O fotografowaniu UFO

Terminem UFO określa się każdy obiekt latający, którego natura jest niewytłumaczalna dla nauki lub istnieje zbyt mało informacji do jej określenia
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

O fotografowaniu UFO

Post autor: Ivellios »

Czy są jakieś procedury lub sztuczki pozwalające na zrobienie zdjęć tym obiektom?

Procedur jako takich nie ma, ponieważ UFO ukazują się nagle i nie można tego przewidzieć.

Jaki sprzęt jest do tego najlepszy?

Najlepszy jest oczywiście aparat, którym można robić "pod światło" dobrej jakości zdjęcia. Nie może to być kupiona za 200 złotych cyfrowa lustrzanka, gdyż takie aparaty, gdy się fotografuje pod światło, w celu zapobieżenia uszkodzeniu soczewki w miejscu największego naświetlenia robią czarne kropki i zdjęcie jest spieprzone, że się tak wyrażę...

Czy aparat cyfrowy może być wiarygodnym narzędziem wykonującym wiarygodne fotografie?

Nie bardzo... lepiej zrobić na normalnym aparacie z filmem. Bo materiał cyfrowy można zaretuszować np w GIMP'ie...

W jaki sposób fotografować takie obiekty, aby nie być posądzonym o fałszerstwa?

Nie ma jakiegoś sposobu - jeśli np specjaliści z KODAK'a czy innego laboratorium nie wykryją nitki, na której mógłby wisieć NOL lub coś innego, wtedy zdjęcie jest uważane za autentyczne.

To są odpowiedzi na pytania, które znalazłem na innym forum, na którym jestem moderatorem. Jeśli ktoś znalazł błąd lub chce o coś zapytać, może to zrobić w tym temacie.
FeiDei
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 153
Rejestracja: 2005-07-22, 16:20
Lokalizacja: Legnica

Post autor: FeiDei »

jeśli np specjaliści z KODAK'a czy innego laboratorium nie wykryją nitki, na której mógłby wisieć NOL lub coś innego, wtedy zdjęcie jest uważane za autentyczne.
e c h szkoda slow ...
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

No kurde myślałem że ci w KODAKu są trochę bardziej rygorystyczni co do tego... A jakby rzucić kołpakiem od samochodu i cyknąć fotę, linki nie ma czyli autentyk ;)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

FeiDei napisałem o nitkach, ponieważ one jako jedyne o tej porze dnia przychodziły mi do głowy :roll:

A jeśli chodzi o inne sposoby fałszowania zdjęć UFO, to do tego celu niekoniecznie potrzebna jest nitka - po prostu podrzucasz w powietrze jakiś model (na przykład mikrofon ze starej słuchawki telefonicznej) i PSTRYK ;) Takie fałszerstwa także są wykrywane...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

najlepiej jak masz polaroida i naświetlisz klisze (trudno takie coś zbadać a efekt piorunujący)
Besteer
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2006-01-26, 00:43
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Besteer »

Przede wszystkim to trzeba nabyć aparat z dostępnymi rozległymi czasami naświetlania: bardzo krótkie do robienia zdjęć w dzień i bardzo długie do nocnych. Szczególnie w nocy ma to znaczenie.
w miejscu największego naświetlenia robią czarne kropki
Nie zauważyłem u siebie :) A też mam tani sprzęt. Ja mam
po prostu przejaśnione w tym miejscu zdjęcie. Żadnych kropek jeszcze nie widziałem.
w celu zapobieżenia uszkodzeniu soczewki
A może matrycy, jeśli to w cyfrówkach?

Fałszerstwa z GIMPa też idzie wykryć, no chyba, że ktoś jest profesjonalistą. Ale profesjonalistą można też być w przerabianiu kliszy.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Darnok pisze:najlepiej jak masz polaroida i naświetlisz klisze (trudno takie coś zbadać a efekt piorunujący)
Jakiego Polaroida? Polaroid to kilka modeli aparatów i nie tylko. :P

Zdjęcia podrzuconych krążków, zakrętek na linkach są zbyt pospolite. Dobre zdjęcie, to takie, na którym obiekt ma powierzchnie o różnym stopniu oświetlenia. Jeszcze ciekawsze zdjęcia to takie na których obiekt wisi tużnad ziemią - widać wtedy cięń i ewentualne interakcje z otoczeniem - odginające się gałęzie itd, czasami część obiektu zasłonięta jest budynkiem lub drzewami. Coś takiego wymaga jednak wcześniejszego przygotowania fotografowanego tła. Zdjęcie musi być wtedy wykonywane w takim miejscu, aby było jak najmniej dodatkowych źródeł swiatła - samo oświetlenie obiektu staje się przez to mniej skomplikowane.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Może ktoś spróbuje zrobić takie fake foto, zobaczymy jakby wyszło.

Kurcze gumowe jakbym miał cyfraka to bym zaraz spróbował... :?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Nightwalker pisze:Jakiego Polaroida? Polaroid to kilka modeli aparatów i nie tylko.
Chodzi o samą zasade działania polaroida. Możesz mieć każdego. Chodziu tu o prześwietlenie kliszy
Besteer
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2006-01-26, 00:43
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Besteer »

Zobaczymy, co się da zrobić. Wezmę aparat i jak będę miał trochę wolnego czasu, to spróbuję coś takiego wykombinować. Przekonam się, czy jest to takie proste jak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

To zdjecia Nola ktore zrobil zawodowy fotogrraf, wzieto je do badan, jak na razie nie stwierdzono falszerstwa, chociaz probowano mu to na sile udowodnic

[ Dodano: 19-02-2006, 01:08 ]
...

[ Dodano: 19-02-2006, 01:10 ]
..

[ Dodano: 19-02-2006, 01:11 ]
..

[ Dodano: 19-02-2006, 01:12 ]
..
krakers

oszustwo

Post autor: krakers »

wiele ludzi uzywajac aparatu starego zwieksza ostros i wystarczy znalezc obłok podobnu do ufo
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

O ile ten oblok się nie rusza to nie ma problemu
Besteer
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2006-01-26, 00:43
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Besteer »

Cóż, mnie to wygląda nie tyle na UFO, co na zdjęcie jakiegoś spektrum czy jak to się tam fachowo nazywa. Na przykład astronomowie robią takie sondami kosmicznymi. Mam na ten temat cały artykuł, tylko nie chce mi się go szukać. Może kiedyś przy sprzątaniu znajdę to czasopismo.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Wlasnie,,, te pierwsze trzy zdjecia sa w ten sposob przedstawione zeby bylo widac ze objekt ten się poruszal.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

To tez dobre wytlumaczenie :D
Besteer
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2006-01-26, 00:43
Lokalizacja: Złotów

Post autor: Besteer »

Szczególny problem występuje w godzinach nocnych. Wówczas z powodu długiego czasu naświetlania obiekty poruszające się są widoczne jako smugi. Dodatkowym problemem jest tutaj rzeczywiście zwiększona podarność na efekt poruszonych rąk - dłuższy czas naświetlania powoduje, że więcej będą się nam trzęsły ręce.
Z kolei zastosowanie krótszych czasów naświetlania spowoduje, że na zdjęciu będzie widoczne jedynie samo UFO, bez tła czy obiektów wokoło. Takie zdjęcie ma zazwyczaj postać jasnego kręgu światła na czarnym tle. Sztuczne wytworzenie takiego zdjęcia, fotografując np. latarnię jest bardzo proste, o czym sam się już przekonałem.
Klikakux
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 18
Rejestracja: 2008-07-15, 20:08

Re: O fotografowaniu UFO

Post autor: Klikakux »

Tak naprawdę do robienia zdjęć UFO najlepsze są aparaty z jak najkrótszym czasem naświetlania. Dlaczego?

Bo dlatego że można wtedy sfotografować UFO robiąc tępo serie zdjęć we wszystkich kierunkach byle nieco w górę. Jak robienie zdjęć na oślep może doprowadzić do sfotografowania UFO?

Ponieważ nad ziemią cały czas latają setki UFO i ich zdalnie sterowanych sond tylko po prostu ich nie widzisz. Jak to się dzieje?
Ponieważ Ufole mają technalogię o jakiej się nawet nie śniło się pisarzom science-fiction i takim prostszym gadżecikiem jest całkowita niewidzialność.

Dlaczego aparat o krótkim czasie reakcji pozwala uchwycić UFO mimo niewidzialności?

Ponieważ wehikuł UFO lecący w trybie magnetycznego migotania jest poddawany cały czas nierytmicznie pulsującemu polu magnetycznemu które w czasie pojedynczych pulsów wywołuje opóżnianie i następnie przyśpieszanie pola magnetycznego podczas to którego występuje specyficzne jarzenie. Kiedy wstrzelisz się w moment pulsu uchwycisz jakby złotą otoczkę w kształcie spodka UFO lub sondy UFO.

Wiele osób kiedy uchwyci taką otoczkę na zdjęciu myśli że to duch a to tak naprawdę Ufol uchwycony w czasie pulsu magnetycznego.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „UFO i obce cywilizacje”