Istota filozofii

Odpowiedz

Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Istota filozofii

Re: GREEN

autor: ivrystd » 2005-12-05, 00:39

GREEN pisze:filozofia to próba poszukiwania prawdy, i tu się rozggałęziają drogi w zalezniosci od poglądów. Chyba nikt jeszcze nie stworzył uniwerslanej pawdy i nie znalazł sesnu istnienia wszystkiego..
uniwersalnej prawdy nikt nie znalazł i nie znajdzie
kazdy moze znalezc tę jadną i słuszną drogę ktorą będzie szedł w życiu oraz wytłumaczenie dla wszystkiego co nas otacza, ale tylko dla siebie, w pewnym stopniu mozna zaspokoic samego siebie ale zawsze będą ludzie ktorzy będą myslec inaczej

tutaj podpisylbym się pod slowami tych ktorzy napisali ze filozofia to po częsci poszukiwanie samego siebie poprzez probe wytłumaczenia "istoty wszystkiego

GREEN

autor: GREEN » 2005-06-29, 09:34

filozofia to próba poszukiwania prawdy, i tu się rozggałęziają drogi w zalezniosci od poglądów. Chyba nikt jeszcze nie stworzył uniwerslanej pawdy i nie znalazł sesnu istnienia wszystkiego..

autor: Grzybu123 » 2005-03-08, 01:04

Neo masz rację. Kiedyś zdażało mnie się to mimo woli, obecnie jak widzę wielkie błędy ludzi to staram się im pokazać tego banalność i omlność prosto w twarz.

Ale wiesz, ludzie bardzo mało się uczą i to mnie właśnie boli najbardziej.

Ive, może nie plagiat, ale po prostu postawienie się z tej samej strony barykady ;) .

autor: Grzybu123 » 2005-02-21, 02:24

Każdej teorii można zaprzeczyć, wstarczy wykorzystać wiedzę własną i rozmówcy oraz to, że dużej ilości rzeczy nie da się sprawdzić.

Z doświadczenia wiem, że da się podważyć wszystko ... Coś w dialektyce historii jest ;) .

autor: Ivellios » 2005-02-17, 10:29

Czyli można spokojnie powiedzieć, że filozofia to nie jedna istota-nauka, ale całe swego rodzaju społeczeństwo istot-nauk :) Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Można na przykład zapytać, jak jest zbudowany atom. Pewnie wszyscy powiedzą, że tak, jak to Niels Bohr napisał. Wczoraj koleżanka mi przysłała pocztą artykuł, który poniekąd zadaje kłam teorii Bohra...

autor: Grzybu123 » 2005-02-17, 00:52

Poprzez pytanie pokazać złożoność wszechświata. Myślę, że filozofia nie ma jednej istoty - każdy jej dział ma zupełnie inne zadanie. Od wieków już filozofia nie jest jedną w pełni spójną - każdy dział zajume się czymś innym - dla ułatwienie innymi pytaniami.

Nie ważne po co jest filozofia, bo na takie pytanie nie odpowiemy, ważne jest, dlaczego ona powstała?

Powstała, bo istniały pytania, na które nie dało się udzielić odpowiedzi, bo jedyna rzeczywistość jest bardzo różna. Skoto dało jej życie - to co je przedłuża jest chyba jasne.

Na wszelkie pytania odnośnie filozofii pstaram się odpowiedzieć ;)

autor: Skye » 2005-02-16, 19:13

prawdopodobnie chęc poznania odpowiedzi na pozornie najprostsze pytania...

Istota filozofii

autor: Ivellios » 2005-02-16, 10:48

Zastanawialiście się kiedyś, jaka może być istota filozofii :?: (zakładając że takie coś istnieje...)

Na górę