Często zadawane pytania

Strona główna Paranormalium.pl

Podczas wysyłania komentarza otrzymuję komunikat, że system uznał mnie za bota. Dlaczego?
Prawdopodobnie Twoja przeglądarka próbuje wypełniać ukryte pole o nazwie "company".

Jednym ze stosowanych przez nas zabezpieczeń antyspamowych jest tzw. honeypot, którym w przypadku formularzy jest ukryte pole o określonej nazwie. Spamboty znane są z tego, że poza loginem i treścią komentarza próbują również automatycznie wypełniać inne pola, takie jak nr telefonu, nazwa firmy, itd.

W przypadku komentarzy na Paranormalium, jedynymi widocznymi polami są nick, treść komentarza, e-mail oraz pole typu checkbox włączające powiadomienia o odpowiedziach. Użytkownik będący prawdziwym człowiekiem wypełni tylko te pola, które widzi. Spambot natomiast będzie próbował wypełnić wszystkie pola, włącznie z tymi, które są ukryte.

Może się zdarzyć, że Twoja przeglądarka będzie się zachowywała podobnie, jeśli w autouzupełnianiu masz wstawioną nazwę firmy. Wówczas nasz system może uznać cię za bota i zablokować wstawienie komentarza. Jeśli tak się dzieje, sugerujemy wyłączenie autouzupełniania na paranormalium.pl lub skasowanie z autouzupełniania nazwy firmy.

Możesz również założyć konto na naszym serwisie (do czego zresztą gorąco zachęcamy). Honeypota wprowadziliśmy niedawno (maj 2023) i możliwe, że wyłączymy go dla zarejestrowanych użytkowników.
Na górę

Logowanie przy pomocy profili społecznościowych (Facebook, Google, Twitter)

W jaki sposób mogę się zalogować na forum przy pomocy konta z Facebooka, Twittera lub Google?
Aby logowanie przy pomocy profilu społecznościowego działało, musisz posiadać na forum konto skojarzone z owym profilem.

Jeśli posiadasz na forum konto i chcesz je połączyć ze swoim profilem społecznościowym, w ustawieniach profilu przejdź do sekcji Zarządzaj skojarzeniami konta zewnętrznego i wykonaj wyświetloną tam instrukcję.

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta na forum, a chcesz założyć konto które będzie połączone z Twoim profilem społecznościowym, wykonaj następującą instrukcję:
1) Zaloguj się na wybrany