Bóg a kosmici

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Startrek is good!!!!!!!!!!!!!!!! :grin: :grin:
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

tak my im przekażemy prawdę objawioną i naszą wiarę a pózniej oni będą z nami frytki jeść...
Ja chciałbym by tak było jednak jestem za scenariuszem "wojna światów"
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

wilku11, Wątpię, by kosmici nie dysponowali demokracją, wątpię też, by większość ich obywateli chciałaby nas wykurzyć :)
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Wiesz wątpić to można ale skąd pogląd ze muszą dysponować demokracją nie wiemy na pewno czy to najdoskonalszy system rządzenia tylko dlatego ze my go używamy...Wiesz może z tego żyją z wykurzania innych...:) (jak szarańcza ogołacają planetę zbierają łupy ewentualnie zadomawiają się na jakiś czas i lecą dalej...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Hej wilku11, ale ty jesteś na nich negatywnie nastawiony.
Myśle, (o ile wierzyć różnym przekazom) że mają swoją demokrację, to raz a dwa że mają lepszą technologie od naszej co skłania do wierzenia że dłużej od człowieka egzystują w kosmosie, co za tym idzie to to że i duchowo są lepiej rozwinięci i co raz mniej prymitywni. Bo tylko prymitywne istoty prowadzą wojny a co najgorsze i najprymitywniejsze że wojują przeciwko własnemu gatunkowi, tu mam akurat ludzi na myśli...

To taka moja prymitywna myśl :D :D
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Zgadzam się z twoim zdaniem Arek.
Ja ogólnie pesymistą jestem i wolę "dmuchać na zimne" u nas na Ziemi też chroni się zwierzęta ale czy nie istnieja kłusownicy:)
A moje nastawiene wynika min z tego co sądzi jeden z (już byłych "ufologów" polskich)
Nie łudz się że kosmici (pewnie są gdzieś i dobrz ale czemu tylko tacy mieli by do nas przylecieć) to nasi dobrzy starsi i rozumniejsi bracia którzy przyniosą nam odpowiedzi na wszystkie pytania i leki na wszystkie horoby (naiwne myślenie) moga np. udawać naszych przyjaciół by potem nami zawładnać. Ale w tym wypadku radzę się spieszyć bo ludzie ich technologię opanowaliby szybko i zrobili z niej uzytek oczywiscie w sensie militarnym i sami pewnie mieli by ochotę ją wykorzystać na poprzednich właściceilach...taka prymitywna myśl ;)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

wilku11,
To dobra myśl, tak naprawde to nie wiemy czego oni chcą, tak jak już wyżej napisane, albo żeby sprecyzyjnić , nie wiemy które species czego od nas chcą. Bo myśle że jest tam więcej gatunków.
Gdyby jakiś gatunek chciał nami albo naszą planetą zawładnąć to mogliby już to dawno zrobić, o ile mogą. Tu znów wkrada mi się ten wątek o "Wielkiej Radzie Kosmicznej" która decyduje co można a co nie w kosmosie....wybacz :P
Gdyby naprawde chcieli tu u nas porozrabiać ile im się chce, bez żadnych kosekwencji to co by ich jeszcze trzymało?. Nasze wojska na pewno by ich nie zatrzymały...

pozdrawiam
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

rff, mylisz się. A co z np. ciałem astralnym? Czy on też zależy od mózgu? Człowiek to nie ciało, dusza też nie jest człowiekiem. To wszystko razem wzięte, połączenie tego wszystkiego sprawia, że człowiek staje się człowiekiem. Ponieważ my mamy duszę. Skoro ją "mamy", to nie możemy nią "być". My mamy ciało, więc nie jesteśmy ciałem. Ale tego samego nie można powiedzieć o samym człowieczeństwie- połączeniu- bo my "nie mamy człowieka", tylko "my jesteśmy ludźmi". Ale od początku

Bóg. Boga wyobrażamy sobie jako np. białego mężczyznę, starszego, z długą brodą. A czyż nie może on być np. murzynką? Otóż... bóg stworzył nas wszystkich na swoje podobieństwo (tzn. tak mówią ci, którzy są wierzący, do których nie należę), a więc jest połączeniem i zwierząt i roślin i ludzi. Wszystkich płci, rodzajów, gatunków. Także istot pozaziemskich. Tak więc DF dobrze napisał, że bóg nie stworzył na swoje podobieństwo ciała, tylko duszę. Potem połączył ją z ciałem, stwarzając człowieka. To my, ludzie zamykamy go w znajome nam kształty, żebyśmy mogli go pojąć. Nie, nie w 100%, ale wytłumaczyć sobie, o co w tym wszystkim chodzi.

Kurcze, ja już nie wiem, jak mam się wysławiać... :D

No nic, kończę,
Sayonara ;)
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

może dusza podrużuje z ciała do ciała, żeby człowiekiem pozostać. no wiecie, reinkarnacja. Także nie bądź taki pewny swego...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Dużo kiedyś na temat wędr. dusz czytałem i oto moje zdanie:
Człowiekowi to obojętne czym był i będzie, bo on to tylko narzędzie duszy i tylko dusza jest ważna. To ona potrzebuje ciała człowieka by tu i teraz działać. To ona umożliwia że człowiek przypomina sobie inne reinkarnacje ale też i MOżLIWE przyszłe wydarzenia. Ciało człowieka umrze ale dusza pamięta każdą przeżytą chwile, bo tylko DUSZA się liczy i zbieranie wszystkich doświadcze jakie są tylko możliwe bo po to dusza wchodzi w ciało człowieka , zwierzęcia lub czegokolwiek....
jeszcze chciałem cosik napisać ale pora dzieci budzić wiec do następnego razu
pozdrawiam
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

rff - raczej cię popieram bo da się w to wejść ze zwykłego LD (ale nic nie wiadomo na 100%)

[ Dodano: 2007-10-04, 22:16 ]
A tak nawiasem nie radze tego mówić głosno o "bzdurnych bogach" bo co bardziej zapalczywi gotowi cię zlinczować poza tym obrażasz cudze uczucia (popłakałem się)
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

No właśnie trochę lipna ta reinkarnacja po co byc czymś innym bo moja dusza tak sobie wymyśliła skoro JA nie jestem świadom tego wyboru...
zastąpię "moim zdaniem nieprawdziwy".
niezmiennie bawi mnie takie podejście pomyśl stanie jak istnieje???? Nie mozesz byc na 100% pewny
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Chodzi mi o twoją pewnosc siebie że Boga nie ma a nie mozesz być tego pewien na 100%:) Lepiej "dmuchać na zimne"
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

rff,
Wiem że w to nie wierzysz, twoje wypowiedzi już nie raz to potwierdziły
Mogłbyś mi jeszcze wytłumaczyć, jak można przypomnieć sobie przyszłość? ---TWOJE PYTANIE

Znów żle przepisujesz moje wypowiedzi.
" MOżLIWE przyszłe wydarzenia"----tak to napisałem
Możliwe przyszłe wydarzenia jest to dokładnie to co cie oczekuje, ale tylko jedną droge człowiek obiera, np. moge zostać dzisiaj w domu, albo pojechać powędkować, lub popracować w ogrodzie. Wybieram wędkowanie, nad wodą spotykam 2 ludzi, Jacka i Irka i łowie szczupaka co ma dokładnie 79cm.W tym czasie wydarza się jeszcze pare innych istotnych szczególnych wydarzen......Nagle dostaje człowiek olśnienia.....To co się dzisiaj wydarzyło miało miejsce już pare tygodni temu , tylko wtedy we śnie albo w czasie medytacji, ale zdarzenia są IDENTYCZNE: Jacek i Irek, szczupak co ma dokładnie 79cm. itd
Rozumiesz co mam na myśli????????podczas totalnego rozlużnienia, medytacji jest możliwe że dusza podpowie ci zdarzenia które wydarzą się w przyszłości.
Na tej zasadzie mamy też wiele przekazów o przyszłośći tzw. przepowiedni.
Jeśli cie jeszcze nie zdenerwowałem, to chyba teraz?
To że przepowiednie się nie zgadzają, wynika tylko z tego że świat wybrał inną możliwą przyszłość niż ta która została przez daną osobę widziana.... :D :D :D
Awatar użytkownika
wilku11
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 217
Rejestracja: 2007-01-14, 13:53
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Post autor: wilku11 »

Wow Arek to dawaj co jutro zjem na śniadanie???
No dobra jak to robisz w tej medytacji ze ci twoja dusza mówi co się wydarzy itp.??? Trzeba się jakoś odpowiednio nastawić a moze masz taką "moc" (dobra bez złosliwosci tym razem a co taki jestem) :). Bo tez ostatnio troche pseudomedytuję i chciałbym wiedzieć czy te wizje są "same z siebie" czy też trzeba coś zrobic
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”