Nowa wersja strony na pierwsze urodziny radia

Odpowiedz


Rozwiąż zabezpieczenie reCAPTCHA.
Emotikony
:D :grin: :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :neutral: :mrgreen: :diabel: :diabel2: :fuckyou: :one: :zly: :kosci: :sindbad: :fuckyou2: :mikolaj: :zdziw: :sylwester: :okulary: :galy:
Wyświetl więcej emotikon

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Nowa wersja strony na pierwsze urodziny radia

Nowa wersja strony na pierwsze urodziny radia

autor: Ivellios » 2012-08-07, 16:42

Na pierwsze urodziny Radia Paranormalium dokonałem na stronie radiowej sporych zmian. Zmiany zaszły również od strony technicznej, tj. serwerów, autopilota, itd. Ale po kolei :P

Na stronie internetowej Radia Paranormalium wymieniłem praktycznie wszystko prócz lewego menu i środkowej części zawierającej newsy i inne rzeczy. Porównanie między obiema wersjami można zobaczyć tutaj:
http://radio.paranormalium.pl/RP_stara_nowa.jpg

"W akcji" różnice można sprawdzić tutaj:
http://radio.paranormalium.pl/
Stara wersja: http://radio.paranormalium.pl/index_OLD ... r_2012.php (dostępna jest tylko strona główna, wszystkie linki przekierowują do nowej wersji)

Reklamy oraz wtyczka społecznościowa powędrowały na sam dół.

Teraz o sprawach technicznych :D

Ponieważ zdarza mi się czasem gdzieś wyjeżdżać (a to głównie ja nadaję na antenie nowości), postanowiłem zainwestować w autopilota z playlistą czasową. Pozwala to na emitowanie nowych audycji nawet wówczas, gdy nikt nie nadaje. Są one wcześniej ładowane na serwer i odtwarzane przez pilota o ustalonej porze.

Dokonałem również zmian mających na celu wyeliminowanie przerw w sygnale w momencie, gdy prezenter wchodzi na antenę i rozłącza autopilota. Zmiana polega głównie na dołączeniu jeszcze jednego "ściśle tajnego" serwera (dostęp do niego mają tylko prezenterzy nadający audycje na żywo), drugi serwer (z którego korzystają słuchacze) kopiuje sygnał, przy czym najpierw buforuje kilka sekund a dopiero potem puszcza dźwięk, eliminując ewentualne przerwy.

To tyle jeśli chodzi o zmiany dotyczące Radia Paranormalium. Jak zwykle, zapraszam do słuchania pod adresem http://radio.paranormalium.pl ;)

Na górę