Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: |-_-| »

Nie sądzę , że był to od razu statek kosmiczny ... ale to coś, co nazwaliście chmurką miało coś osłaniać, tak myślę.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ruskof »

Raczej to co Crowley nazwal chmura :)
Ale mysle ze byc moze promieniowanie moglo spowodowac lekka mgle,ale nie mowmy odrazu ze to chmura,polozenie stonhege i okolicy jest chyba wyraznie za niskie zeby się chmura mogla tam pojawic,albo kosmici mieli to zaplanowane,i mgla miala utrudnic ludziom odpowiednie dotrzeganie tego jak się wszystkie kola tworza itp...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Spooky Fox »

Crowley pisze:Że niby chmurka? Bez jaj... :/
Duuuzia, róziowa chmurećka...Crowley, no nie powiesz mi, że w to nie wierzysz :D

Kręgi są po prostu kozłem ofiarnym. Tak, jak swego czasu takim kozłem był chociażby Kononowicz :P

Co się przeważnie dzieje z rzeczami, które ciężko wyjaśnic? Są wyśmiewane. Nie ciężko znaleźc wioskowych przygłupasów, którzy z chęcią pokażą swoje czerwone twarze przed kamerą, a na dodatek dostaną za to kasę, żeby mieli na wino marki wino rocznik wczorajszy. Pokażą paru takowych, jak to robią i sprawa załatwiona. Można uznac kręgi za wyczyn człowieka. Ale jakby się tak ktoś porządnie wziął za ich przeliczenie, i porównał z tym, do ilu przyznali się ludzie, podejrzewam, że byłby to niewielki odsetek.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: ifar15 »

Co do kręgów w zbożu jestem dosyć sceptyczny. Wierze w UFO ale kręgi... sam niewiem. Wiele z nich tworzą ludzie ale faktycznie niektóre są po prostu niewykonalne w tak krótkim czasie.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Co do deskarzy to nie przekonywują mnie ich działania. Słynny eksperyment z 2005 r. "The Circle Vault Project" włoskiego sceptyka pokazał na co ich stać.
Jak się nie mylę to najlepsi cropmakerzy z Włoch brali udział
Awatar użytkownika
Pavilon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-26, 00:30
Lokalizacja: Miękinia/Wrocław

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Pavilon »

Przed chwilą, przy okazji rozmowy w innym wątku, wpadłem na ciekawą możliwość wytłumaczenia kręgów w zbożu.
Otóż zauważyłem, że często świadkowie mówią, że niedługo przed powstaniem kręgów widzieli chaotycznie poruszające się, świetliste obiekty, chyba nawet widziałem filmik o tym... Myślę, że tymi obiektami mogą być pioruny kuliste. Przecież nie zbadano ich dotąd dokładnie, ba - mało co o nich wiemy. Więc czemu nie? Może to natura tworzy to wszystko, a my się, durnie, głowimy? Jakbyśmy komuś ze średniowiecza pokazali komputer, to powiedziałby, że to magia i chętnie by nas spalił na stosie. Czyżby z nami mogło być analogicznie? Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

wierzysz że piorun kulisty tworzy piktogramy?? O.o o tak regularnych kształtach i proporcjach? musiałby posiadać pewnego rodzaju inteligencje...
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: IteratorZX81 »

Płatki śniegu też mają regularne kształty i proporcje, a tworzy je natura. Więc, mimo twoich wątpliwości, Fakto, teoria jest całkiem prawdopodobna.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

IteratorZX81 pisze:Płatki śniegu też mają regularne kształty i proporcje, a tworzy je natura. Więc, mimo twoich wątpliwości, Fakto, teoria jest całkiem prawdopodobna.
http://img114.imageshack.us/i/kalendar2bb8.jpg/
http://img247.imageshack.us/i/157cx0.jpg/
wierzysz w takie cuda? bo ja nie..
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ignorant »

Właściwie to też wątpie aby te kręgi w zborzu robił piorun kulisty bo większość takich piktogramów coś przedstawia tak jak na tych zdjęciach do których link dał FaKtoMaaN
Ostatnio zmieniony 2010-06-27, 12:29 przez Ignorant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pavilon
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 6
Rejestracja: 2010-06-26, 00:30
Lokalizacja: Miękinia/Wrocław

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Pavilon »

FaKtoMaaN pisze:wierzysz w takie cuda? bo ja nie..
Mnie dziwi, że wierzysz w autentyczność tych "dzieł" ze zdjęć, do których linki podałeś... IMO są one ewidentnie zrobione przez człowieka, szczególnie ten drugi, wygląda on wręcz jak z jakiejś komedii. Większość kręgów w zbożu ma kształt równie regularny, jak płatki śniegu.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ignorant »

Pavilon masz może jakiś link do jakiegoś narmalnego kręgu żebyśmy mogli porównać?
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

Pavilon pisze: są one ewidentnie zrobione przez człowieka
Spora większość znaków na zbożu jest dziełem człowieka:)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Arek »

Otóż zauważyłem, że często świadkowie mówią, że niedługo przed powstaniem kręgów widzieli chaotycznie poruszające się, świetliste obiekty, chyba nawet widziałem filmik o tym... Myślę, że tymi obiektami mogą być pioruny kuliste. Przecież nie zbadano ich dotąd dokładnie, ba - mało co o nich wiemy. Więc czemu nie? Może to natura tworzy to wszystko, a my się, durnie, głowimy? Jakbyśmy komuś ze średniowiecza pokazali komputer, to powiedziałby, że to magia i chętnie by nas spalił na stosie. Czyżby z nami mogło być analogicznie? Co o tym myślicie?
Być może masz rację, powiem że to opcja otwarta, już nieraz zastanawialiśmy się nad tym czy to natura nam figla nie płata
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: FaKtoMaaN »

że natura to myślę i z całą pewnością stwierdzam że nie..

Każdy piktogram jest inny, symetryczny, o regularnych kształtach i bardzo skomplikowanych wzorach.. wygląda to mniej więcej tak jakby ktoś wielką pieczątkę przybił. Każdy wzór jest przemyślany i widać że został wykonany z niesamowita precyzją, i formą inteligencji.. zresztą gdyby ,,znaki,, były tworzone przez naturę, było by o wiele łatwiejsze zarejestrowanie ich powstawania, oraz wytłumaczenie tego fenomenu
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Beowulf »

Powiedzcie mi jaką trudność dla człowieka stanowi, narysowanie w proporcjach jakiegoś kształtu, a następnie powiększenie jego rozmiarów np 400 krotnie i naniesienie go na pole, po prostu może jest to jakaś sekta, klan lub zwykli lubiący splatać figle ludzie, czasem te wzory są bardziej skomplikowane czasem mniej, zależy jaki sobie wzór narysują. Gdyby ślady te pozostawiało UFO, dlaczego nikt nie widział go na tym polu (nie znam przypadku aby tak było), a poza tym po co obiektom latającym takie ,,zawijasy" na spodzie statku...? Przyznam, że sam nie umiem wytłumaczyć tego, co do piorunów kulistych- kto wie, może to i one.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ignorant »

Skoro zauważono b ufo które robi te ślady to tym bardziej grupke ludzi którzy je robią!A po za tym to ta cała sekta jak mówisz chodziła by po świecie żeby sobie wzorki w polu robić?To troche głupie nie uważasz?
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Beowulf »

Tak samo są wobec tego głupie zebrania masonów i innych sekt, które na całym świecie postępują według konkretnych zasad, zachowując się tak samo.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Ignorant »

Tak z pewnością każda sekta zachowóje się tak samo...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Kręgi w zbożu - dyskusja ogólna

Post autor: Spooky Fox »

Beowulf, nie zapominaj jeszcze o New World Order, Żydomasonach i Bohemian Grove.

To mogą byc oni!
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”