Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Beowulf »

Bardzo możliwe, że niejaki Spooky Fox robi to wszystko ręcznie, wydziera chwasty po czym tworzą się tak skomplikowane wzory... Oto jest odpowiedź na to pytanie...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Spooky Fox »

A to na pewnie nie żydomasony? Ja bym tam na Twoim miejscu napisał do NASA z zapytaniem takowym. A potem wystąpił jeszcze w "Zwyczajni-Niezwyczajni", żeby to udowodnic. Mówię Ci, może się udac.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Beowulf »

Na Twoim miejscu założyłbym jakąś tajną organizację, która robiła by te wzory na polach rolnikom, żeby szybciej rosło zborze, albo coś w ten deseń... Wiesz praca na czarno a pieniędzy... Uhuhu :P
Awatar użytkownika
quar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 2010-04-30, 21:19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: quar »

Kręgi w zbożu raczej nie mają żadnego przesłania, są zwykłą formą graficzną odciśniętą na zbożu. Nie rozumiem co niby zakomunikować mieliby nimi kosmici ... a w te historie o anomaliach w polach magnetycznych w kręgach zbożowych nie chcę wierzyć, bo nie są dobrze udokumentowane.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

, bo nie są dobrze udokumentowane.
Są dobrze udokumentowane, wystarczy tylko poszukać

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: ifar15 »

naprawdę rośnie inna trawa? to weź cyknij fotkę i ją tu zamieść.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

przyłączam się do prośby o fotki:)
a tak po za to witam na forum:)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Ból głowy w obrębie piktogramu to znowu nie tak niezwakłe zjawisko. Arek Miazga który na terenie Polski bada piktogramy sam doświadczył tego.
Z tą "inną" trawą to koleżanka miała chyba na myśli trochę coś innego niż zostało tutaj odebrane. Chodzi o to że trawa w obrębie tym gdzie był piktogram rośnie inaczej niż trawa dookoła.
Podam przykład z fotkami z roku 2005.
W miejscowości Unterweilenbach (Niemcy) pokazał się może nie "superancki" ale jeden z tych prawdziwych piktogramów, stwierdzono przy nim rśżne anomalia, jak np. zwiększona radioaktywność i inne.
Po skoszeniu uprawy pan Haberl który ten piktogram badał , wrócił za jakiś czas na to miejsce....... ostatnie zdjęcie w artykule pokazuje jak tam roślinność rosła, a poniżej art.
http://www.kornkreis-berichte.de/page9.html
Awatar użytkownika
Van_Helsing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-13, 21:14

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Van_Helsing »

Mnie bardzo zainteresował ten piktogram:
http://yfrog.com/jw1601alien2j
Pierwszy raz zobaczyłem go w filmie z serii "Prawda czy fikcja?". Niedawno zacząłem szukać czegoś na jego temat i znalazłem między innymi to:
http://www.ufoinfo.pl/index.php?id=93
Sam już nie wiem co o tym myśleć :neutral: . Nie mówię, że nie mógł tego zrobić człowiek, ale byłoby to piekielnie trudne do wykonania. Waszym zdaniem to autentyk czy oszustwo?
Ostatnio zmieniony 2010-10-14, 02:29 przez Van_Helsing, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Witam Van Helsing.
A co Ty o nim sądzisz?, na pewno już sam pozbierałeś informacje o nim
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Heimdallur »

Van_Helsing pisze:Mnie bardzo zainteresował ten piktogram:
http://yfrog.com/jw1601alien2j
Pierwszy raz zobaczyłem go w filmie z serii "Prawda czy fikcja?". Niedawno zacząłem szukać czegoś na jego temat i znalazłem między innymi to:
http://www.ufoinfo.pl/index.php?id=93
Sam już nie wiem co o tym myśleć :neutral: . Nie mówię, że nie mógł tego zrobić człowiek, ale byłoby to piekielnie trudne do wykonania. Waszym zdaniem to autentyk czy oszustwo?
Świetny piktogram, jeden z najbardziej autentycznych. Na pewno nie mogła tego zrobić grupka dowcipnych rolników (zwłaszcza tej "płyty" z informacją). Chociaż, nie wykluczam ingerencji człowieka, bo z wystarczającą ilością gotówki, stworzenie takiego czegoś jest jak najbardziej wykonalne. Na pewno jednak, nie odbyłoby się to po cichu, a same prace nad czymś takim trwałyby tygodniami.
3331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-19, 16:07

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: 3331 »

Niedługo potem grupa osób przyznaje się do stworzenia tych piktogramów…
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Heimdallur »

3331 pisze:
Niedługo potem grupa osób przyznaje się do stworzenia tych piktogramów…
Z tego co zrozumiałem, ten tekst odnosi się do piktogramów poniżej. Potem nawet dodane jest zdanie: "A więc prawda czy fałsz???"
3331
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 2010-09-19, 16:07

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: 3331 »

Zaraz, zaraz. Z tego co ja zrozumiałem to oni przyznali się do tego piktogramu z obcym (u góry), a zrobili te niżej, aby potwierdzić autentyczność swoich słów.

-Nie cytuj posta, który znajduje się nad Twoim, ale to tak na marginesie.

3331
Ostatnio zmieniony 2010-11-14, 16:20 przez 3331, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: szwagier0s »

Oglądałem swego czasu dokument na temat kręgów. Pewna grupa w ciągu jednej nocy miała stworzyć kręgi, które później zbadać mieli "profesjonalni badacze". Oczywiście o eksperymencie nikt nie wiedział. Użyli oni technik wydeptywania specjalnym przyrządem, rozpylali jakieś metale, żeby kompasy wariowały, wszystko trwało jedną noc. Badacze potwierdzili, że kręgów nie mógł wykonać człowiek. Moim zdaniem WSZYSTKIE te kręgi w zbożach to jedna wielka bujda. Swoją drogą ciekawe zainteresowania mają Ci, którzy je tworzą :)
Awatar użytkownika
Van_Helsing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-13, 21:14

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Van_Helsing »

A co Ty o nim sądzisz?
Ciężko powiedzieć. Z jednej strony to zbyt piękne żeby było prawdziwe, z drugiej trudno mi uwierzyć, że w jedną noc zrobiła to grupka ludzi z deskami.
Gdzieś w "otchłani internetu" wyczytałem, że podobno był świadek, który twierdził że najpierw powstał wizerunek obcego, a dopiero drugiego dnia dysk :galy: Jak to możliwe? Nie mam pojęcia.
Jedna z czołowych brytyjskich grup circlemaker'ów próbowała podobno utworzyć taki sam krąg, jednak "położyli" się właśnie na ASCII.
W każdym razie ktokolwiek (lub cokolwiek) zrobiło ten piktogram ma niesamowity talent :amen:
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: szwagier0s »

Van_Helsing, wierz mi, grupa o której pisałem zrobiła naprawdę niesamowity wzór i również zdołali to wykonać w ciągu kilkunastu godzin. Wystarczy spora ilość chętnych i pewnie spora ilość gotówki. Po jakiego grzyba kosmici mieliby zostawiać swoje "zdjęcie" na naszym polu w takiej formie?! Trochę racjonalizmu błagam!
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

A gdybym ja napisał że moja grupa zrobiła ten piktogram, każdemu sceptykowi starczyła by ta informacja, nawet by nie sprawdzano czy to faktycznie my zrobiliśmy, sama informacja byłaby wystarczającym "dowodem" że zrobił to człowiek. Więc mogę tak samo sceptycznie podchodzić do informacji że jakaś grupa to zrobiła, i mogę zażądać dowodów żeby mi potwierdzili że to oni zrobili.

Ale nie o tym chciałem napisać.
Mnie nie przekonują opowiadania że wszystkie piktogramy to dzieła ludzkie, oczywiście , wiele z nich tak, ale na pewno nie wszystkie. W 2005r. był taki projekt a nazywał się "THE CIRCLEVAULT-PROJECT 2005" mam go po niemiecku i angielsku ( jak ktoś chce to podam). Cropmakerzy zrobili plany kręgów które zdeponowali w internecie ale nikt nie mógł ich zobaczyć (były zakodowane) , póżniej robili w ciągu roku 2005 te kręgi i znów nikt nie wiedział jakie i gdzie oraz kiedy, badacze je badali i wystawiali ekspertyzy a na koniec roku udostępniono plany wszystkim zainteresowanym, prawda była taka że nie poszło im to za dobrze, nawet na podstawie własnych planów nie udało im się zrobić tego odpowiednio na polu
Awatar użytkownika
szwagier0s
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 132
Rejestracja: 2010-09-30, 03:20
Lokalizacja: Wroclove
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: szwagier0s »

Arek wszystko było robione pod okiem kamer, więc to nie tylko informacja gdzieś wrzucona. Ja mimo wszystko jestem przekonany, że wszelkie kręgi to dzieło ludzi.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”