! Czasami aż się smiac chce. Naczytaliscie się o rasach kosmitow ktore wymyslaja zapalency. Jesli kiedys spotkamy kosmitow szansa ze to beda wasze versji obcych ( szaraki , decylameny czy cos ) jest 0
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: O UFO ogólnie

Post autor: ifar15 »

harrypotter2 pisze:polowa z was naczyta się takiego forum i jak zobaczy swiatelko na niebie - UFO!!!
No jeżeli owego światełka dana osoba nie zidentyfikuję to będzie mogła na cały głos wykrzyczeć UUUFFFOOO!!!!!! Bo ufo to obiekt latający którego nie da się zidentyfikować, Ty natomiast identyfikujesz ten skrót z przedstawicielami obcej cywilizacji co jest błędne.
harrypotter2 pisze: Niewykluczam ze kosmici istnieja o nie ale, wasze teorie bo błagam! Czasami aż się smiac chce.
Teorie to tylko teorie i każdy ma do nich prawo.
harrypotter2 pisze:Naczytaliscie się o rasach kosmitow ktore wymyslaja zapalency.
No niekoniecznie zapaleńcy, szaraków nie wymyśliły dwie czy trzy osoby tylko spora grupa ludzi z różnych rejonów świata. Może się zgadali a może nie.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: O UFO ogólnie

Post autor: Veritas »

HorryPioter, ja też nie jestem wielbicielem UFO, i po prostu w to nie wierzę. Ale nie wyśmiewam się z innych tak jak ty. A raczej staram się dyskutować, pytać. Tak się powinno robić na forum. Jeżeli chcesz się pokłócić, to wjedź na forum np. PiS, i napisz że jesteś wielbicielem PO. Zapewniam, że wrażeń nie zabraknie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”